Skocz do zawartości

Rady/Zasaday dla motocyklisty


trzykawki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodząc z założenia, że latanie samolotem jest pod wieloma względami bardzo bliskie jeździe motocyklem – mówimy przecież: chodźmy polatać, otwieram niniejszym konkurs na 11 (może więcej) rad dla motocyklisty.

Na czerwono oryginalne rady/ zasady dla pilotów na czarno moja propozycja. W niektórych przypadkach zasada dla pilota, wg. mnie, jest 1:1 zasadą dla motocyklisty tam postawiłem 1 na końcu zdania, tam gdzie byłem marakuja postawiłem ??? licząc na Waszą inwencję.

 

1). Latanie nie jest niebezpieczne. To, co niebezpieczne, to kraksa.1

2). Zawsze lepiej jest być tu - na ziemi, marząc by być tam; w powietrzu, niż być tam i marzyć, żeby znaleźć się tutaj. – niby wszystko jasne i można by zostawić tak jak jest ale może ktoś z Was ładnie to przerobi

3). Jedyna sytuacja, w której masz za dużo paliwa jest wtedy, gdy płoniesz. Jedyna sytuacja, w której masz za dużo mocy to taka, kiedy opłata za np. OC będzie uzależniona od mocy twojego motocykla

4). Śmigło to tak naprawdę tylko duży wentylator, służący do chłodzenia pilota. Gdy się zatrzymuje, można na własne oczy zobaczyć, jak pilot zaczyna się pocić. Motocykl to tak naprawdę tylko duży element, głównie metalowy, chłodzący motocyklistę pędem powietrza. Gdy nagle przestaje działać, można na własne oczy zobaczyć, jak poci się motocyklista pchając go.

5). Jeśli nie wiesz, co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem. ???

6). Ucz się na błędach innych. Nie pożyjesz tak długo, by nauczyć się czegoś na własnych. 1

7). Jeśli doturlanie się do stojanki wymaga pełnej mocy silników, to znaczy, że lądowałeś ze schowanym podwoziem. ???

8). Zaczynasz z pełnym workiem szczęścia i pustym workiem na doświadczenie. Cała sztuka, to napełnić worek na doświadczenie zanim worek ze szczęściem się opróżni.1

9). Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny. 1

10). Rozglądaj się. Zawsze jest coś, czego nie zauważyłeś. 1

11). Pamiętaj! Grawitacja to nie tylko ciekawa idea. To prawo! I jak na razie nie zanosi się na jego zniesienie.1. Zamieniłbym słowo grawitacja na tarcie lub przyczepność ale właśnie grawitacja wpływa wprost na te zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja (w kolorze zostawilem oryginal):

 

1). Latanie nie jest niebezpieczne. To, co niebezpieczne, to kraksa.

2). Zawsze lepiej jest być tu - na ziemi, marząc by być tam; na drodze, niż być tam i marzyć, żeby znaleźć się tutaj.

3). Jedyna sytuacja, w której masz za dużą prędkość to taka, kiedy Ty wyprzedzasz swój motocykl.

4). Motocykl to tak naprawdę tylko duży rower, chłodzący motocyklistę pędem powietrza. Gdy nagle przestaje działać, można na własne oczy zobaczyć, jak poci się motocyklista pchając go.

5). Jeśli nie wiesz, co robić, to kto ma za Ciebie wiedzieć?

6). Ucz się na błędach innych. Nie pożyjesz tak długo, by nauczyć się czegoś na własnych.

7). Jeśli doturlanie się do domu angażuje całą armię Twoich przyjaciół to znaczy, że nie chciałeś tak w domu wylądować.

8). Zaczynasz z pełnym workiem szczęścia i pustym workiem na doświadczenie. Cała sztuka, to napełnić worek na doświadczenie zanim worek ze szczęściem się opróżni.

9). Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny.

10). Rozglądaj się. Zawsze jest coś, czego nie zauważyłeś.

11). Pamiętaj! Grawitacja to nie tylko ciekawa idea. To prawo! I jak na razie nie zanosi się na jego zniesienie.

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...