Skocz do zawartości

Wyścigi na 1/4 mili w Pruszczu


art
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Miałem okazje być wczoraj na Eliminacjach Mistrzostw Polski w wyścigach na 1/4 mili. Bardzo sympatyczna impreza. Przygotowałem dla was małą fotorelację tu Polecam! Motocykle też były. oficjalne informacje tu

 

Co dziwne motocykle (nawet hayabusy z przedłużonymi wahaczami) były wolniejsze od samochodów. Było to dla mnie niemałe zdziwienie :biggrin: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to na pewno dla tego. Zauważyłem że w tych wyścigach tak naprawde nie moc sie liczy tylko kombinacja wielu czynników jak nawierzchnia opony stosunek moc/masa, zawieszenie itp.

 

Samochody z klasy MINI (poj. do 1550cm3) niekiedy osiągały lepsze czasy niż samochody z klasy MINI + (poj do 1550cm3 i turbospżarka). Dlatego w tym sporcie nigdy nic nie wiadomo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety jak ma sie po 800-1000 koni to glownym problemem staje sie trakcja...

u nas jeszcze nie stosuje sie klejow... jeszcze :biggrin:

poczekajcie jka ktos zrobi dobra nawierzchnie i chlopaki od dragow przestana sie slizgac... wtedy ich fury caczna fruwac w powietrzu... (przynajmniej przednim zawieszeniem... :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety jak ma sie po 800-1000 koni to glownym problemem staje sie trakcja...

u nas jeszcze nie stosuje sie klejow... jeszcze :)

 

No a wlasnie, ze lali klej tyle, ze dopiero w finalach. Ale i tak kiszka była, bo generalnie po każdym starcie należałoby szczotkami przejechać i posprzątać drobinki z opon. Jak po samochodach startowaliśmy motocyklami to był jeden wielki buks na starcie i oczywiście strata z poślizgu. Szkoda bo można było pewnie lepsze czasy wykręcić. Ale i tak fun był jak nie wiem co :lalag:

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ha! Do fotorelacji można dołączyć jeszcze jedno zdjęcie, które figuruje na stronie nr 82 w najnowszym wydaniu MOTOCYKLa (wrzesien 2006), ktory podsumowuje wyscigi w Pruszczu Gdańskim.

 

Na zdjeciu (nieskromnie) ja i MarcinCBR600 :bigrazz:

 

:clap:

 

Normalnie jestem slawny :wink:

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: tak, tak :)

 

To "Szajba" i blueHaya

szajbabusa

 

Był trzeci w Pile i Pruszczu...

 

Teraz ma tajną broń w postaci NITRO (i jescze COŚ);)

NITRO-Szajbabusa

 

Już po testach, gotowy po No1 w Toruniu.

 

Fan Club :flesje: SZAJBABUSA ;) będzie tam napewno,

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...