Skocz do zawartości

Wielkośc bieżnika a kontrola drogowa...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj odebrałem w końcu prawo jazdy i pomyślałem " od dziś na legalu, już o nic sie nie przyczepią " jednak spojrzałem na opone....

Jak wiadomo bieżnik motocyklowy jest nieco inny jak samochodowego koła.

Zdziera sie też głównie na grzbiecie - na bokach dłużej wytrzymuje..

Jak określają przepisy grubość bieżnika w motocyklu przy której moje jeździć bez obawy przejechania sie lawetą wezwaną przez upierdliwego policjanta w czasie kontroli drogowej…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na oponie są znaczniki - na środku. Jeśli bieżnik jest na poziomie znacznika - opona do wywalenia. Nie ma się co łudzić - większość policjantów doskonale się na tym zna. Dla nich odebranie dowodu to jak deserek po kolacji, więc okazji nie przepuszczą. Lepiej nie dawać im okazji do wykazywania się przed szefostwem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponie są znaczniki - na środku. Jeśli bieżnik jest na poziomie znacznika - opona do wywalenia. Nie ma się co łudzić - większość policjantów doskonale się na tym zna. Dla nich odebranie dowodu to jak deserek po kolacji, więc okazji nie przepuszczą. Lepiej nie dawać im okazji do wykazywania się przed szefostwem.

pzdr

I tu bym się nie zgodził

Znaczniki umieszcza producent żeby użytkownik wiedział kiedy nie da się już na niej bezpiecznie jeździć

ale w różnych krajach są różne przepisy odnośnie głębokości bieżnika i niektórych upierdliwych formalistów nie da się przekonać że producent opony wie lepiej kiedy jego opona powinna być wymieniona niż jakiś "mądry" który wymyślał ustawe (zdaje się nawet że Eskimos miał w zeszłym roku jakieś "doświadczenia " z tym związane w czasie "akcji" policji pod Stajenką)

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ano tak, była jakaś akcja z tłumaczeniem gamoniowi w mundurku, że znaczniki są jeszcze OK, ale się uparł, że nie.... O ile pamietam Eskimos go zlał i powiedział, że w takim razie to nie jest jego motocykl i poszedł na piwo :icon_twisted:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak określają przepisy grubość bieżnika w motocyklu przy której moje jeździć bez obawy przejechania sie lawetą wezwaną przez upierdliwego policjanta w czasie kontroli drogowej…?

Dz.U. 32 poz 262 ze zmianami par 11 pkt 7 ust 4:pojazd nie może być wyposażony w opony, których wsakźniki pokazują graniczne zużycie, a w odniesieniu do opon niezaopatrzonych w takie wskażniki - o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...