Skocz do zawartości

witam jak zmienic licznik w CBR F4i z mil na km?


Rekomendowane odpowiedzi

PiotrromaN jak tego dokonasz i podzielisz się wiedzą to, to... Masz u mnie browara :biggrin:

No i chciałem zapytać czy dużo roboty jest ze zmianą tarcz prędkościomierza, czy trudno zdjąć wskazówkę. Ja mam wrażenie że zaraz ją skrzywię lub uszkodzę. Jak ona jest mocowana (wskazówka) do igły?

Ps. właśnie jestem w trakcie projektowania naklejki na licznik z nadrukiem w km/h. Tylko nie wiem czy to się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z Panów nie udzielił poprawnej odpowiedzi po mino ze nawet nie podchodziłem do motoru by sprawdzić wasze propozycje;p a mianowicie licznik ten posiada tylko jeden przycisk. który wyciskając zmianie się z funkcji dystansu całkowitego na dystans dzienny. a przytrzymując go dłużej kasujemy dystans dzienny próbo walem nawet wyłaniając z kluczyka i włanczajac podczas wciśniętego przycisku ale jedyne co się zmieniało to tylko pojawiały się wszystkie zera nic po za tym.

 

 

 

co do zmiany tarczy w sumie jestem zadowolony i NIE ;p ponieważ oryginalne tarcze posiadają takie jak by zasłonki z tyłu tarczy w miejscu gdzie jest umieszczona żarówka podświetlająca jest więcej przysłonięte a w miejscu gdzie jest najdalej od żarówki nie jest wcale... dzięki temu otrzymujemy efekt równomiernego rozprowadzenia światła w każdej części tarczy... nieoryginalne tarcze jak np ta która kupiłem z allegro nie posiada takiej przesłonki i w miejscu gdzie jest umieszczona żarówka świeci bardzo mocno a na dole tak jak świecić powinno to na yla..

 

a codo ZDJĘCIA WSKAZÓWKI to jest to bardzo prosty zabieg ;)) a mianowicie za pomocą widelca stołowego najprościej jest ją zdjąć ponieważ posłuży on nam jako dźwignia i dzięki temu ze widełki te będą podnosić wskazówkę równomiernie i z prawej i lewej strony dzięki czemu unikniemy zgięcia oski. a wskazówka jest tylko wciśnięta na os tak ze bez obaw można ja zdjąć

 

czekam na odpowiedzi kolegów którym udało się już przełączenie/przerobienie licznika przebiegu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toć przecież pisałem że licznika przebiegu nie da się raczej (bo może coś nowego wprowadzili) przestawić z mil na kilometry bez ingerencji w software nawet w nowszych motocyklach. sposoby podane przez kolegów są słuszne owszem w motocyklach z w pełni elektronicznym licznikiem ale odnoszą się nadal jedynie do licznika prędkości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - ciekawe jak ten temat się zakończy - mój koleś ma R6 99r kupił od goscia który sprowadził ją z Anglii wszystko ok - wczoraj chciał odpalic moto, ale że siadł mu aku to wyjął go podładował i wsadził spowrotem po przekręceniu zapłonu okazuje się że prędkośc zaczęła wyswietlac sie w milach :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak myślałem ze nie jest to możliwe. ale zapytać nie szkodzi dzięki temu tematowi poruszony został kolejny (zdejmowanie wskazówek) trochę lipa ze będzie prędkość w km/h a przebieg w milach ale nigdzie to nie jest napisane ze jest w milach heeheh dobry chwyt na klienta :D bo mam przebiegu 20mil :D heheh hehe wiec w km wychodzi 30,8 ;p na pierwszy rzut oka ładnie się prezentuje hheeheheh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyczki kładziemy na tarczy i opieramy o nie widelce końce widelców zapieramy o wskazówke. Tyle techniki. Każda tarcza ma oznaczenie 0 dla licznika (takie malutkie 0 na tarczy lub jej odwrocie lub jaki kolwiek inny podejżany znak).

 

Na allegro widziałem gdzieś reklame firmy dorabiajacej tarcze. Nie miałem z nia styczności ja dorabiałem kiedyś tarcze do weteranów to stosowalem cienka plekse. Dalo sie ja wtedy kształtować na ciepło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi licznikami to dosyć ciekawa sprawa jest bo jeśli kupisz moto w europie poza UK oczywiście to można przestawić licznik zarówno prędkości jak i przebiegu na mile i kilometry, ale motocykle ze stanów lub UK nie mają możliwości przestawienia licznika przebiegu z mil na km.

pozdrawiam

 

chyba że coś pokręciłem ale nie jestem nieomylny jak niektórzy moderatorzy :icon_twisted:

Edytowane przez motobandyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi licznikami to dosyć ciekawa sprawa jest bo jeśli kupisz moto w europie poza UK oczywiście to można przestawić licznik zarówno prędkości jak i przebiegu na mile i kilometry, ale motocykle ze stanów lub UK nie mają możliwości przestawienia licznika przebiegu z mil na km.

pozdrawiam

 

chyba że coś pokręciłem ale nie jestem nieomylny jak niektórzy moderatorzy :icon_twisted:

Tak, pokręciłeś i to mocno.

 

W nowszych motocyklach (z elektronicznym wyświetlaniem prędkości i przebiegu) MOŻNA przestawiać zarówno wyświetlanie prędkości z mph na kmh jak i licznik przebiegu. W przypadku GSX-Rów przestawiając wyświetlanie prędkości automatycznie przestawia się także wyświetlanie przebiegu. I dla ścisłości - działa to zarówno w przypadku motocykli z Anglii, USA jak i Mongolii.

 

Pit napisał, że w F4 zmiana jest możliwa w wersjach po 2001 roku i to chyba zamyka temat.

Edytowane przez karol1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...