Skocz do zawartości

NS-1 po raz n-ty


Arcer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szok po zakupie już minął, a pogoda nastaraj raczej do poszukiwań brakujących, absolutnie niezbędnych części, więc korzystając z okazji zadam parę pytań na temat Hondy NS-1.

 

- Czy u was też lampy drogowe i podświetlanie zegarów są zależne od obrotów (tj. podłączone do cewek)?

 

- Czy to normalne, że gdy nie miałem akumulatora, przy włączonych światłach kierunki nie migaly, a tylko świeciły (ale przy wyłączonych migały normalnie)?

 

- Ma ktoś może schemat instalacji do enesjedynki? Poprzedni właściciel założył mały neonik i podłączył go wprost do klem - ale teraz, gdy już mam akumulator, muszę podłączyć plus gdzieś za stacyjką, bo inaczej będzie świecił non stop, a nie chcę rozwalać całych koszulek (na razie odłączyłem diody, ale podobają mi się, bo wieczorem dają fajny efekt dyskretnego oświetlenia chłodnicy).

 

- Czy linka prędkościomierza będzie pasować od MBX? To pytanie kieruję szczególnie do tych, którzy mieli do czynienia z oboma odmianami (magneto? :-))

 

Dobrze, jak już poznam odpowiedzi (szczególnie na dwa ostatnie pytania), można zamknąć temat. No bo po co go potem ciągnać :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej hondzie mam tak.. ze swiatla sa zasilane przez silnik... wiec mocniej swieci jak masz wieksze obroty.... a kierunki i inne ciekawostki ida z aku... kierunki z aku sa przydatne jak zatrzymuje sie wieczorkiem przy drodze bo ktos dzwoni... wciskam wtedy tylni hamulec i blokuje blokada postojawa daje prawy kierunek i widac mnie... mam wtedy mniejsze obawy ze ktos mnie wezmie od tylca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przygasania świateł to większość motorków tak ma ja w sowjej hondzie zrobiłem mały "myk" i połączyłem

kabel kabel + z akumlatora do kabla świateł wychodzącego z magneta (oczywiście zastosowałęm diodę kierunkową,żeby prąd nie płynął na cewkę)

jest to B.dobre rozwiązanie bo:

- światła zawsze świecą mocno (niezależnie od obrotów)

-po rozładowaniu akumulatora (spotykane tylko po zostawieniu przekręconego kluczyka na postoju z włączonymi światłami ;D) światła świecą z cewek

 

co do schematu :

to chyba to

Edytowane przez zaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...