Skocz do zawartości

Honda vt 700 - 750 czy warto


Piort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy warto kupić honde vt700/750 84r. ? Mało jest opisów na temat tego motocykla tymbardziej ,że już ma troche lat. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego motcykla, jakie są mankamenty tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz już jakiś konkretny egzemplarz na oku?

Jeśli rocznik 84 to... Trudno powiedzieć.

Tekst standardowy: wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.

Zdaniem wielu osób, VT w wykonaniu Hondy są silnikami nie do zajeżdżenia, o ile ktoś je nie zajeździ. Mówiąc prościej: dbasz-jeździsz. Motocykl jest bardzo ciekawy i myślę, że fajny w użytkowaniu (ja mam akurat starszego braciszka i baaaardzo sobie chwalę). Serwis nie jest trudny, ceny części... Cóż. Grunt, że można je dostać. Oczywiście kardan - kto nie ma, wie co traci :icon_mrgreen:

Na co zwrócić uwagę? Na wszystko :icon_rolleyes:

Oczywiście opony, tarcze, klocki, lagi, czy jedzie prosto, skąd cieknie jeśli cieknie, postaraj się np. sprawdzić ciśnienie w cylindrach co da ci pogląd na ew. koszty w niedalekiej przyszłości. Zwróć też uwagę, czy w czasie jazdy nie zmieniają mu się samoistnie obroty. Jeśli pracuje nierówno, zwłaszcza na wyższych obrotach, nie dawaj sobie wcisnąć tekstu o "synchronizacji gaźników", może to (ale nie musi!) świadczyć o poważnym/kompletnym zużyciu (zajechaniu) systemu kasowania luzu. Sprawdz też stan instalacji elektrycznej, rozpinając jakąś (kilka) kostek i oglądając stan styków. Może (koniecznie?) poszukaj kogoś kto obejrzy razem z tobą. Odradzałbym kupowanie samemu, o ile nie masz doświadczenia (a i nawet wtedy).

Przejedź się, pooglądaj, ochłoń, pomyśl, prześpij się, zdecyduj.

 

Jest kilka stron o 750, nawet w ojczystym języku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzej opisał co trzeba sprawdzic, popieram wszystko. Powiedz mi, 84 rok ile chcesz wydac na to? Ja rok te,mu 31 lipca kupiłem kawasaki vn 750 z 85 roku. zrobiłem nim 4000km i silnik sie posypał. Motocykl jest stary 22 lata robi swoje i nie ma mocnych zeby silnik był w dobrym stanie. Wez pod uwage ze w takich sprzetach nie robi sie regeneracji wału czy szlifu cylindrow. W vtg jest ładna sylwetka, ale motocykl mały dla wysokich ludzi. Napisz ile chcesz przeznaczyć na motocykl i czy koniecznie musi to byc Vka. ja jestem chory na punkcie Vałek miłem vulcana (posypał sie) obecnie mam magne 99rok. Z Vulcanem był niewypał i straciłem ok 3500zł a jezdziłem nim 2 miesiace !!! Na twoim miejscu odpusiłbym tak stary japoński motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie w 100% z tym co pisze Mazda.

Ja mam Virago z 1982 r.!

Od strony technicznej moja XV mogłaby zawstydzic niejedną młodszą maszynę.

Kompresję ma prawie jak nówka a zuzycie silnika jest znikome. Potwierdziło to kilka serwisów.!

Stare moto może sprawić wiele przyjemności pod warunkiem , że się kupi pewne i sprawdzone moto a nie kupę złomu z nowym lakierem i wypolerowanym, silnikiem.

Tego typu motocykle zazwyczaj uzywane są z głową. Nikt ich praktycznie nie katuje - jazda na kole , stoopie czy ostre odkręcanie manetki! Jeśli sam nie jesteś w stanie stwierdzic stanu moto to weź ze soba kolege lub mechanika z odpowiednia fachową wiedzą.

I nie zrażaj się , że np. 10 obejrzanych moto to złomy!!!

Musisz pojeździć i poszukać!

Tylko nie myślec .... tylko głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie sie. Nie mowie ze wszystko jest katowane i kazdy stary to złom.. Są wyjatki ale trdno trafić. Jak kto uzytkuje motocykl to trdno powiedziec. Ja na kawie jestem w plecy, kumpel kupił wirowke 700 z 86 roku i posypał sie rozrzad i elektryka. Jeszcze inny nkupił kawe Z 500 z 80roku, przejechał ok 160km i motocykl zdechł... brak cisnienia na garach. Stare dobre motocykle są jak dziewice, są ale je ciezko odszukac... :icon_rolleyes:

 

 

Sprawdz wszystko, bo moze sie okazac ze to jest akurat dobra sztuka. Nie napalaj sie !!! i tak jak radzi LOLO wez ze soba kogos kto sie zna. Praktyczne i dobre to ciśnieniomierz do cyl. Jezeli cisnienie jest ponizej 9 to dno. Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle. Zobacz na dane serwisowe co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Mazda. Można trafić na zajj.. trupa. Masz racje. Oj musiałes mieć niezłego podkurwa jak się moto posypało

Nie straszmy jednak kolegi.

Pewnie w końcu znajdzie swój wymarzony moto w niezłym stanie.

Musi trafić na ten jeden konkretny z 50 rozpierdzieli :icon_rolleyes:

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piort, bierz pod uwagę, że ty szukasz chądy, a tu mówią o posypanych innych motongach... :icon_rolleyes:

Wszystko można zakatować, to nie ulega wątpliwości. Ale bierz też pod uwagę, że akurat VT Hondy, to naprawdę dobra konstrukcja, wiele lat już działająca, modyfikowana ale wciąż ta sama, robiona w zasadzie do dziś.

Powiem ci tyle, ostatnio majstrujemy silnik (co prawda VT500, 1984, 50 tys. przebiegu) i po rozłożeniu, byłem pod wielkim wrażeniem wykonania, koncepcji i jakości tego co w środku. Niestety, silnik trzeba naprawiać z powodu, powiedziałbym... czynnika zwenętrznego. A i z tym nieregenerowaniem części typu wał itepe też nie do końca jest tak żle...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl znalazłem przypatkowo bo starszy gość sie nawet nie ogłaszał. poprostu już nie jeżdzi na tym motocyklu wtrakcie rozmowy wyszło że by go sprzedał. Rozmowa jest o ok 4 tyś. motocykl posiada pare mankamentów estetycznych i jak zaznacza szczerze własciciel przez okres ok 4 lat jak go posiada to nic przynim nie robiłc - i prawie niejeżdźił. Jesto wersja kanadyjska. Prawde mowiąc to cieżko mi znaleźć jakieś dane o tej hondzie, może ktoś zna jakąś strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...