Skocz do zawartości

Jazda w kamizelce odblaskowej po zmierzchu


SALAMANDRA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie to nie rewia mody. Kamizelka napewno pomaga w nocy.

 

A co jeżeli wprowadzą takie rozporządzenie ? Na początku wielki bunt a potem wszyscy stwierdzą , że ok było warto... nawet jeżeli jednostki które się nie podporządkują z czasem zostane wyłapane i będą leciały pkt... z czasem poleci prawko następnie jeżeli się nie podda to grzywna i więzienie... ot taki przykład.

 

 

Moim zdaniem obowiązek noszenia kamizelek ale po zmierzchu. Tak samo poza miastem dla rowerzystów i ludzi co zasówają po nie oświetlonych drogach...

 

Takie jest moje zdanie. Życze wszystkim udanej niedzieli.

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie rewia mody. Kamizelka napewno pomaga w nocy.

 

A co jeżeli wprowadzą takie rozporządzenie ? Na początku wielki bunt a potem wszyscy stwierdzą , że ok było warto... nawet jeżeli jednostki które się nie podporządkują z czasem zostane wyłapane i będą leciały pkt... z czasem poleci prawko następnie jeżeli się nie podda to grzywna i więzienie... ot taki przykład.

 

buahahahahhah :biggrin: :crossy:

 

uwielbiam czytać takie teksty- ty naprawde w to wierzysz czy tak tylko sobie gadasz aby gadać?

 

Tak samo jak policja skutecznie ściga za łyse gumy, brak lusterek, oświetlenie bez homologacji, puste wydechy i inne rzeczy a tych którzy sie nie podporządkowują zamyka tak i będzie z kamizelkami...

:rolleyes: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie ściga ale wyłapuje % takich użytkowników...czas pokaże ale motocykliści zrozumieją i się dostosują... a jak ktoś chce żeby laski sikały to nie ubierze tego... oczywiście są przeciwnicy i takie jest ich prawo, i ja nie mam nic przeciwko... tylko że nikt z tego forum nie ma siły przebicia tam "na górze" tak więc nasze kłótnie do niczego nie doprowadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo jak policja skutecznie ściga za łyse gumy, brak lusterek, oświetlenie bez homologacji, puste wydechy i inne rzeczy a tych którzy sie nie podporządkowują zamyka tak i będzie z kamizelkami...

:banghead: :(

 

Spidi, niestety w niektórych częściach Polski (np. Warszawa) policja ściga za łyse gumy, głośne tłumiki etc. . Przeważnie łapią motocyklistów stojących na światłach ( już nie raz mnie w ten sposób zatrzymano) :buttrock: lub pod kolumną ( a to już z opowieści kolumniarzy).

 

ps. Nie wiem jaki jest sens zakładania kamizelki motocyklowej w nocy?? Przecież jeżeli motocykl ma sprawne oświetlenie ( a i przeważnie na kombinezonie są odblaskowe wstawki) to i tak będzie go widać z 5 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidi, niestety w niektórych częściach Polski (np. Warszawa) policja ściga za łyse gumy, głośne tłumiki etc. . Przeważnie łapią motocyklistów stojących na światłach ( już nie raz mnie w ten sposób zatrzymano) :banghead: lub pod kolumną ( a to już z opowieści kolumniarzy).

 

 

wszedzie ganiają za to (wiadomio jedno miasto ma lepiej inne gorzej ale nigdzie nie jest tak że nie dzieje sie nic...) tak jak za jazde na gumie, predkośc i inne sprawy ale to i tak nie zmienia faktu że ciągle masa ludzi i tak giba dalej i nie bierze specjalnie tego wszystkeiego mocno do głowy...

 

kamizelka na przymus to pomysły równie mądre jak całkowity zakaz antykoncepcji czy rejestracja nieformalnych związków jakimi to sie niedawno rząd ograżał i miejmy nadzieje że skończy tak jak tamte pomysły czyli zostanie wyśmiany i pójdzie do kosza...

 

jest conajmniej kilkanaście powodów(jak nie kilkadziesiąt) dla których kamizelkom mówie stanowcze NIE i zdania nie zmienie... jak ktos chce nich sobiew tym śmiga ale zdecydowana większość będzie tak samo przeciwna jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże w odblaskowej zawsze. To tylko pomaga, bo jestem widoczna. Czasem jest śmiesznie, (gdy staliśmy pewnego dnia na poboczu, mijające nas katamarany bardzo dzielnie zmniejszały prędkość (tak na wszelki wypadek, gdybyśmy byli smerfami)). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie rewia mody. Kamizelka napewno pomaga w nocy.

Moim zdaniem obowiązek noszenia kamizelek ale po zmierzchu.

