Skocz do zawartości

Rejestracja SAM'a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiecie moze jak przebiega procedura rejestracji własnorecznie robionej ramy?? gdzie sie udać? itd..?

Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźc nic o tym.. Poza tym jestem troche w tyle jesli chodzi o forum...

 

Jesli jesteście w stanie pomoc.. to piszcie!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

nie wiem czy takiej porady oczekiwałeś, ale przy produkcji (dawno temu) Zapa, ładowałem silnik w robioną ramę i rejestrowałem wszystko na papierach m-ki. przechodził przeglądy bez problemu. a teraz jest jeszcze łatwiej - nie ma obowiązku rejestowania pojazdów z nr silnika (jest traktowany jako część wymienna) wystarczą papiery, znamionówka i już... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hary owszem twój sposób działa pod warunkiem, że potem nie będziesz brał udzału w jakimś wypadku. Jak się prokuratura do twojego przekrętu dobierze to się troche zdziwiwsz. Procedura legalnego rej sama jest dość prosta:

1. Musisz mieć dobrze zrobionego sama

2. Opinia rzeczoznawcy (pozytywna)

3. Pozwolenie na nabiciwe numerów z wydziału komunikacji

4. Okregowa stacja diagnostyczna - nabicie numerów i tabliczki oraz pierwszy przegląd

5. Wydział komunikacji dostarczenie dokumentów i oczekiwanie na dowód tymczasowy

6. OC

7. Odbiór dowodu stałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku problemów z niedouczonym urzędnikiem ustawa i rozporządzenia w rękę i tłumaczysz jak chłop krowie na rowie. Urzędas widząc, że wiesz o czym mówisz (przynajmniej sprawiając takie wrażenie) nie będzie oponował - sprawdzone. Jak już pójdzie na nożę i masa jest niereformowalna, a ty masz wszystko OK to poproś o nazwisko i rozmowę z naczelnikiem (często pomaga). :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dokładnie rozmowa (i ewentualnie skarga) u przelozonego danego urzednika zawsze pomaga(w 99%)

 

no to ze pomaga to wiem...mi przynajmniej pomogla ;-) w kazdym razie chcialem tylko zaznaczyc ze u nas w RP nadal wszystko zalezy od woli urzedasow ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a nie wiecie jak jest z kosztami rejestracji takiego sprzęta. chodzi mi o to ile to wszystko warte???

dajcie znac bo powoili przymierzam sie do trajki na jakims skorpiaku lub taunusie..

pozdrawiam

Wojtek

Osobiście nigdy się nie dowiadywałem ale wystarczy porównać ceny trajki zarejestrowanej i nie ;) .Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...