Skocz do zawartości

Jazda samochodem


karol1001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dwa dni temu zdawałem prawo jazdy A+B i niestety udało mi się zdać tylko to pierwsze. Zdecydowałem się na wyrobienie prawa jazdy tylko z kategorią A i późniejsze podejście do B.

I w związku z tym mam pytanie - co mi grozi za jazdę samochodem z prawem jazdy kat. A?

Wiem że mandat do 500 zł, ale czy po zatrzymaniu mogę kontynuować jazdę czy też zabierają mi prawo jazdy? Ile punktów karnych?

 

Chodzi o to, że jazdy doszkalające w Warszawie są paskudnie drogie, a szansa na zatrzymanie w terenie zabudowanym mała, więc jestem w stanie zaryzykować mandat i pojeździć przed egzaminem B z ojcem po mieście, celem przypomnienia sobie tego i owego. W żadnym wypadku nie chodzi o jeżdżenie samemu na codzień - w razie wypadku wina zawsze moja, nie warto ryzykować.

 

Z góry dziękuje za pomoc i konstruktywną krytykę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie ztrzymaja to kontynuowac jazdy na pewno nie mozesz bo nie masz do tego uprawnien. Prawa jazdy kat. A nie zabiora ci. Szansa na kontrole rzeczywiscie mala ale na stluczke lub wypadek wieksza a wtedy to juz powazniejsza sprawa. Nie wiem czy warto ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie ztrzymaja to kontynuowac jazdy na pewno nie mozesz bo nie masz do tego uprawnien. Prawa jazdy kat. A nie zabiora ci. Szansa na kontrole rzeczywiscie mala ale na stluczke lub wypadek wieksza a wtedy to juz powazniejsza sprawa. Nie wiem czy warto ryzykowac.

Dokładnie. "Paskudnie" drogie to mogą być ewentualne konsekwencje jazdy bez wymaganych uprawnień.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. "Paskudnie" drogie to mogą być ewentualne konsekwencje jazdy bez wymaganych uprawnień.

To był by głupie, nawet bardzo głupie, gdyby takie cos zrobic. Znaczy się jeździc samochodem tylko z kategorią A. A najgłupszy pomysł to np. na moto tuz po zdaniu egzaminu nie posiadając jeszcze plastiku...po co kusic los trzeba wytrzymac :P. Ale co do konsekwencji to na serio nie było by to ciekawe:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfikator mandatów:

http://www.prawojazdy.com.pl/index.php?id=49

http://pragapn.policja.waw.pl/?page=Structure&id=165

 

Zatem dostajesz mandat wysokości 300pln .. i jak mi wyniklo po przeszukaniu sieci 0 punktów karnych.

 

Kodeks Wykroczeń

Art. 94. § 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.

 

Nie podejrzewam abys utracil prawo jazdy a i pojazd pozwolą dalej prowadzić. Taka frajda troche kosztuje ale jeśli ktos ma za doozo kasy To 3paczki przy sobie. I smigasz autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Tobie i innym ku przestrodze, akurat nie na swoim przykładzie, tylko na przykładzie kuzyna, jego jazda bez uprawnień kosztowała 82 000 zł + wyrok w zawieszeniu + koszty postępowania. Odległość od domu jaką pokonał to 3 km. Także zastanów się póki nie jest za późno.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Tobie i innym ku przestrodze, akurat nie na swoim przykładzie, tylko na przykładzie kuzyna, jego jazda bez uprawnień kosztowała 82 000 zł + wyrok w zawieszeniu + koszty postępowania. Odległość od domu jaką pokonał to 3 km. Także zastanów się póki nie jest za późno.

pozdrawiam

 

A twoj kuzyn to coś skasował jadąc bez uprawnień ?? Rozjechał kogoś ??

Bo tak mi to jakoś brzmi.

 

Kolega jak napisał, zdał prawko na motor, ale nie zdał na samochód.

Pyta zatem co mu grozi za jazde z prawkiem A samochodem ... (mandat) ...

 

Zakładam że jest wielu samochodziaży na forum, którzy na moto jeżdzą bez prawka .. i dla nich to też jest tylko mandat. (lub aż jesli ktos nie ma kasy) ...

 

Nie wiem co spowodował twój kuzyn, bo zakładam ze takiej frajdy niezafundowali mu panowie policjanci po zatrzymaniu do kontroli.

 

Pzodrawiam.

Edytowane przez andar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Tobie i innym ku przestrodze, akurat nie na swoim przykładzie, tylko na przykładzie kuzyna, jego jazda bez uprawnień kosztowała 82 000 zł + wyrok w zawieszeniu + koszty postępowania. Odległość od domu jaką pokonał to 3 km. Także zastanów się póki nie jest za późno.

pozdrawiam

 

A ile punktów karnych? :clap: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kierującego który posiada prawo jazdy lecz nie ma uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu 300zł , a dla twojego ojca za: dopuszczenie przez właściciela, posiadacza, użytkownika lub prowadzącego pojazd do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę niemającą wymaganych uprawnień kolejne 300 zł. Punktów karnych za to nie ma.

pozdr. :clap:

dodam jeszcze że w razie spowodowania kolizji a tym bardziej wypadku to masz pozamiatane ty i twój ojciec za to że udostepnił ci pojazd wiedządz że nie masz uprawnień do kierowania nim.

Edytowane przez miras111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...