No i racja. Bo o czym jest ten temat? Niektórzy w ferworze gorącej dyskusji zapomnieli, że nie chodzi o jazdę w kamizelce całą dobę, tylko po ciemku. A jeśli ktoś uważa, że jazda w takim wynalazku nie ma żadnego sensu - czy to, że samochodziarze zwalniają, nie jest wystarczającym argumentem? :-)

 

Szczerze wątpię, żeby parlament zajął się takim drobiazgiem (bo chyba nikt nie nazwie tego WIELKĄ sprawą). Ale nawet jeśli widoczność użytkownika drogi jest "dobra" (bo idealna nocą nigdy nie będzie) - czy zaszkodzi, jeśli będzie jeszcze lepsza? Przecież unieruchomiony samochód oświetla się awaryjnymi, pozycyjnymi i jeszcze do tego wszystkiego trójkątem ostrzegawczym, a i tak jest zalecenie, by używać kamizelki. Oczywiście, gdy ktoś się krząta przy samochodzie, może wpaść pod koła - ale na widok tych wszystkich świecidełek chyba każdy nieco zwolni, a na pewno wzmoży uwagę.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy w ferworze gorącej dyskusji zapomnieli, że nie chodzi o jazdę w kamizelce całą dobę, tylko po ciemku. A jeśli ktoś uważa, że jazda w takim wynalazku nie ma żadnego sensu - czy to, że samochodziarze zwalniają, nie jest wystarczającym argumentem? :-)

 

 

tylko co to ma do rzeczy?

nawet w nocy większosc wiary nie bedzie chciała tego nosić i każdy ma na to swoje argumenty i powody...

 

Zresztą w mieście większośc ulic jest oświetlona i bez kamizelki dobrze widac że "coś" jedzie więc tu kwestia CZY inni użytkownicy ulicy CHCĄ ZOBACZYĆ że coś jedzie A NIE CZY WIDZĄ!!!

Za miastem jak dajesz po koniach(a mało kto jeździ w takim tempie zeby być zawali-drogą) i tak zanim zobacza kamizelke już będziesz sie oddalał a nie zbliżał!

 

A co do zwalniania to już pisąłem i powtórze- moge sie założyć o co chcecie że ten cudowny efekt reakcji na widok motocyklisty świecącego jak neon na burdelu szybko zacznie zanikac(po miechu albo dwóch na bank będzie tracił systematycznie mocno na sile) bo ludzie sie poprostu przyzwyczają że wszyscy ludkowie na moto tak smigają i przestaną brac do głowy i będa ignorować tak jak to robią teraz(albo będa reagowac dużo mniej)!

proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co to ma do rzeczy?

nawet w nocy większosc wiary nie bedzie chciała tego nosić i każdy ma na to swoje argumenty i powody...

A co do zwalniania to już pisąłem i powtórze- moge sie założyć o co chcecie że ten cudowny efekt reakcji na widok motocyklisty świecącego jak neon na burdelu szybko zacznie zanikac(po miechu albo dwóch na bank będzie tracił systematycznie mocno na sile) bo ludzie sie poprostu przyzwyczają że wszyscy ludkowie na moto tak smigają i przestaną brac do głowy i będa ignorować tak jak to robią teraz(albo będa reagowac dużo mniej)!

proste...

 

większość, mniejszość...policzyłeś wszystkich?

a co do przyzwyczajenia kierowców do tego, że wszyscy będą mieli na sobie owe kamizelki...może i się przyzwyczają ale:

po 1 do tej pory sporo motocyklistów jeździ w kamizelkach i jakoś katamaraniarze nie zdążyli się przyzwyczaić i nierzadko zwalniają

po 2 nawet jeśli się przyzwyczają to i tak część z nich zwolni nie będąc pewnymi czy to nie smerfy...a to już sukces...mały ale zawsze...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość, mniejszość...policzyłeś wszystkich?

 

nie liczyłem ale mam oczy, dużo sie krece nie tylko po swoim podwórku ale i po całym kraju i chcąc nie chcąc zwracam uwage na spotkykane motocykl(i tych którzy je dosiadają...) i z całą odpowiedzialnością bez żadnego naciągania prawdy moge powiedzieć że kamizelkach jeździ na obecną chwile mała część całej wiary...

Cięzko to oszacowac... moze to jest 10%, moze 20%... kto wie moze nawet odrobine wiecej.

Nie chce zgadywac ale nawet biorąc pod uwage wyłącznie świadomych motocyklistów(a nie przypadkowych użytkowników moto czy skuterków) to liczba kamizelkowców jest nieporównanie mniejsza niż tych jeżdżacych bez(a moze mają ale wstydzą sie zakładać? :icon_mrgreen: ) i stosunkowo żadko widać żarówki w porównaniu z ilością mijanych normalnie ubranych...

