Skocz do zawartości

Wszystko o Husqvarnach


Rekomendowane odpowiedzi

Do kolegów powyżej to polecam gościa na allegro, nick to: DDT RACING PART Dorobi Ci każdą tarcze za jakieś 200 plnow.

 

Mam tez pytania do osób posiadających husqe te 410, bowiem odkręcam dziś wlew oleju a tam pusto. posiadam motor od nie dawna i trochę sie tym przeraziłem. ile wchodzi do tego silnika oleju i ile go należy wlać, pod sam korek?! niby jest tam szkiełko ale jakoś ciężko odczytać bo jakieś zabrudzone, ew jak jest z filtrami oleju, łatwo je dostać bo póki co mam kłopot

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju sie nie nalewa po korek, nalewasz tyle zeby bylo do polowy tego okienka. Najlepiej ukleknij obok patrz sie w to okienko i bujaj motorem na prawo i lewo jak niebedziesz widzial niczego, zadnej zmiany, to wtedy odkrec dolna srobe do spuszczania oleju i bedziesz wiedzial na 100% czy cos bylo czy nie. Potem wlej nowy olej do polowy tego okienka, powinno byc widac, ja tez mam brudne a stan widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i tak też zrobiłem, przez okienko słabiutko widać ale jednak także wchodzi ok 1,2 L do skrzyni oleju.

A co do śruby to spuściłem z tej pod silnikiem pierwszej z przodu..ściekło jakieś 100 ml reszta bokiem od strony filtra oleju

Jeszcze 2 pytania do czego służy ta kolejna śruba w spodzie i czy jest tylko jeden wlew oleju? póki co nie znalazłem innego wlewu do skrzyni (dość głupie ale nie chce zatrzeć bo cholera koszty później :D )

a olej który spuściłem przypominał bardziej mus czekoladowy niż cokolwiek, rozumiem ze po remoncie nie wlewa sie dobrego oleju ale aby ten sam wlewać i to Bóg wie jeden po jakim przebiegu?! Pozdro dla poprzedniego właściciela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 pytania do czego służy ta kolejna śruba w spodzie i czy jest tylko jeden wlew oleju? póki co nie znalazłem innego wlewu do skrzyni (dość głupie ale nie chce zatrzeć bo cholera koszty później :biggrin: )

a olej który spuściłem przypominał bardziej mus czekoladowy niż cokolwiek, rozumiem ze po remoncie nie wlewa sie dobrego oleju ale aby ten sam wlewać i to Bóg wie jeden po jakim przebiegu?! Pozdro dla poprzedniego właściciela :flesje:

 

Ta mniejsza sruba to ta glowna jak ja odkrecisz spuscisz olej ze skrzyni sprzegla i od strony aleternatora wiec z calego silnika. Ta druga z tylu to sruba do spuszczania oleju z filtr wstępnego oczyszczania. Nie wiele z tamtad splynie setka moze dwie wiec jesli masz zamiar wymieniac olej to poprostu wykrec filtr a olej i tak wycieknie srube mozna zostawic w spokoju.

 

Wlew oleju jest jeden caly silnik jest polaczony wieloma kanalikami wiec jesli wlejesz olej to sam przeleje sie do skrzyni oraz na druga strone do alternatora nie martw sie.

 

 

Wczesniej padlo pytanie o filtry olejowe. Husqvarne mam od nie dawna i nie wiem jak z dostepnoscia filtrow w kraju ale jest ich duzo i sa latwo dostepne na angielskim ebayu. Ja kupilem 4szt jakies 100zl. W razie desperacji moge pomoc w sprowadzeniu takiego kompleciuk http://cgi.ebay.co.uk/4-x-HUSQVARNA-4-Stro...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam zastanawiam sie nad kupnem huski sm610s rok tak 2000- 2002. Co mozecie o niej napisac mi. Czy nadaje sie na moto które bede mial przez 3 lub 4 sezony. Ile mocy i jak sie tym sprzetem lata. Chcialbym polaac czasami na gumie na niej czy to mozliwe i po torze jakims kartingowym jak nadarzys ie okazja, ale przewaznie po miescie i drózki polne, i jakies zwirownie ale to zadko bo nie bedzie czasu. Co mozecie mi powiedziec o sprzecie chodzi mi o cos takiego Czy za 10tys zl dostane ladny egzemplaz

http://www.bikez.com/pictures/husqvarna/20...s%20-%20SAF.jpg

Napiscie cos sensownego bo jak narazie to przeczytałem i niektórzy narzekają czy one takie sa zle. Dodam ze bedzie to moje pierwsze moto i prosze o nie pisanie ze zaduze. Dalem rade z ktm 125sx kolegi to i z tym dam rade. Moze jakas opinie ile koni i co sie czesto sypie. Który rocznik najlepiej brac zeby byl jak najmniej awaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Własnie kupiłem Husky te 610 z 2000r,i mam pytanko odnośnie mocy w tym sprzęcie.Co różni wersje 46ps(moja wg papierów),z wersjami około 60 ps?Dodam ze w mojej wersji jest chyba pompka przyspiesz w gażniku,bo żeby go cyknąc,muszę dac gazu i to działa.Po pierwszej jeżdzie po ktm lc4 50ps,stwierdzam ze husky jest jakaś mułowata.Ale moze to wina 6bieg skrzyni?Dzieki za odp.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELO

 

tak sie sklada ze jestem szczesliwym posiadaczem husqvarny CR 125. jestem z niej zadowolony. mam ja dopiero od tego sezonu nic sie nie zepsulo. jest to moj pierwszy motor jeszcze ma dla mnie roche zaduzo mocy ale zapas sie zawsze przydaje. kupilem ja okazyjne: za rocznik 04 dalem 8 tys. pozniej wrzuce zdjecia mojego motorka. polecam husqvarny.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :banghead: mam okazje kupic husqvarne cr250 z 94r jaka jest cena rynkowa tej maszyny w Polsce? sprzęt ma piekielnie duzo mocy, stawia na gume na kazdym biegu. mam pytanie, w okienku od stanu oleju widac kawe z mlekiem, przez uszczelniacz na wałku zdawczym leci olej moze tam jakims cudem wlatywac woda i mieszac olej wlasnie na taki kolor? w innym miejscu na silniku nie zauwazylem jakichś nieszczelności ktore mogłyby wpływac na mieszanie oleju z wodą. jak jest z trwałością tych silników i czy w ogole polecacie tą maszyne. moge to wyrwac za 1100 euro z przyczepką na 2 motocykle. za wszelką pomoc z gory dziekuje :crossy: pozdro :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Czym rozni sie huska WR 125 od CR 125 procz homologacji. Jezdzilem WR-ka 125 kumpla 2005 rok i wymiata ten motorek jak dla mnie i kupowal tlok od huski CR... wiec oświeć mnie ktos pzdr:)

 

Setka crossowa Husqi ma podobno właściwe ten sam silnik co model enduro WR. Być może są różnice w przełożeniu, a może tylko wielkością zębatek się różnią. Stad np 6 biegów w CR. A więc to że Twój kumpel do WR pakuje tłok od CR zdaje się tylko to potwierdzać. A zauważyłeś ile na tym tłoku było pierścieni? Tak z ciekawości pytam.

Co do skrzyni biegów, ogólnie lepiej mieć 6 niż 5 biegów :_) A zwłaszcza do jazdy poza torem.

 

Pozdro.

Edytowane przez grey_cinnamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pojemność te najbradziej poleciacie 410, 450, 510, 610 a może tc czym sie one różnią?

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...