Skocz do zawartości

sprzedaz motocykla niepełnoletniemu a przepisy ?


Szczota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie sprzedałem motorower, który był zarejestrowany na mojego tate. Kupującym był 14-letni chłopak. W umowie (taka wycięta z gazety anonse) wpisaliśmy tylko jego nr. legitymacji szkolnej. Jego ojciec był przy tym naturalnie. Czy chłopak może mieć jakies problemy z rejestacją ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie sprzedałem motorower, który był zarejestrowany na mojego tate. Kupującym był 14-letni chłopak. W umowie (taka wycięta z gazety anonse) wpisaliśmy tylko jego nr. legitymacji szkolnej. Jego ojciec był przy tym naturalnie. Czy chłopak może mieć jakies problemy z rejestacją ??

Nie, ja nie miałem w podobnym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby ktos napisac przykład takiego paragrafu ze zgodą rodziców. Próbowałem to "wygooglac" ale niestety nic nie znalazłem :/ bardzo mi zalezy na tym zalezy bo nie chciałbym miec później żadnych problemów ;)

 

Z góry THX za pomoc :)

Edytowane przez kover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sory, ze odgrzewam tak stary temat ale pokombinowałem inaczej troszke.

 

Chciałem pojechać i kupić motor z ojcem kolegi albo kimlolwiek innym. Wtedy umowa jest między sprzedającym (pelnoletnim zazwyczaj i 16lat mna)

 

Potem ten motor chciałem sprzedac innej osobie zeby ona zarejestrowala (możliwe ze bedzie starsza 60lat), dlatego ten nie moge jej ciągac po giełdach itp.) czyli wtedy umowa miedzy mna 16 lat i pełnoletnia osoba.

 

Czy w ten sposob moi starsi nie musza sie podpisywac?? na obu umowach?? Bo na koniec tego szeregu bedzie 18lat+ na ktorego to bedzie rejestracja.

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było to tak:

 

 

1. Kupiłem swojego ściagacza.

2. Dowód był stary i wpisane na starego właściciela.

3. Żeby nie było za łatwo nr. silnika się nie zgadzały.

4. No i sprzedałem motór innemu Panu.

5. On bez żadnych zastrzeżeń zarejestrował.

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie. A co bedzie jesli sprzedajacy bedzie niepelnoletni i jego starzy nie daja podpisu??

Kupującym jest pelnoletni i na niego ma byc zarejestrowane.

 

Czy na przeglad moze pojechac niepelnoletni i do tego nie bedacy wlascicielem??

 

wtedy kupujacy (pelnoletni) bedzie mial problemy z zarejestrowaniem??

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...