Skocz do zawartości

Skuter z przednim napędem


pawela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuje z gazety Auto Świat :

 

"Bez spalin i hałasu, a do tego z przednim napędem - jak na skuter to dość dziwne zestawienie. Fhybrid energię czerpie z litowo - jonowego akumulatora, prędkość maksymalna wynosi 65 km/h. Zasięg pojazdu to 200 km - w głównej mierze dzięki odzyskiwaniu energi przy hamowaniu . Przy całkowitym wyładowaniu baterii można je wspomóc energią z zewnętrznego ogniwa paliwowego ( następny model ma mieć ogniwo zintegrowane ) . Autorem projesktu jest holenderski student Crijn Bouman "

 

Ja chcę żyć w świecie jaki jest teraz a nie jakieś skutery z przednim napędem, zaczyna się na skuterach a potem motocykle ... inne pojazdy . Czegoś to nie wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skoro nawet kask niejest potrzebny ( zdjęcie)

Jest potrzebny, bo nie ma dachu i pasów bezpieczeństwa.

 

Powiem tak: pomysł fajny, podoba mi się. Stylistyka prototypu dodupna, kwestia gustu. Jak znam życie to się nie przyjmie (przyjął się kiedyś jakiś futurystyczny pojazd? :biggrin: ).

 

Ciekawe czy kiedyś będzie można zbudować motocykl z silnikiem spalinowym, przekładnią elektryczną, (napędem 2x2 :biggrin: ) i akumulatorami pozwalającymi na cichą i bezwonną jazdę na przykład po jakichś zabytkowych częściach miast. Taki pojazd głównie do miasta. Samochód można i dziś, ale na motocykl o rozsądnych parametrach pewnie by sporo ważył :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy kiedyś będzie można zbudować motocykl z silnikiem spalinowym, przekładnią elektryczną, (napędem 2x2 :biggrin: ) i akumulatorami pozwalającymi na cichą i bezwonną jazdę na przykład po jakichś zabytkowych częściach miast. Taki pojazd głównie do miasta. Samochód można i dziś, ale na motocykl o rozsądnych parametrach pewnie by sporo ważył :?

Można, co więcej, Straż Miejska z Gdańska i Krakowa dostały od Toyoty takie samochody hybrydowe do patrolowania starówek (pisali o tym w ostatnim "Motorze"). Ale w motocyklach to się nie przyjmie. Chyba musiałby mnie ktoś zmusić, żeby przesiadł się z cuchnącego, wyjącego motocykla na taki cichociemny wytwór. Ale już teraz norma Euro III wymusza straszliwe obniżenie mocy silników nowych pojazdów :-/. Na szczęście, można nad tym popracować we własnym zakresie :-).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boże i po co takie byle co produkowac skoro sa prawdziwe motory na paliwo przeciesz tego dziadostwa nikt nie bedzie chcial kupic...

Strata pieniedzy konstruktorow

 

Teraz sie juz wszytsko pomerdalo motory przeszlosci wygladaja lepiej jak motory przyszlosci <lol2> :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się może przyjąć w pizzeriach czy innych tego typu instytucjach, oczywiście jeśli cena będzie na poziomie typowego skutera.

 

Ehh.. te normy czystości... A Royala Enfilda tłuką już z 50 lat i w normach się mieści :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż paliwo się skończy :biggrin: (za jakieś 50 lat) napewno wizja takiego moto będzie ulegała zmianie narazie nie ma co krytykować choć osobiście też mi sie nie bardzo podoba ;) ale pierwsze samachody też nie były piękne.... tak czy owak jak za kilkadziesiąt lat nie będzie co lać do baku to człek sie przyzwyczaji :D

Yamaha MT 03 ----> Suzuki GSXR 750 k6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem motor na wodór.

Odgłos silnika żaden, był tylko pszczany dosłownie z jakiegoś odtwarzacza zamontowanego w motorze, z powodu cichości silnika!

Po to są motory, żeby było je słychać jak się wkręcają na obroty i ten głos który chyba każdy motocyklista kocha.

Acha ten pierdziopęd też był taki chudy i wyglądał jak rower, jak na tej fotce co dałeś.

 

 

to nie na wodór tylko naogniwo paliwowe było w TV....i brzmiało jak najzwyklejszy pojazd elektryczny czyli słychać tylko przekłądnię....taki świst w sumie :cool:

 

Ale to tez fajne mimo wszystko :biggrin: a jakie lekkie :cool::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...