Skocz do zawartości

Jutro Egzamin kat. A1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jutro mam nadzieję zdaję egzamin na kategorię A1. Jak mówił mi instruktor w szkole jazdy, w WORDZIE zakupili 4T Yamahy, jak się domyślam najprawdopodobniej YBR125. Na 4T jeszcze nie jeździłem więc proszę o kilka porad:

 

1. Jak z wolnymi obrotami ? Da się jechać na 1 biegu bez gazu, czy wrzucić 2 bieg ?

2. Kurs robiłem na RD125, wydawała się bardzo niska. YBR chyba jest wyższa i czy ma to duży wpływ na jazde po ósemce ?

3. Instruktor wspominał, że egzaminator zapyta mnie np. o naciąg łańcucha. Jak to wygląda w YBR ? Gdzie są te regulatory itp.

 

Dodatkowo proszę o kilka porad typu: co robić, czego nie robić podczas egzaminu (chodzi mi głównie o plac i miasto).

 

 

Dzięki i szerokiej drogi ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary looz ja miałem taki jak uczyłem się na prawko A1 więc tak spójż na przebieg jeśli jest ok czyli silnik dotarty nie masz czego sie bać przyjazna maszyna ale jeśli przebieg jest rzędu 10 lub 50 km to masz problem bo ona gaśnie na niskich obrotach obojętnie na jakim biegu zawsze od 1500 obr/min gaśnie (nioe dotarta) na 8 radze po pokonaniu zakrętu troszke przygazowac tzn na tej prostej przyśpieszyć a zakręt pokonać pochylając się powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie była to YBR, coś starszego...

 

Do teorii podszedłem z nerwami, ale zdałem...

Poszedłem na plac... Okazało się, że maszyna ma słaby akumulator i silnik musi być w ruchu. Moto prowadziło się średnio, niesprawny był przedni hamulec. Na 8 miałem problemy, bo nogi blokowały mi pełny skręt kiery (ech te 190 cm), a silnik przerywał. Plac zdałem z "łaski" egzaminatora.

 

Pojechałem na miasto. Kask miał zepsute zapięcie (mimo zapięcia sprzączki, pasek nie trzymał się z jednej strony). Zostałem oblany na mieście za:

-przejechanie przez skrzyżowanie z pasa środkowego, zamiast prawego.

-zbyt późne włączenie kierunkowskazu przed zmianą pasa

-1 nie wyłączenie lewego kierunku po zmianie pasa (50 metrów dalej zawracałem, skręcając w lewo, nie widziałem potrzeby wyłączenia kierunku).

 

Zaraz potem oblany został kolejny zdający, właśnie za nie zapięty pasek u kasku (notabene był zapięty, ale mocowanie paska się zerwało i zapięta sprzączka zwisała).

 

No to tyle, poprawkowy egzamin odbędzie się niewiem kiedy. Mam nadzieję że uda mi się zdawać na swoim moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary nie martw sie u mnie było tak :

teoria 0 bledu looz ide na plac i tu sie zaczeło klijent nie umiał odpalić moto tzn egzaminator nie umiał no to ja jego pouczyłem i tym troszke go wkrewiłem że młodzik starego uczy no ale cóż plac bezbłednie wszystko git tylko chopperka mi dali na egzaminie troszke trudno nim sie 8 kręciło ale jakoś mi wyszło ale uwalił mnie za to że na skżyżowaniu za blisko innego pojazdu podjechałem

po 1 nie ma przepisu regulujacego takie cuś

po 2 moge zrobić 2 błedy a nie 1

po 3 uzasadnil że gdyby to było na górce niedoświadczony kierowca przedemną ruszając wbił by mi sie w przednie koło no ok rozumiem to ale gdyby to była górka staną bym dalej ale cóż nie pogadasz oblałeś i już ale za 2 razem inny egzaminator (ponoć najgorszy w całym ośrodku) a ja zdałem u niego bezbłędnie powodzenia na 2 razie życze szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szkoda że Ci się nie udało - ale na wrednego egzaminatora nie ma rady

 

Za drugim razem napewno zdasz. Głowa do góry, będzie dobrze :biggrin:

Edytowane przez WaRo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O YBR jest nawet kawał -

 

Czym się różni YBR125 od brzydkiej dziewczyny??

 

Niczym -> jeżdzi się fajnie dopóki koledzy nie zobaczą... ;-)

 

ale tak na serio to Yamaha YBR to zupełnie bezproblemowe moto, banalna obsługa biegów i dość zwrotny, ale czego wymagać... to tylko 125cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...