Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam sznownych Forumowiczów,

zwracam się z pytaniem do wszystkich posiadaczy Yamahy xv1900ms.

Jakie dokładnie jest średnie spalanie tego silnika?

 

W salonie wskazują na 6,6-7,0

W internecie natomiast rozpiętość jest większa

między 5,0 do nawet 8,0.

 

Jak jest na prawdę? Czy mogę założyć, że jest to faktycznie 7/100?

 

Szukam także fajnej kanapy z 2 oparciami ze skóry nie koniecznie czarnej,

jakiej brazy, kremy etc... Może ma ktoś jakiś dobry kontakt?

 

Pozdrawiam, fog.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziekuję!

ale czy wiadomo co robił kolega "musstaffa" 28 listopada z zaworami,

że spalił UWAGA 12,75 l/100.

 

Rozumiem, że próbował podjechać zjazd skoczni narciarskiej wyślizganym torem po zawodach :) hehe

Natomiast ten wynik 5,35/100 baaardzo mi się podoba!

 

Jeszcze raz dziękuję za te informacje, fog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem co robił musstaffa,

ale nie czarujmy się jak mocno odkręcisz to taki duży silnik musi spalić .

Spalanie 5,5 litra możesz osiągnąć tylko przy prędkościach kodeksowych 90-100 km/h

Ja najniższe spalanie miałem 4,88 l. - bujałem się wtedy 80-85

Jak odkręcisz powyżej 160 to robi się wir w baku i wskazówka paliwa przesuwa się szybciej niż prędkościomierz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest tłumaczenie z serwisówki do xv 1900

;37 zawór ISC (zatrzymany w pełni otwarty) Prędkość obrotowa silnika jest wysoka, gdy silnik jest na biegu jałowym

Dzięki wielkie. Niestety, nadal nie udało się zlokalizować przyczyny usterki. Sonda lambda jest sprawna, reset komputera nic nie dał, a wymiana silnika krokowego (...za 900 + 200 zł) zalecona przez serwis niczego nie zmieniła, serwisanci Yamahy nie mają bladego pojęcia co jest nie tak. Moto pójdzie teraz do elektryka, który zbada dokładnie okablowanie. Szkoda mi tylko ojca, który wpakował w różnorakie badania techniczne i części już sporo kasy, a nikt nadal nie wie o co biega i dlaczego motor pracuje na 1,5 tyś obrotów na jałowym biegu. Gdyby ktoś kiedyś potrzebował sprawny silnik krokowy do xv1900 (2007r), to mamy na sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

czy da sie w XV 1900 Strato.... wyregulowac tylne zawieszenie żeby było bardziej miękkie

jak tak to co pokręcić ???

http://ymenvom.nl/manuals/U5C4E1.PDF strona 31

wszystkie instrukcje obsługi można znaleźć na stronach Yamahy

http://www.yamaha-motor.pl/community/service/manuals.jsp

 

Czy to twój pierwszy motocykl, że zadajesz tak podstawowe pytania ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jechałem xv 1900 160 km/h i jazda nie jest zbyt przyjemna (troche myszkuje),czy to wina duzej szyby czy te modele tak mają

ps.

tak z ciekawosci ile to potrafi poleciec

 

Teoretycznie można smignąć nim 180-190 jednak nie wiem w jakim celu.

To raczej motocykl turystyczno spacerowy z dużym kopytem jednak bez przesady.

Jeżeli interesuję Cię prędkości powyżej 160 to może nie jest to model dla Ciebie...?

Przy szybie 60tce prędkość 120-140 góra, jeżeli jednak coś więcej to proponuję Ci VMAXa :)

Pozdrawiam, fog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jechałem xv 1900 160 km/h i jazda nie jest zbyt przyjemna (troche myszkuje),czy to wina duzej szyby czy te modele tak mają

ps.

tak z ciekawosci ile to potrafi poleciec

 

Mi pokazało 200 km/h ale nie polecam.

