Skocz do zawartości

mam problem ze skuterem


kx gutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że skuter nowy to nie znaczy że ma kompreche. Ja zrobiłem 300 km i pierścienie jak żyletki. Wg mnie nie ma kompresji i nie pociągnie sam paliwa. Spróbuj zatkać dopływ powietrza na moment i zobacz czy odpali. Ja tak robiłem, chodził ale nie długo. A caninus teraz juz robią 50 4-suwowe. I jak ktoś wcześniej wspomniał od kiedy w motocyklu jest pasek rozrządu? :wink: A i przypomniało mi się że miałem klienta z takim samym problemem w 50 ccm na 4 suwie i przyczyną były nieszczelne zawory. Wystarczyło je dotrzeć specjalną pastą i chodził jak nowy. A pozatym za 4000 wolałbym kupic używaną Yamahe niż nowe za przeproszeniem gówno.

 

Pozdro

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w obojętnie którą strone trzeba przechylić czy w tą gdzie jest węzyk wychodzący z baku?? :wink:

 

 

zasada jest taka że z lewej strony się prowadzi jenoślada to na lewą stronę

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręc swiece wlej paliwo do cylindra ale nie duzo wkręć świece i zakręc rozruchaczem jak sie odezwie to znaczy ze zapłon kompresja i rożąd jest ok a gaź nik cos nawalił jeśli sie odezwie to znaczy że gaźniik ok a reszta (zapłon kompresja zawory rozrzad) coś z nimi nie tak

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te V12, Ty wiesz co ty piszesz?? Przeczytaj sam siebie i zobacz co napisałeś. Ale zakret :flesje:

Ja zawsze wiem co pisze widać jeszcze mało wiesz jak sie robi motocykle.........twoja sprawa

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te V12, Ty wiesz co ty piszesz?? Przeczytaj sam siebie i zobacz co napisałeś. Ale zakret :flesje:

 

 

to czyli nie mozna tak robić aco by sie stalo jakbym tak zrobil ??? prosze oszybką odp

 

narka pozdro

 

Ja zawsze wiem co pisze widać jeszcze mało wiesz jak sie robi motocykle.........twoja sprawa

\

 

 

aha to czylimozna tAK robić?????

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chińskich 50cc 4T jest właśnie pasek

jeśli już to łańcuszek

 

 

a co do skutera jak masz czym to sprawdź kompresję powinna byc około 13

jak jest słaba to albo źle wyregulowane zawory (ewentualnie wypalone) lub coś z tłokiem, pierścieniami, cylindrem

jak to ok i jest solidna iskra , czysty gaźnik i paliwo dochodzi to palić powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to łańcuszek

a co do skutera jak masz czym to sprawdź kompresję powinna byc około 13

jak jest słaba to albo źle wyregulowane zawory (ewentualnie wypalone) lub coś z tłokiem, pierścieniami, cylindrem

jak to ok i jest solidna iskra , czysty gaźnik i paliwo dochodzi to palić powinien

 

 

aha a moge sie dowiedziec na czym sie mierzy kompresje na jakimś specjalnym przyzadzie ????

narka dzięki :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w takie rzeczy zrób tak ja ci mówie nic sie nie stanie a sprawdzisz czy zapłon i kompesja i rozrzad sa w porzadku

Kompresja w mało litrarzowych benzyniaka nie ma za duzo do zapalania mi simson odpalał nawet na samym tłoku bez pierscieni ale był cholernie słaby

Zrób jak ja ci mówie tylko nie lej za dużo benzyny moze z 2ml i pal go ze startera mocno kopiac kilka razy powinien sie na chwiele odezwac strzelic w wydech i zgasnac bo wypali to paliwo co mu wlałes

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w takie rzeczy zrób tak ja ci mówie nic sie nie stanie a sprawdzisz czy zapłon i kompesja i rozrzad sa w porzadku

Kompresja w mało litrarzowych benzyniaka nie ma za duzo do zapalania mi simson odpalał nawet na samym tłoku bez pierscieni ale był cholernie słaby

Zrób jak ja ci mówie tylko nie lej za dużo benzyny moze z 2ml i pal go ze startera mocno kopiac kilka razy powinien sie na chwiele odezwac strzelic w wydech i zgasnac bo wypali to paliwo co mu wlałes

pozdr

 

 

aha to dzieki sprobuje

narkapozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...