Skocz do zawartości

Pies - zabójca


Gość marcpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się dramatyzm w tematach na tym forum:

pszczoła zabójca, pies zabójca

 

OSA :flesje: :flesje:

 

obłęd totalny ;)

 

...w sumie motyw z tym, że atakują przednie koło może być i całkiem niegłupi, ale nasuwa mi się od razu pytanie czemu jak biegnie człowiek, to i jego chcą pogonić :-)

Może nie lubią jak coś się szybko porusza, może budzi się w nich instynkt myśliwego i rzucają się w pogoń za zdobyczą ;)

 

A tak w ogóle, to trzeba też wziąć pod uwagę to, z której strony pies przypuscza atak.

i czy jeśli goni od tyłu, to też atakuje przednie koło? czy wtedy chwyta inne co bardziej wystające elementy, bo jeśli chwyta co popadnie to jest duża szansa, że wpadnie pod tylne koło i co wtedy robić ?

Tak czy inaczej trzeba uważać. Pies zawsze będzie nas goniał, a sposobów ataku będzie pewnie z setka. Jeśli jesteś dobrze ubrany i masz wysokie buty, to raczej nie powinno się stać coś strasznego, chyba że atakuje pitbull to wtedy gorzej :)

Wszystko zależy od okoliczności, raz lepiej przyspieszyć, raz dać po obrotach, a innym razem zwolnić i pozwolić by się sam skompromitował ;)

 

Baklazan: motyw z z psami z sąsiedztwa dobry. ja bym chyba nie przeżył, jakby mnie obcy pies po moim podwórku ganiał :cool: Musisz je jakoś przestraszyć, żeby omijały Cię z daleka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był też ptak zabójca i pies ortopeda ;)

 

Z tym psem chodzi o to, żeby przyspieszyć kiedy on wybiega. Pies atakuje obiekt jak zwierzynę i zakłada jego stałą prędkość - wie kiedy i pod jakim kątem zaatakować aby dopaść. Aby go oszukać wystarczy przyspieszyć kiedy on już ruszy. Nie trzeba mocno. Działa - sprawdziłem już dwa razy na rowerze.

 

W "motocykliście..." jest też jednak napisane, że pies może się nauczyć naszego wybiegu i po kilku udanych naszych "ucieczkach" może zmodyfikować swoje "obliczenia".

 

Zauważcie w jaki sposób królik ucieka przed lisem - zmieniając nie tylko kierunek ale i prędkość.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uwielbiam psy, ale te co mnie gonia nie moga liczyć na pobłażliwość. icon_evil.gif

 

Moja miłość do zwierzą też gaśnie jeśli nie jest odwzajemniona. :buttrock:

 

 

 

Hehe gadacie przygazówka itd, a co ja mam zrobić jak jadę, 3 gospodarstwo sąsiedzi 4 nasza działka a z tej 3 ( sąsiadów ) mi wylatują kundle i do tego jak wjeżdżam w otwartą bramę wbiegają nam na teren a jak zsiadam z moto zaczynaja mnie ganiać ? biggrin.gif a co najgorsze nie mam w tej chwili odpowiednich butów tylko Magnumy lapad.gif w takich porządnych by im się dało do gryzienia albo takiego kopka małego co by odleciał do domu ale w takiej sytuacji nie mam co robic...

 

 

Mój koleżka miał podobny problem z psem sąsiada. Policja nie była w stanie buca nauczyć, że ma psa trzymać zamkniętego. Nie rozumiał, że nikt nie lubi jak go pies atakuje - zwłaszcza duży

Sąsiad dostał w końcu bęcki i... zrozumiał.

 

Nie polecam jednak takich metod.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...