Skocz do zawartości

Rój Szerszeni - Honda Hornet CB 600, Hornet CB 900,


Rekomendowane odpowiedzi

"na ktory zabek ustawiacie wstepne napiecie sprezyny w amortyzatorze z tylu? Waze 95kg i ustawilem na 4 z 7, a to tak na czuja, nie wiem czym sie kierowac. "

 

Pozdr.

 

 

Ustawianie zawieszenia to sprawa indywidualna. Jeśli jeździsz sam to ustaw zawieszenie tak by było Ci wygodnie w zależności :

 

czy jeździsz na trasie czy miasto, jeśli to miasto czy masz durszlak zamiast asfaltu( w tym przypadku zalecam zmiękczenie zawieszenia). W trasie lepiej dostroić na sztywniej, również w zależności od ciężaru bagaży lub ewentualnego pasażera.

Nie wspominam tu o stanie zawieszenia i ogólnym pojazdu co wpływa na komfort podróżowania a co za tym idzie ustawienia tylnego amortyzatora.

Ja jeżdżę w większości przypadków sam po mieście , mimo dziur wolę mieć zestrojone zawieszenie na sztywno choć nie ważę więcej niż 70kg.

Jest jeszcze jedna ważna sprawa o której muszę wspomnieć ,duże znaczenie ma czy jeździsz szybko i agresywnie czy wolisz spacerowe tempo.

Podsumowując jeśli masz zamiar wyregulować sobie zawieszenie to rób to sekwencyjnie, przestaw przejedź się sprawdź czy jest już wystarczająco dobrze czy nie i próbuj dalej POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze powodzenia w szukaniu :biggrin: Czy spora? Moze i tak, ale ksztalt klatki wymusza praktycznie ograniczony wybor punktow mocowan. Wez jeszcze pod uwage takie czynniki jak np. brak zastrzalow do tylu, ktory moze powodowac urwanie mocowan silnika oraz fakt, ze jesli nie pociagnisz jej wyzej niz glowne mocowania silnika to masz przy kazdym wiekszym szlifie zbiornik paliwa do naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wrzucam zdjecia klatki do szerszenia 600

http://picasaweb.google.pl/jaryjr/HornetKlatka

 

Witanko

No cóż cyba to o mnie się rozchodzi. :D

Dzięki wielkie za fotencje. To ja poproszę o Twoje dane do przelewu na PW. Zarzuć cenę - może troszkę jeszcze uszczknę? :D

Jak każdy prawdziwy Polak - trzeba się potargować. Czuję, że się dogadamy. Napisz jakie są koszta z przesyłką.

Aha jeszcze mam pytanko. W jakim stanie masz plastik za airboxem. Z jednej strony wchodzi do chłodnicy, a z drugiej kończy się takim "kolankiem" plastikowym. Jakbyś mógł mi strzelić fote tego elementu.

Tak więc czekam z nieceirpliwością na PW.

Pozdrawiam

Edytowane przez kuki_luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to jezeli mozna oczywiscie ?? to co sie stalo JERY z Hornecikiem ??

 

Wymuszenie pierszenstwa przez taksowkarza na Limanowskiego. W drzwi mu wjechalem. Jak zaczalem trabic to dodal gazu i mi kombiakiem calkiem w poprzek stanal. Po prawej wysoki kraweżnik po lewej dwa sznury samochodow. Hebel do konca i... j*b

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :icon_mrgreen: Nowe juz jest. Fazer kilo w jedynym slusznym kolorze :icon_mrgreen: Taki niepozorny zapierdalacz :icon_mrgreen:

 

A co do kasy z ubezpieczenia to szkoda gadac. Banda ku*ew i zlodzeii. Na moto stracilem 2000 a na ciuchach rabneli mnie na 2400. Za kask SHOEI policzyli 1100, za bielizne termoaktywna Rukka 40zl, a za caly kombinezon tekstylny 500!!! Jak ja mam za te pieniadze kupic to samo?? Wymyslili sobie amortyzacje za okres uzytkowania. Poradze sie znajomego fachowca od ubezpieczen i chyba pojde do sadu. Banda skorwysynow!!!

 

Bardzo wana rzecz! Dowiedzcie sie ile wynosi "przebieg normatywny" dla waszego moto. Nie wiem czy wiecie, ale istnieje cos takiego jak "przebieg normatywny". Jakis matol wymysla sobie przebieg ktory powinien miec motocykl. W moim przypadku wynosi on okolo 4000 rocznie!!! Nie wiem kto tyle robi?? Chyba ktos, kto jezdzi tylko w niedziele do kosciola. Jesli przy zglaszaniu szkody podacie wiecej to odejma wam od odszkodowania okreslona kwote. Mi odjeli 1600zl za 22000 ponad norme. Kreccie liczniki na potege. Jesli jestescie uczciwi to przy sprzedarzy powiedzcie kupcowi jaki jest prawdziwy przebieg i tyle, ale nie dajcie sie okradac.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna bylo zdradzic naszego szerszenia :wink:

ale chyba naszego tematu nie opuscisz :flesje:

:P

ps to chyba norma z tymi ubezpieczeniami, ja juz pol roku czekam na zwrot kasy za obrazenia i dupa

caly czas wysylaja tylko papiery, ze nie maja tego czy owego - masakra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna bylo zdradzic naszego szerszenia :(

ale chyba naszego tematu nie opuscisz :)

:)

ps to chyba norma z tymi ubezpieczeniami, ja juz pol roku czekam na zwrot kasy za obrazenia i dupa

caly czas wysylaja tylko papiery, ze nie maja tego czy owego - masakra !

 

 

Nie. Szerszen zawsze bedzie w mojej pamieci. :D Z reszta. To nie istotne kto czym jezdzi, jesli sie nie wywyzsza z powodu moto ktorym jezdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...