 

To że na tym forum jest taka moda czy w kręgach waszych znajomych ludzie tak latają nie znaczy że cąły kraj ogarnęła mania "bycia widocznymi".

W białymstoku i okolicach gdzie mieszkam, w sezonie jeżdże naprawde duzo i często, i w dzień i w nocy i przez ostatnie 3 lata spotkałem w kamizelkach może 2-3 osoby(słownie dwie lub trzy!!!). To duzo?? A ogólnie motorów gania tu naprawde spore ilości bo i miasto nie jest małe i w sumie jedyne kamizelki jakie sie widuje to skórzane chłopaków z klubu moto "No Name" :banghead:

Rowerzystów nieporównanie częsciej można spotkać w takich kamizelkach...

 

 

Zresztą co tu drążyć. Ja bez bicia przyznaje sie że nikt nie przekona do włożenia kmizelki tak jak nikt nie zmusi mnie żebym chodził w brudnychbutach, jeździł brudnym motorem, zakładał tramki do gajerka albo pantofle do dresów! Mówicie że lans itp.... Niech każdy gada co cche ale jak kupujecie ubrania na moto czy na codzień to co patrzycie tylko na cene i walory typu komfort, ochrona itp? Bzdura... jak coś jest brzydkie to nikt nawet w ta strone nie patrzy więc czmeu tu sie dziwić że nikt na ciuchy często warte kilka tysi nie chce wkładac szmaty za 5 zł.

A szczyt wiurskiego lansu ostatnimi czasy to wieszanie kamizeleke na oparciach(zwykle pasażera) samochodów osobowych tak żeby WSZYSCY widzieli! :) :P

Nie mam nic do wsi jako takiej ale po tablicach widać ze to pomysł i domena "blyższej lub dalszej okolycy" :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy w ferworze gorącej dyskusji zapomnieli, że nie chodzi o jazdę w kamizelce całą dobę, tylko po ciemku.

 

W nocy kamizelka jest jeszcze bardziej zbędna. ku*wa - zadbajcie o odpowiednie oświetlenie, a nie będzie problemu dżizas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko to oszacowac...

 

właśnie: ciężko...ja też jeżdżę i też obserwuję i widuję wcale nie tak mało "kamizelkowców" ALE...ALE nie wiem kogo jest więcej i szczerze mówiąc wisi mi to.

 

Zresztą co tu drążyć. Ja bez bicia przyznaje sie że nikt nie przekona do włożenia kmizelki tak jak nikt nie zmusi mnie żebym chodził w brudnychbutach, jeździł brudnym motorem, zakładał tramki do gajerka albo pantofle do dresów! Mówicie że lans itp.... Niech każdy gada co cche ale jak kupujecie ubrania na moto czy na codzień to co patrzycie tylko na cene i walory typu komfort, ochrona itp? Bzdura... jak coś jest brzydkie to nikt nawet w ta strone nie patrzy więc czmeu tu sie dziwić że nikt na ciuchy często warte kilka tysi nie chce wkładac szmaty za 5 zł.

 

Otóż to: ja chcę to i zakładam kamizelkę. Nie chcesz...Twój wybór i nic mi do tego. Ni komentuję tego, że np ktoś nie chce jeździć bo to indywidualna sprawa. Wyrażam tylko SWOJĄ opinię, że kamizelka podnosi bezpieczeństwo.

 

A szczyt wiurskiego lansu ostatnimi czasy to wieszanie kamizeleke na oparciach(zwykle pasażera) samochodów osobowych tak żeby WSZYSCY widzieli! :icon_razz: :notworthy:

 

 

Zgadzam się...to szczyt wiochy. Nie wiem czemu to ma służyć...może taki jegomość chce pokazać jaki to on jest oki z prawem albo...aaaa...hgw co takowy kierowca chciał przez to pokazać

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te je*ane kamizelki to jakś poracha po całości :evil: . NIE BĘDĘ zapier*alał W KAMIZELCE - BO WOLE WŁĄCZYĆ DŁUGIE, NIE ZAPINAM PASÓW, BO MNIE WKURWIAJĄ I GÓWNO TO KOGOŚ POWINNO OBCHODZIĆ :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te je*ane kamizelki to jakś poracha po całości :evil: . NIE BĘDĘ zapier*alał W KAMIZELCE - BO WOLE WŁĄCZYĆ DŁUGIE, NIE ZAPINAM PASÓW, BO MNIE WKURWIAJĄ I GÓWNO TO KOGOŚ POWINNO OBCHODZIĆ :icon_mrgreen:

hmmm...cóż za elokwencja :evil:

masz rację ale po co te nerwy??? jak większość uważamy pomysł nakazu za idiotyczny ale żeby aż tak się podniecać...eee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...