Skocz do zawartości

Rój Szerszeni - Honda Hornet CB 600, Hornet CB 900,


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam Hornetkę z 2002 roku. Zauważyłem dziś, że wentylator wydaje dziwny dźwięk. Czy taki powinien być czy o coś obciera? Ciężko dostać się do niego?
Schładza prawidłowo.
Dziękuje.

Film z pracy wentylatora:
https://youtu.be/cL0ACOgj_j4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to zacznij może od sprawdzenia czy nic nie wchodzi w drogę wentylatorowi od strony silnika, czy coś przetyka się przez osłonę wentylatora i nie wchodzi do środka. Ten dzwięk na filmie to tak jakbyś sobie coś pastikowego w szprychy koła rowerowego wsadził ... może jakaś trytka albo kawałek taśmy przechodzi przez osłonę i wchodzi w drogę wentylatorowi.

Jak od strony silnika jest jest czysto i nic nie dotyka osłony i przez nią nie przechodzi, to trzeba będzie to, jak pisałem wcześniej rozebrać. Wentylator wraz z osłoną przykręcony jest do chłodnicy od strony silnika. Jak się nie da go zdjąć bez ściągania chłodnicy i nie czujesz się na siłach spuszczać płyn chłodniczy i demontować chłodnicę to sprzedaj temat jakiemuś lokalnemu sobie mechanikowi motocyklowemu. Dla niego to będzie banał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 12:58, Bimbak napisał:

ok, to zacznij może od sprawdzenia czy nic nie wchodzi w drogę wentylatorowi od strony silnika, czy coś przetyka się przez osłonę wentylatora i nie wchodzi do środka. Ten dzwięk na filmie to tak jakbyś sobie coś pastikowego w szprychy koła rowerowego wsadził ... może jakaś trytka albo kawałek taśmy przechodzi przez osłonę i wchodzi w drogę wentylatorowi.

Jak od strony silnika jest jest czysto i nic nie dotyka osłony i przez nią nie przechodzi, to trzeba będzie to, jak pisałem wcześniej rozebrać. Wentylator wraz z osłoną przykręcony jest do chłodnicy od strony silnika. Jak się nie da go zdjąć bez ściągania chłodnicy i nie czujesz się na siłach spuszczać płyn chłodniczy i demontować chłodnicę to sprzedaj temat jakiemuś lokalnemu sobie mechanikowi motocyklowemu. Dla niego to będzie banał.

Dziękuje za pomoc. Udało mi się odsunąć chłodnice po odkręceniu na tyle, zeyby wszystko obejrzeć. Sparciala izolacja kabla wchodziła w łopatki. Po problemie 🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam, jestem tu nowy, mam PC41. Byłbym wdzięczny za jakieś info odnośnie stron czy sklepów z częściami. Planuje zmienić trochę z przodu, ale jaka kierownica będzie pasować? Gdzie znaleźć klamki z mocowaniem żeby zmienić je na czarne a nie chrom z oryginału, jakie manetki by pasowały….. z góry dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...