Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korni8808, to sie rozumie.Stad wlasnie moja prosba o pomoc.W temacie lozysk do obu kol to widze jaka jest roznica w cenie kupujac np w SKF lub na stronie z czesciami z USA czy w serwisie.Mnie wlasnie do szczescie brakuje tylko glowki ramy i wahacza.

Edytowane przez Tony Montana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio trafiłem na sklep z częściami do magny, kazda część jest opisana

http://www.cmsnl.com/honda-vf750c-magna-1993-englandmkh_model5486/partslist/F__0600.html

powodzenia

 

sorry to nie ta strona, jeszcze raz podaje link

http://www.cmsnl.com/honda-vf750c-magna-1993-englandmkh_model5486/partslist/F__2200.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A propos lozysk glowki ramy do VF750C RC43 1994.Pasuja lozyska SSH903R.Co do klockow na przod to dobre sa TRW Lucas MCB598.

Nie masz problemu z piszczeniem lub skrzypieniem,bo opinie są trochę nie pochlebne o lucas trw http://grupy.scigacz.pl/Klocki,Lucas,TRW,gowno,2,508011,2009_04.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sezon się zbliża, a mojej Magnie brakuje kilku części stąd prośba do Was koledzy:

-pod koniec zeszłego sezonu wymieniałem uszczelniacze w lagach. Ciekły więc tarcza i klocki były zaolejone. Umyłem wszystko rozpuszczalnikiem, ale hamowanie jest słabe w porównaniu do momentu sprzed zaolejenia tarcz

pytanie pierwsze: czy takie klocki da się w ogóle oczyścić czy trzeba kupić nowe?

Jeśli nowe to jakie polecacie? (kilka postów wcześniej ktoś pisał o TRW Lucas MCB598, ale ktoś inny skomentował, że piszczą..)

-jak często i w jaki sposób przeprowadza się odpowietrzanie układu hamulcowego? Czy sam fakt demontażu przedniego koła powoduje konieczność przeprowadzania tego zabiegu

-jak często wymienia się płyn hamulcowy i jaki polecacie?

-jaką oponę na przód polecacie? Słyszałem coś o Pirelli, że ma jakiś fajny model, który ma miękką gumę po bokach i twardą na górze, dzięki czemu dobrze się trzyma w zakrętach i na prostej

-jak często wymieniacie filtr powietrza? Czy zawsze konieczne jest jego wymiana czy można oczyścić?

Jeszcze ostatnie pytanie dotyczące oleju i filtra: jeśli w zeszłym sezonie przejechałem raptem 100 km to czy wymiana oleju i filtra jest konieczna, czy wystarczy wymienić sam olej?

z góry dzięki za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak heble były zalane to raczej 100% do wymiany szkoda ryzykować

Filtr KN można czyścić są specjalne preparaty do czyszczenia i nasączenia.

Co do oleju,wystarczy wymienić olej jak chcesz bardzo dbać o silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam wlasnie filtr powietrza K&N i zestaw srodkow do czyszczenia i potem nasaczania.Z heblami jak kirki pisal.wtedy jest pewnosc.Wlasnie dzis pierwsza mozliwa rundka po okolicy.W sumie 58 mil = 92 km i umknalem tuz przed deszczem.Ciut wietrznie ale daje rade:).Pozdrawiam i szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jakie klocki hamulcowe polecacie ?

W związku ze słabym heblem przednim słyszałem ,że oryginały najlepsze .

Macie sprawdzonych producentów?

 

Ja kupiłem Brembo sprawdzona firma:

http://www.polo-moto...mco-yamaha.html

 

A i zapomniałem dodać, że niedawno była nia nie promocja 28 euro, jak teraz to trzeba spr ale w stosunku do Lucasa z Allegro to i bez promocji dobra cena.

Do tego przewód w oplocie Hel pompa radialna powinno dać radę. Myślałem jeszcze o zacisku 3 lub 4 tłokowym !?

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...