Skocz do zawartości

Nieszczelny tłumik w RG 80


zenon165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, czy to że mam niesczelny tłumik w miejscu połączenia z cylindrem może mieć jakiś wpływ na osiągi, lub na coś innego ?? Chodzi o to że nie mam uszczelki między cylindrem a tłumikiem i motor w pewnym zakresie obrotów chodzi jak czołg. Na silniku pod kolankiem jest troche wilgotno, bo lekko kapie olej z tłumika przez tą szpare. prosze o odpowiedz. Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_exclaim:

Proponuję najpierw przeanalizować pracę silnika dwusuwowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_dwusuwowy

Część mieszanki /kolor zielony/ wylatuje poza cylinder i jest z powrotem "wtłaczana". Musi tam być szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yez tak mialem dopoki nie zrobilem sobie uszczelki . w niczym mi to nie przeszkadzalo poza ochlapanymi nogami olejem .Bylo wiele zastrzezen do mojej uszczelki ale sie sprawdza jak narazie . Wez ostatnia kartke z bloku (ten karton) wytnij posmaruj sylikonem wytrzynujacym wysoki temperatury i lataj .Mój sylikon to Technicoll HERMETIC .wytrzymuje temp do 360 *. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić arkushe do wycinania ushczelek, ale nie mogłem ich nigdzie dostać. Motor jest wyraznie słabshy i wolniej się zbiera. Słyshałem że przez tą nieshczelność mogą mi popękać pierścienie, czy to prawda ???? No i czym to porządnie ushczelnić, bo kartka z bloku raczej tam nie wystarczy, bo przerwa jest dość duża. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko sie tak zdaje ze jest duza mi tez sie tak wydawalo . To nie jest kartka tylko ten kartonik co jest na koncu bloku.. posmarujesz to sylikonem i bedzie git

 

Aha jak chcesz arkusz to na mielochu kiedys bylo . albo na larssonie byla uszczelka pod kolektor miedziana. 2.30 zł chyba tak to kosztowalo ale ja zdecydowalem sie na kartonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka w tym miejscu jest niezbedna i to oryginalna ( azbestowo miedziana ), dalsza czesc ukladu wydechowego tez jest niezbedna zeby motorower mogl uzyskac okreslona przez producenta moc.

Kartonem na silikon to mozesz sobie kolego Pawik wiesz co zakleic.

Nastepny znawca dwusuwow - kolega Szpak pisze nam ze tylko kolanko jest niezbedne. Ja tam mysle ze dyfuzor tez sie przyda.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kartonem na silikon to mozesz sobie kolego Pawik wiesz co zakleic.

 

 

 

wiem co ! taka uszczelka w zupelnosci wystarcza do mniejszych pojemnosci !!

Jezeli by zalozyl taka uszczelke do jakiejs 250 to napewno by to niezdalo egzaminu ale na 50 sprawdza sie fajnie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...