Skocz do zawartości

kufry do varadero


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ brutalna proza życia zmusiła mnie do kupna hondy varadero - ten starszy model - mam pytanie do posiadaczy:

1. wasze opinie lub sugestie co do kufrów do tego moto...

 

Słyszałem, iż oryginalne boczne kufry hondy przeciekają i są luźno mocowane -czyli chyba mają tendencję do "bujania się"... Ale honda kolegi z innymi akcesoryjnymi kuframi szerokością przypomina małą ciężarówkę...

 

Więc co polecacie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże enduro z kuframi zawsze przypomina ciężarówkę :crossy: I tak Varadero jest węższe od Vstroma...

 

Co do kufrów hondy - miałem takie kuferki w transalpie. Z tego co wiem, to w obu tych motocyklach kufry są identyczne (podobnie jak system mocowań). Nie wiem skąd masz te informacje o przeciekaniu i złym mocowaniu tych kufrów... Ja byłem zachwycony systemem mocowania (jest on znacznie lepszy od wielu popularnych systemów). Po pierwsze kufer hondy bardzo solidnie trzyma się motocykla na dwóch solidnych podporach od dołu. Dodatkowo od góry jest zapięcie, które ma dwie zalety: 1) można zapiąć/odpiąć kufer jedną ręką; 2) nigdy nie masz wątpliwości, czy kufer jest poprawnie zapięty czy nie.

Ogromna zaleta mocowania kufrów hondy to także to, że możesz "powiesić" kufer na samych dolnych mocowaniach i będzie się on dobrze trzymał na postoju. Niby detal, ale bardzo użyteczny - gdy podchodzisz do motocykla mając oba kufry w rękach, tankbag w zębach, kask na ramieniu itd., możesz spokojnie założyć kufry jedną ręką. Po prostu "kładziesz" kufer na mocowaniach i masz pewność że nie spadnie. W wielu innych kufrach musisz użyć obu rąk do każdego z kufrów (czyli zrzucić cały dobytek na ziemię, po czym zabrać się zainstalowanie kuferków po kolei).

 

Nigdy mi kufry hondy nie "bujały się". Podobnie, nigdy mi nie przeciekły, chyba że były przeładowane. To niestety często się zdarza - jeśli napchasz do kufra za dużo betów, to dekiel się odkształci i będzie puszczał wodę. Jeśli będziesz przeładowywał kufer regularnie, to z czasem odkształci się trwale i już zawsze będzie nieszczelny. Ale to dotyczy niemal wszystkich plastikowych kufrów.

 

Ja byłem z kufrów hondy bardzo bardzo zadowolony. Są to jedne z lepszych kuferków, z jakimi miałem do czynienia. A trochę tych gratów już mi się przez ręce przewinęło :clap:

 

A polecam kufry Zega :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...