Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow.Jerzyk sie klania.Czytam te Wasze nowe odkrycia co do tej nieszczesnej sruby i sam juz zaczynam sie bac.Poszperalem na amerykanskich stronach i"Soft"-masz absolutna racje.Rocznik 2006 i tylko ten,duzo podobnych przypadkow ze sruba.Luz,mozliwosc odkrecenia reka itd.Dzisiaj nie jezdze,bo pogoda taka,ze tylko sie pochlastac albo sie zachlastac/w barze znaczy sie/ale jutro jade na wymiane opon i oleju,wiec oni otworza ten dekiel i sprawdza.Nawet wydrukowalem jeden artykul,zeby dac im do przeczytania,o co mi dokladnie chodzi.Mam podejrzenie,ze Yamaha wiedziala o tym i w nastepnych rocznikach ten defekt zostal poprawiony po cichu.W serwisie oficjalnie nic na ten temat nie ma ,sprawdzali dokladnie.Inne rzeczy,jak uchwyty do linek tak ale o srubie cisza.

Ciekawe,czy sa jacys Polacy w okolicy NY,ktorzy maja Stratki,jesli tak to prosze o kontakt.Ja w sumie preferuje jazde sam,nawet pasazer mi przeszkadza ale pogadac czy czasami pojezdzic,czemu nieA propos pasazera,mam w planie wywalic tylne siedzenie i zalozyc w jego miejsce taki maly bagaznk.I zrobie se kabriolet.Ok,dzieki za uwage a wczoraj wpadlo mi do glowe takie fajne zdanie czy motto-

JEZDZE NA MOTORZE,I DOBRZE MI BOZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, a z którego roku masz sprzęta?

Dziś mój znajomy zauważył coś, na co nie zwróciłem wcześniej uwagi. A mianowicie... czemu od manetki gazu odchodzą dwie linki? :blink: W motorach z którymi się dotychczas spotkałem zawsze była jedna. Czy druga jest odpowiedzialna za system EXUP? Pytam tak z czystej ciekawości.

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2006,ten slawny rocznik od sruby.Wiesz co,nigdy sie nad tym nie zastanawialem,dlaczego 2?Jutro jade do serwisu,to popytam.Jak masz jeszcze jakies pytania,to dawaj,masz czas do mojej 10 wieczorem,tj 4 w nocy u Ciebie,hehe.

 

A czy przypadkiem/bo pamietasz,ze my mamy hydrauliczne hamulce/nie idzie po jednym przewodzie hamulcowym do zacisku tzn.dwa zaciski dwa przewody na przodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklach Yamahy zawsze są 2 linki. (w tych większych oczywiście) Tak miałem w XV1100 i jest to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.

Jedna linka ciągnie przepustnicę do góry, a druga w dół. Nie można polegać na ściąganiu przepustnicy i manetki tylko sprężyną, Jeżeli coś by się lekko przytarło i niemógłbyś cofnąć przepustnicy to wypadek pewny. Druga linka działa w momencie jak "zmniejszasz gaz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz sie nie bede pytal,"Soft"Ty jestes jak jakas encyklopedia od Yamahy.Ja w sumie jezdze,i nie za bardzo zastanawiam sie po co jest to czy tamto,dopoki nie mam problemow,nie dotykam/tutejsi mowia"nie zepsute nie naprawiaj/.Ciekawe,po ile w Polsce sa opony do Stratka,przod i tyl?Pozdrawiam-J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter dzieki,tu ceny sa bardzo podobne tylko ze w dolcach,za przod$ 130,za tyl$ 170,mowie o $,euro jednak drozsze.I Dunlopa w Stanach nie ma,jesli chodzi o tyl tak ze wyboru zadnego,jesli chce sie trzymac fabrycznych wymiarow.Pozdrawiam,piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, w USA jest fajna firma, z której zamawiałem części motocyklowe dla kumpli. Oni głównie specjalizują się w używanych - ale zapytać o nowe opony też nie zaszkodzi. Na ebayu nazywają się pinwall_cycle_parts. Polecam ich - są solidni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,moj drogi,ale jak przychodzisz ze swoimi oponami to ci licza po innych stawkach.Ten serwis gdzie ja kupilem i robie wszystko po prostu dolicza do ceny z internetu/jaka znajdziesz najnizsza-20dolcow,i juz.Mysle,ze to jest Ok,Ale licza 70dolcow za roboczogodzine,a jak przynosisz swoje to$ 120.Co do cen,Panowie to ja sie dziwie,ze ktos jezdzi naszymi moturkami w Polsce.Toz to ci co sprowadzaja te czesci ze Stanow maja przebicie wieksze niz Amber Gold na zlocie,hehe.I to oficjalnie.Pozdrawiam-J

Ps.i na bursztynie tez

 

Jak wiecie,zeby zmienic tylna opone w Stratku,to jest roboty od h..a.Aha,poprosilem,zeby mi zalozyli na felge z tylu wentyl katowy,pod katem,nie wiem jak to nazwac,bo nawet zmierzenie cisnienia w oponie to horror.Juz nie mowie o pompowaniu..Wszystkie koncowki sa za duze albo za grube.Czasami mysle"trza zmierzyc cisnienie"podejde i -"A pier...le"jade,wyglada OK.I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...