Skocz do zawartości

Węzykowanie po zmianie lozyska kola przedniego Hond NTV


Kawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

wlasnie odebralem moto z serwisu, wymieniane byly lozyska przedniego kola oraz lozyska glowki ramy. Efekt jest taki, ze przy malych predkosciach moto wezykuje, tak jakby chcialo jechac a to w lewo a to w prawo, ale na pewno nie na wprost. O co chodzi? czy to norma? czy lozyska musza sie ulezec, czy moze jest jakis problem? Oponki mam dosyc swieze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska po kilku kilomerach powinny się ułożyć ale jeżeli po 100 km nadal będzie to samo to do serwisu i należy troszkę popuścić na główce ramy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę i proszę o ew. sprostowanie ale wg mnie zbyt mocno skręcone łożysko główki ramy dawałoby objaw wężykowania w całym zakresie prędkości a nie tylko przy wolnej jeździe jak pisze Kawa.

hikor

masz rację tylko chodzi Ci o bardzo mocne dokręcenie.

W przypadku naszego kolegi poczekajmy co napisze za kilka dni.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem z moją cb 500, przy niektórych prekościach kierownica lata na boki, szczególnie jest to zauważalne gdy silnik jest na wyższych obrotach i puszcze kierownicę (hamowanie silnikiem). Przy prędkościach powyżej 140km/h przód jest mniej sabilny (nie mam porównania z innymi moto - moze tak ma być). Jestem laikiem ale, zauważyłem kilka możliwych przyczyn:

 

1 felga przednia jest lekko wgieta na rancie - pozostałośc po poprzednim właścicielu (widać na avatarze)

2 tylna opona jest założona tyłem do kierunku jazdy

3 nie wiem jaki jest stan łożyska główki ramy

 

4 dzis sprawdze (ciśnienie w kole może ono też ma na to wpływ)

5 czy zbyt lekkie lub ciężkie obciążniki kierownicy mogą mieć na to wpływ?

6 a może krzywe lagi?

 

Od czego zacząć szukanie przyczyny? Prostowanie felgi wolałbym zostawic na koniec. Czy sa jakieś mniej bolesne dla portfela możliwości wyeliminowania przyczyn.

 

PS. Czy w cb felga jest malowana? chodzi mi o to czy po prostowaniu będę musiał ją malować.

 

z góry dziękuję za odpowiedź

Paffcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nie są najgorsze do konca sezonu spokojnie powinny starczyć i na część nastepnego, ale kto wie może to wina opon, dzieki za odpowiedź i czekam na dalsze sugestie. Pomyślałem sobie ze tę tylną oponę i tak musze założyć poprawnie więc może udam sie do wulkanizatora i przy okazji bym sobie koła wyważył, może to by pomogło.

Pozdrawiam

Paffcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...