Skocz do zawartości

Polini sport - rozmiar dyszy


polo5555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Gazniik miałem ale chlał za duzo i w ogóle firma Arrache jakos sie nie postarała .Teraz mam nowy cylek i z nim dostałem 82 ale inny typ a u siebie mam 85 .W ulotce pisze ,ze zalecaja na wymiane na wieksza bo moze sie przytrzec itp. Wiec chce wstawic , zamówiłem 88 i 90 .W tygodniu bede testował czy prawidłowy dobór sprawdza sie tylko po kolorze swiecy .Bo na tej 85 jak sprawdzałem to swieca tez wyglada dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak jezeli chcesz zwiekszyc pojemnosc silnika, to zmieniasz caly gaznik orach wydech. Nie mozna wstawiac takiej duzej dyszy jakiej sie chce. Za duza dysza - zbyt drastyczne spalanie, nie osiaga pelnej mocy silnik, dlatego ze silnik dostaje za duzo mieszanki co wobec tego nie nadaza jej spalic. Dysza przy gazniku 21 i cylek 70-80 powinna wynosic okolo 90. Jezeli juz bawimy sie w ustawiane gaznika to warto regulowac wysokosc iglicy. Wyzej iglica - wieksza dawka paliwa, oraz inny sklad mieszanki co mile widziana jest ponowna regulacja. Nizej iglica - mniejsza dawka. Regulacja iglicy to jest dodladniejsza regulacja paliwa. Najlpierw zmieniamy dysze, a pozniej wysokosc iglicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przyjeta jest zasada ,ze do sportka nie ma konieczności wymiany gaznika ,nawet w ulotce Poloni jest tak napisane ,zalecana jest jedynie wymiana dyszy co che właśnie zrobić . Wrzuce ta 88 i sprawdze jak bedzie chodził i jak bedzie wygladała świeca

Edytowane przez polo5555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przyjeta jest zasada ,ze do sportka nie ma konieczności wymiany gaznika ,nawet w ulotce Poloni jest tak napisane ,zalecana jest jedynie wymiana dyszy co che właśnie zrobić . Wrzuce ta 88 i sprawdze jak bedzie chodził i jak bedzie wygladała świeca

 

 

Jak dysze zmienisz to wyreguluj gaznik. Bo moze byc tak ze jak dysze zmienisz a nie wyregulujesz gaznika to nie otrzymasz odpowiedniego koloru swiecy.

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...