Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

O Zamościu słyszałem, kilka osób, które uczestniczyły bardzo chwaliły.

Natomiast jeśli chodzi o nasze spotkanie jestem ZA :)

Bardzo dobry pomysł, tyle że kwiecień i Jasna Góra to ryzyko pogody, a tu pasowałoby się czegoś napić i pogadać :biggrin: :biggrin: z naciskiem na to drugie.

Zatem może bardziej maj - czerwiec???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick na koszulce pasuje z tyłu ( na plecach) moim skormnym zdaniem.

 

Może być tylko, że jak masz z przodu nick to wiesz z kim rozmawiasz ;), sprawdzone.

 

Ja swój wzór podałem w poprzednim poście jeśli akceptujemy to możemy zlecać, ale czekam jeszcze na wasze propozycje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to lekko O.T., ale, jak się znasz z kumplami od motocykli, to nie potrzebujesz "nicka" na koszulce, żeby z nimi rozmawiać.

Jeżeli potrzebujesz "nicka" na koszulce, to nie rozmawiasz ze swoimi kumplem, więc droga prosta. Wystarczy się poznać, albo nie warto rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuj :P



Może to lekko O.T., ale, jak się znasz z kumplami od motocykli, to nie potrzebujesz "nicka" na koszulce, żeby z nimi rozmawiać.

Jeżeli potrzebujesz "nicka" na koszulce, to nie rozmawiasz ze swoimi kumplem, więc droga prosta. Wystarczy się poznać, albo nie warto rozmawiać.

Szpan koszulkowy jest najlepszy haha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

"Szpan koszulkowy jest najlepszy haha :)"

 

przekonaliście mnie z tymi koszulkami to głupi pomysł.

 

Dzięki za radę.

 

Pozdrawiam

 

PS. Na pierwszym spotkaniu VTX było nas około 50 sztuk i całe szczęście, że każdy miał swój nick bo dzięki niemu wiedzieliśmy jak wyglądają osoby piszące na forum oraz ułatwiło nam to komunikację ale to inna bajka.

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek1300 nie pękaj wcale to nie jest głupi pomysł. Na pierwsze spotkanie jak najbardziej żeby było wiadomo z kim się gada.

Może być nick albo imię. Ja jestem ZA spotkaniem i koszulkami :)

 

Może to lekko O.T., ale, jak się znasz z kumplami od motocykli, to nie potrzebujesz "nicka" na koszulce, żeby z nimi rozmawiać.

Jeżeli potrzebujesz "nicka" na koszulce, to nie rozmawiasz ze swoimi kumplem, więc droga prosta. Wystarczy się poznać, albo nie warto rozmawiać.

My się jeszcze nie znamy, nie widzieliśmy się nigdy więc nie możemy stwierdzić czy jesteśmy kumplami.

Jak się zapoznamy :flesje: i zakumplujemy się :clap: to pewnie koszulki będą zbyteczne, ale na pierwsze spotkania koszulki są jak najbardziej OK.

Poza tym przecież to niewielki koszt :)

Edytowane przez XV 1900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, żyjecie ???

 

Pytanko na rozruch, czy używacie Navigacji w swoich motonagch ? Jak zainstalowane ? Jakie ?

 

O tak, bo się zastanawiam właśnie nad tym. Choć nie wiem czy dojdzie do skutku jej montaż ;-)

Dajcie jakiś "input"

Thx, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Lark FreeBird 35AT ,w komplecie jest uchwyt motocyklowy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na smartfonie z androidem automapę polski i europy.

 

Smartfon leży sobie w sakwie i jest podłączony do stałego źródła ładowania. Na smartfonie mam uruchomioną automapę i muzykę. To jest podawane bluetoothem do kasku. W kasku mam zainstalowany system głośnomówiący bluetooth.

Efekt jest powalający czyli:

 

Jadę w trasę z innym motocyklem (innymi motocyklami), w kasku leci sobie muzyczka, jak nawigacja ma coś do powiedzenia to muzyczka się delikatnie przycisza a nawigacja coś powie. Jak ktoś zadzwoni to muzyka i nawigacja się wycisza i telefon sam się odbiera i mogę pogadać. Jak skończę to sama wraca muzyka i nawigacja.

Jak któryś z jadących kumpli chce zamienić słówko to też dostaję sygnał i po naciśnięciu jednego przycisku komunikuje się z innym motocyklistą.

Wszystko automatyczne i w zasadzie podczas jazdy masz wszystko co musisz mieć dostępne.

Koszty takiego rozwiązania: smartfon (każdy chyba ma), automapa 140 zł rocznie, bluetooth do kasku 350 zł para (na 2 motocykle).

Dodatkowy plus - żadnych kabli, telefon zamknięty w sakwie. Nawet na stacji czy gdziekolwiek masz zasięg ok.10-20 metrów między kaskiem a telefonem.

Edytowane przez Soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór wszystkim !

No, jednak jesteście ! :dry: Super.

 

Dzięki za odpowiedzi. Zainteresowała mnie ta od Softa.

Dlatego daj Nam więcej info , linków do bluetooth i jaki kask używasz że ci przypasowało. Czy Twój model bluetooth jest kompatybilny za każdym hełmem ? Czy kask jest jakoś specjalnie przystosowany i musi mieś możliwość intercome ? (myślę , że nieee, ale pytam, potem nie błądzę ;-)), czy na iPhone też to zadziała ?

Sorry za banalne pytania.

 

Piter 1600: czy na tej navi odtwrzasz muzę bez problemu i ma wejśice na słuchawki ?

 

Czekam na jakieś info.

 

Potem popytam Was w innym obszarze :biggrin: , po to tu wszyscy chyba zaglądamy ! Pozdro.

Edytowane przez adriatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiadam:

Mam taki zestaw kupiony na e-bayu za 83$ (przesyłka do Polski gratis) http://www.ebay.com/itm/250870078662 (ja chyba kupowałem u innego sprzedawcy)

Kupiłem go z kumplem na spółkę - razem dużo jeździmy. Jak zniknie aukcja to tu macie nazwę: 2x Motorcycle Helmet Bluetooth Headset Intercom 500M )

 

W paru słowach o tym zestawie:

Dobre wykonanie, bardzo dobra jakość głośników, głośne (muzykę słychać w całym zakresie prędkości jazdy motocyklem), dobry mikrofon, akumulator wystarcza na cały dzień (muzyka, rozmowa itp.)

Rozmowa przez telefon do 100 km/h możliwa - ale wskazane jest nie przekraczać 80 km/h. Łączność z drugim motocyklem możliwa tylko w zasięgu wzroku. Każda górka rozdzielająca motocykle powoduje przerwę w rozmowie (ale to fizyka nie do przeskoczenia).

Według mnie parametry lepiej niż wystarczające.

 

Montaż:

Ja montowałem w Uvex-ie nie przystosowanym do zestawu, więc musiałem wyciąć troszkę styropianu na głośniki. Dla majsterkowicza zamontowanie w kasku nie przystosowanym to 2 godzinki roboty. (tak żeby było super zrobione)

Kumplowi montowałem w kaski chyba Cobra który był przystosowany do głośniczków i mikrofonu (miał takie wybrania w okolicach uszu) to cała operacja zajęła ok. 15 minut.

Ogólnie montaż to fajna zabawa na zimowe wieczory.

 

Kompatybilność:

Zestaw jest kompatybilny ze wszystkim co ma bluetooth. Ja używam z HTC, kumpel z Iphonem.

Zero problemów z połączeniem - naprawdę wszystko jest zrobione bardzo prosto.

 

Jak macie jeszcze pytania to pytajcie, chętnie podzielę się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...