Skocz do zawartości

Ekstremalne przypadki - ku przestrodze dla wszystkich!!


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O kur... Ciężko było dotrzeć do końca...strony.

 

Niedawno kupiłem motor. moim zdaniem kurs prawa jazdy to pomyłka nie uczą bezpiecznie jeździć... tylko

 

jak zdać prawko. Z 30 h o motorze nie miałem ani jednej tylko dostałem książkę i testy... ucz się sam...:flesje:

 

Przed zakupem motoru zaopatrzyłem się w buty i buzer... obecnie zbieram na kolana... na samym początku... koledzy patrzli się na mnie patrz nie ma motoru a kupił sobie buty... ostatnio jak jeden i drugi zaliczyli po wypadku doszli do wniosku, że zamiast na zachcianki pokupóją lepsze ciuchy.

 

Mój Pracodawca też ma motor kask AGV... i to wszystko jak pytałem się czemu nie kupił sobie ochraniaczy odp. szkoda mu pieniędzy ponieważ jak przywali to i tak się zabije... ;)

 

Powoli również dochodze do wniosku, pomimo że odblaskowa kamizelka jest obciachowa... będe w niej jeździł...

 

Egzamin dopiero 7 Września mam nadzieje, że dotrzymam słowa...

 

Przy okazji link do kamizelki :

 

http://img171.imageshack.us/img171/2545/cimg5240sl1.jpg

 

I widoczność pojazdu wraz z motocyklistą bez kamizelki i wraz z nią.

 

http://img141.imageshack.us/img141/6793/ab...010297272nt.jpg

 

Najlepiej było by Motocyklistów do jednego wora i do piachu... uważajcie na siebie...

 

 

Jeżeli było to przepraszam. Pzdr Makak.

Edytowane przez Makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji link do kamizelki :

 

http://img171.imageshack.us/img171/2545/cimg5240sl1.jpg

 

I widoczność pojazdu wraz z motocyklistą bez kamizelki i wraz z nią.

 

http://img141.imageshack.us/img141/6793/ab...010297272nt.jpg

 

 

Jeżeli było to przepraszam. Pzdr Makak.

 

Już jest taki temat o kamizelkach. Nawet wczoraj się w nim wypowiadałam. Bardzo dobrze, że wspomniałeś o kamizelce, ale proszę o nie zaczynanie kolejnego wątku w tym temacie, bo zrobi się bałagan. Wszystko o kamizelkach odblaskowych jest tu http://forum.motocyklistow.pl/Jazda-w-kami...chu-t54957.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli napatrzymy sie na te zdjecia to może przez jakis czas będziemy wolno jezdzili a dzieki temu może nie zginie przynajmniej jeden z nas

 

Nie mogę sobie przypomniec, żebym po odpaleniu moto kiedykolwiek przypomniał sobie jakies fotki. Niestety, większość jak już tylko usłyszy chodzacy silnik zapomina o tym, co zobaczyło ku przestrodze - ja też tak mam. Myślę, że same fotki niewiele zdziałają, ale już naprzykład takie z dokładnym opisem jak doszło do wypadku dają więcej do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę. Mam słabą psychikę i prawdę mówiąc boje sie wejsc na te stronę i w związku z tym prosiłbym o info. dotyczące przyczyn tych wypadków: Duża prędkość? Piszecie często, że od teraz zakładacie pełny ubiór na motor, o co chodzi? Te osoby były w krótkim rękawku czy jak?

Za opis z grubsza z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to ująć...Jeżeli masz słabą psychikę, zdecydowanie nie powinieneś tam wchodzić. A przyczyny najróżniejsze, te, których powodem była nadmierna prędkość są jedynie najbardziej... hmm... spektakularne. Wypowiedzi dot. pełnego uzbrojenia są efektem zdjęć ludzi, którzy zaliczyli szlifa będąc tylko w bokserkach/jeansach/stringach (!!!) i koszulce/staniku.

Poza naprawdę mocnymi obrazami i filmikami jest tam też sporo porad, statystyk, opisów wypadków, tylko że wszystko po angielsku.

 

[A ja już teraz zaczynam zbierać na jakieś porządne skórzane spodnie i ochraniacze. :/ ]

 

Pozdrawiam, Rajdor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie w życiu nie lubie odpowiedzailności za inne osoby Jak jestem odpowiedzilny tylko za siebie, mam przekonanie, że nic złego się nie może stać. W sumie można i to do poruszania się po drogach odnieść. WKurza mnie bycie wymijanym, ciężarówki, ruch etc.. Nie ma to jak samotność na wiejskich szosach lub teren :buttrock: w końcu chodzi o to by się jezdzilo przyjemnie, a nie po to by szaleć na ruchliwych drogach. Źle, że dzieją się takie wypadki, ale dobrze że są przestrogą dla innych. Niemniej myśle, że conajmniej 70% zabitych motocyklistów zginęło przez swoją lekkomuślność ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze,że pomimo że prawie że na codzień oglądam takie rzeczy robią one wrażenie i coniektóre wywołują ciarki. Ale jest jedna kwestia. A mianowicie to że jest to nielada zbiór i ktoś musiał sie nieźle natrudzić żeby to nagromadzić bo wypadki motocyklowe stanowią znikomą część wypadków drogowych. Proponuje poszukać czegoś z samochodami a sami zobaczycie że jest to ogrom nieporównywalnej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...