Skocz do zawartości

Kamizelka Odblaskowa


migdal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedługo bedę jeździł w pewnym klubie FG, barwy będę miał na plecach i nie przejmuje sie tym że pod kamizelką odblaskową. W końcu wieczorami i w nocy nikt nie patrzy czy ktoś ma barwy. Chodzi o bezpieczeństwo w końcu.

FG podchodzą inaczej do barw niż MC, ale to temat obok. Ale zastanawiam się pół żartem pół serio, czy duża ilość odblasków będzie zgodna z przepisami. Skoro gliny czepiają się dodatkowych oświetleń, bo rozpraszają kierowców (biedni goldwingerzy), to może i moje odblaski będą zbyt oczoje... i rozpraszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG podchodzą inaczej do barw niż MC, ale to temat obok. Ale zastanawiam się pół żartem pół serio, czy duża ilość odblasków będzie zgodna z przepisami. Skoro gliny czepiają się dodatkowych oświetleń, bo rozpraszają kierowców (biedni goldwingerzy), to może i moje odblaski będą zbyt oczoje... i rozpraszające.

 

Problem z oswietleniem polega na okreslonym przepisami maksymalnym natezeniu oswietlenia przed pojazdem. Wiąze sie to z homologacja jesli dane reflektory spelniaja normy ustawowe. Przepis tem jest sluszny bo naprawde nie sztuka do....ać na maxa halogenow w czasie typowego wiejskiego tjuningu. Jesli chodzi o kamizelki to nie ma podstaw by sie do nich przyczepic poniewaz wlasnie to rozproszenie moze spowodowac ze jakis kierowca sie obudzi z letargu z akierownica i nie wjedzie nam w zad.

 

Teraz moje pytanie:

 

Moze by zrobic jaka kolejna edycje forumowych kamizelek? Aggiha i Stary Sierżant do tablicy prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by zrobic jaka kolejna edycje forumowych kamizelek? Aggiha i Stary Sierżant do tablicy prosze.

 

Jestem ZA :bigrazz: .

Niech inni zobaczą ile nas jest. No i bezpieczniej, mimo że wg niektórych obciachowo.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie mam kamizelki ale mam szelki odblaskowe, moja żona też (białe odblaski) i uważam, że w nocy poprawiają bezpieczeństwo a kosztują na Allegro 15 zł. nie pompują się i nie przeszkadzają.

Merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie z wiosny i jesieni jeżdżę w czymś takim i uważam ten pas za najbardziej optymalny bo nie zakrywa barw ,nie pompuje się i nie jest to obciachowa kamizelka jak co niektórzy ją nazwali.

http://picasaweb.google.pl/OKONEK03/VV/pho...086278360252706

 

pozdr

ZŁO ZWYCIĘŻA ,BO DOBRZY LUDZIE NIC NIE ROBIĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem kamizelkę a właściwie żółte trójkąty przyszyte do zgrabnych szelek, w opisie było to dla biegających po poboczach czy coś koło tego. Widać to z daleka a jest na tyle małe że w dzień mogę wcisnąć pod siodło WSa lub upchnąć w kieszeni :biggrin: . Generalnie wiem że pomimo wstawek w tekstach jestem słabo widoczny. W ostatnim świecie motocykli jest artykuł o kamizelkach. W nocy nie ma problemu by założyć kamizelkę, w dzień raczej głupio człowiek wygląda. Swoją drogą jak nie mam kasku w ręce to ludzie robią za mnie ochroniarza :buttrock: . Tak to już jest z wyglądem i strojem motocyklisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to być kamizelka, jak już napisali przedmówcy, są dostępne pasy i naraminniki, które tak nie przeszkadzają w czasie jazdy, fakt jest taki, że w nocy jak jest się ubranym na czarno jesteśmy słabo widoczni i ja raczej jestem za ubieraniem się w coś odblaskowego nie musi być to kamizelka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...