Skocz do zawartości

GSXR , ZX-6R


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie kilka pytan odnosnie sportow, poniewaz calkowicie sie w tym nie orientuje -

 

,ktory motocykl z wymienionych jest najciekawszy jak na 1 sporta ?

 

GSXR , ZX-6R, CBR 600 F, R6, YZF - 2000 do 2003 kolo 19 tys zł.

 

jak sie maja one co do -

 

wagi

sterewnosci (skrety, prowadzenie)

osiagi (przyspieszenie, v max, moc)

spalanie + czesci

 

mam blisko do franfkurtu na autostrade i mysle, juz nad motorem na nastepny sezon :biggrin:, przede wszystkim chodzi mi o to, zeby nie mial wagi z 250 KG, jest jakas szansa na to ? :clap:

 

jezdzilem na 125, 250.. nie zabije sie zaraz na czyms wiekszym ?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mozecie mi go odrobine przyblizyc ? bo slyszalem ze jest bardzo ciezko, a najlzejsza jesr r6,

 

a np - gsx-r 750 srad , znaczna roznica ?albo wersja SRAD ?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej nadający sie na sport to gsxr. W Zx6 lubi pękać rama, w cbr do dupy są napinacze rozrządu a yamaszka ma silnik z poprzedniego modelu.

 

Jak masz pisać takie głupoty to lepiej w ogóle nie pisz!!!

 

Jeśli szukasz najlepszej 600 z tamtego okresu to zrwóć uwagę na R6, najlżejsza, najmocniejsza i prowadzi się jak rower, silnik jest nową konstrukcją i niestety nie obyło się bez wad wieku dziecięcego (wyskakująca dwójka. Szukaj modelu po roku 2000, po liftingu - ponoć poprawili już skrzynie i dotego masz stylowe światła led z tyłu a nie lampe jak od simsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej nadający sie na sport to gsxr. W Zx6 lubi pękać rama, w cbr do dupy są napinacze rozrządu a yamaszka ma silnik z poprzedniego modelu.

Powalająca argumentacja :biggrin: Masz w zanadrzu więcej takich mądrości?

 

Ogólnie na temat sportowych 600 było napisane na tym forum naprawdę już bardzo dużo, wystarczy poszukać trochę w archiwum, bo takie ogólniki to co najwyżej mogą jedynie zarysować obraz tematu, a nie go wyczerpać.

 

Jeśli chodzi o kwęstię masy, mocy i prowadzenia to faktycznie - R6 nie ma sobie równych. Niestety, jej mikroskopowe gabaryty dyskwalifikują ją do dalszych podróży, a i narowistość i nerwowość tego motocykla nie czyni go "user-firendly" (co ma znaczenie przy pierwszym sporcie). Na tor i do lansu po mieście wypasiona. GSX-R jest w sumie barzo podobny, choć chyba mniej radykalny. Wersjami od K1 w zwyż niestety nie jeździłem, więc się nie wypowiem.

 

Wiadomo, że każdy swoje chwali, dlatego ja mogę polecić Kawę :icon_exclaim: Najmocniejszy dół wśród 600-tek, bardzo wygodna (jak na sporta) pozycja, dużo miejsca, a i prowadzenie i hamulce nie odstające niczym od konkurencji. Do tego, jak to Kawa, ma to "coś", ten charakterek i pazur, którego brakuje konkurencji spod znaczku skrzydła :clap:. Za 19 kawałków można kupić bardzo ładną sztukę nawet z silnikiem 636 (rok '02, stara buda), która nie widziała jeszcze rąk polskiego kowala i kata.

 

W sumie CBR 600 jest bardzo zbliżona do ZX-6R pod względem funkcjonalności i pewnej "uniwersalności". Dla mnie jest to jednak sprzęt zbyt ułożony, grzeczny, łagodny, taki trochę bez jaj. Niby cicha woda brzegi rwie, ale mi to nie odpowiada. Zależy co kto lubi :bigrazz:

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mozecie mi go odrobine przyblizyc ? bo slyszalem ze jest bardzo ciezko, a najlzejsza jesr r6,

 

a np - gsx-r 750 srad , znaczna roznica ?albo wersja SRAD ?

SRAD - "suzuki ram air direct induction" maja wszystkie gixery bodajze od 1996 roku. jest to system doladowania dynamicznego ktory dodaje ci troche mocy przy predkosciach podswietlnych. teraz podobne systemy doladowania sa w zasadzie we wszystkich sportowych furach. a 750 bedzie chyba troche za mocne tak na moj gust.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...