Zero przyjemności i maksimum koncentracji.

To nie jest sprzęt do tego.

Optymalnie 90-120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ymenvom.nl/manuals/U5C4E1.PDF strona 31

wszystkie instrukcje obsługi można znaleźć na stronach Yamahy

http://www.yamaha-motor.pl/community/service/manuals.jsp

 

Czy to twój pierwszy motocykl, że zadajesz tak podstawowe pytania ?

Pzdr

 

niestety ale taki to mój pierwszy a w tym roku drugi ,poprzednia była venture z 2008r,vzr 1800,nomad 1500,valkiria,xvs i pare innych

szczerze powiedziawszy mając sporo motorów nigdy nie regulowałem tylnego skoku amorka,zawsze mi pasiło ustawienie ale w tym xv 1900 ktos chyba przestawił na twarde i jazda nie jest az tak przyjemna jak powinna być

 

 

Mi pokazało 200 km/h ale nie polecam.

Zero przyjemności i maksimum koncentracji.

To nie jest sprzęt do tego.

Optymalnie 90-120 km/h.

 

zauważyłem ze 120 km/h to max aby czerpać przyjemnosc z jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale taki to mój pierwszy a w tym roku drugi ,poprzednia była venture z 2008r,vzr 1800,nomad 1500,valkiria,xvs i pare innych

szczerze powiedziawszy mając sporo motorów nigdy nie regulowałem tylnego skoku amorka,zawsze mi pasiło ustawienie ale w tym xv 1900 ktos chyba przestawił na twarde i jazda nie jest az tak przyjemna jak powinna być

zauważyłem ze 120 km/h to max aby czerpać przyjemnosc z jazdy

 

Hejka, ja bardzo powaznie rozwazałem zakup hondy valkyrie 1500, jednak ostatecznie góra jest xv1900,

mógłbyś porównać te dwie maszyny?

 

Pozdrawiam, Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja bardzo powaznie rozwazałem zakup hondy valkyrie 1500, jednak ostatecznie góra jest xv1900,

mógłbyś porównać te dwie maszyny?

 

Pozdrawiam, Jarek.

 

honda miała bardziej"żywy" silnik-to na plus,prowdziła sie chyba troche lepiej ale to jeszcze moze ulec zmianie ponieważ xv przejechałem dopiero 800 km i przewaznie turlanie sie po miescie a wiadomo ze przeznaczeniem xv 1900 sa trasy,długie trasy

 

osobiście jak bym miał do wyboru oba motocykle bym wybrał xv 1900 (ma cos w sobie)

XV 1900

Edytowane przez venture2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda miała bardziej"żywy" silnik-to na plus,prowdziła sie chyba troche lepiej ale to jeszcze moze ulec zmianie ponieważ xv przejechałem dopiero 800 km i przewaznie turlanie sie po miescie a wiadomo ze przeznaczeniem xv 1900 sa trasy,długie trasy

 

osobiście jak bym miał do wyboru oba motocykle bym wybrał xv 1900 (ma cos w sobie)

XV 1900

 

Dzięki, takiej odpowiedzi oczekiwałem :) haha

a tak poważnie na rynku ciężko znaleźć jaką kolwiek

ciekawa alternatywę dla tej maszyny (jeżeli oczywiście mamy na myśli nowy motocykl).

Przysiadałem się także do najwiekszego intrudera oraz na targach dorwałem triumpha rocketa touringa,

ale jestem przekonany, że zarówno technicznie jak i pod względem komfortu jazdy dla kierowcy czy pasażera

góra pozostaje jednak yamaha.

Miałem przez chwilke ochotę (w akcie desperacji) nawed na HD (mój znajomy kupił właśnie fat boba), ale jak poczytałem po forach jakie to awaryjne to podziękowałem :)

Jakbyś miał jakiś ciekawy pomysł odnośnie ciekawego modelu to będę zobowiazany.

 

Pozdrawiam, fog.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...