Skocz do zawartości

Brak wolnych obrotów


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kilka dni temu musiałem wymienić sprzęgło rozrusznika, wymieniłem i pięknie działa, ale w dodatku padł mi akumulator, jutro będzie nowy. Przy okazji umyłem filtry stożkowe na gaźnikach, niestety, poprzedni własciciel chciał miec wiecej mocy... Orygnalnych filtrów nie mam - szkoda :( Umyłem je i nasączyłem. Odpaliłem moto po tych opreacjach, a tu silnik nie trzyma wolnych obrotów, brak biegu jałowego, ych! A przyznam się, ze nic nie kręciłem przy gaźnikach. Co jest przyczyna tego, może ktoś z Was ma jakis pomysł? Może to, że wcześniej filtry były brudne, a teraz czysciutkie? Jakoś mi nic do głowy nie przychodzi. Wcześniej silnik pracował ładnie, a teraz lipa, a niechce za bardzo kręcić przy gaźnikach, chyba, że musowo..

 

Proszę o jakieś sugestie.

 

Kawa EN450LTD 85 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasączyłeś te filtry stożkowe specjalnym olejkiem ?? suchy filtr ma jeszcze lzejszy przepływ ,do tego nie zatrzymuje pyłków,nie stawia oporów powietrza wiec moze dlatego nie trzyma Ci wolnych obrotów .

 

 

pzdr seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, filtry są nasączone. Po ich wyjęciu stwierdziłem że są strasznie uświnione. Teraz są czysciutkie i nasączne specjalnym preparatem. Chyba jednak trzeba będzie zadziałac pokrętłem od wolnych obrotów (niechetie).

 

A moze jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Daj mu ociupinke ssania jak juz chodzi na tych wolnych, jezeli sie ustabilizuje tzn ze paradoksalnie brudne filtry zapewnialy mu wlasciwy przeplyw.

Postaral bym sie o oryginalna puche z filtrem i krocce - stozki wymagaja dosc sporo pracy aby przeregulowac pod nie gazniki.

Samo podwyzszenie obrotow centralna sruba nic nie da - chodzi o prawidlowy sklad mieszanki na wolnych a nie wolnych na poziomie 2 tys obr.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mial identyczny problem tylko w aucie, w Oplu Kadecie D 82' , filtr powietrza ladnych pare lat nie wymieniany ( jak go wyjmowal to sie z niego piach sypal)- no to wymienil - i autko stracilo wolne.....poprzedni wlasciciel sie przyznal ze przez 8 lat eksploatacji filtra nie wymienil, bo poco dokladac do starego wozu....noz sie w kieszeni otwiera jak sie slyszy takie rzeczy, a duzo ludzi jezdzacych na moto tez tak postepuje - nie wymieniam bo to stary motor jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...