Skocz do zawartości

NSR sie grzeje


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmienialiśmy tłoka w mojej NSR 125, przed zmiana z temperatura silnik wszystko bylo OK, teraz silnik bardzo szybko lapie temperature, przy spokojnej jeździe wskazówka znajduje sie w polowie skali, jak szybciej jade zaraz dochodzi do czerwonego pola. Podejżewam ze zapowietrzył sie układ chłodniczy, ale jak go odpowietrzyć ? Może to wina płynu chłodniczego? zalałem petrygo ALU

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mechanika ogólna.

Po wymianie tłoka nie powinienneś jeździć szybko swoim sprzętem. Tłok jest jeszcze nie dotarty!!! Opory tarcia pierścieni i tłoka sa bardzo duże. daj się mu ułożyć cylindrze. jeździj spokojnie przez jakies 1000 km. A swoja drogą posprawdzqaj układ chłodzenia . Czasami sie zdaża , że tłok ma niewłaściwy wymiar. ale to raczej w jawkach , komarkach itp. japońskie sprzety raczej nie maja takich problemów. ale kto wie... różne rzeczy się zdażają.

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam ze zapowietrzył sie układ chłodniczy, ale jak go odpowietrzyć ?

 

Uklad chlodniczy odpowietrzysz przez zostawienie motonga na biegu jałowym do otwarcia dużego obiegu ,czyli na chłodnice .lub do włączenia wentylatora

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak cylinder ma nicasyl podobno sie nie dociera ale ja docieralem jakies 300 km mysle ze wystarczy. Jeździlem wolno wiec temperatura nie skakala... Teraz przy normalnej jeździe musze uwazac zeby nie przegrzac silnika. NSR nie ma wentylatora :clap:

czyli jak z tym odpowietrzaniem odkrecic korek od chlodnicy i odpalic moto na zimnym silniku ? tak mi kolega tlumaczyl :biggrin:

a co myslicie o tym petrygo? nadaje sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...