Skocz do zawartości

HELMET CAM


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam kamery mocowanej do kasku, czy ktoś może gdzieś spotkał takową? Na forum znalazłem pokrewny temat, ale tam wszyscy chcą kamerę kleić do baku :banghead: Do kręcenia jazdy w terenie będzie lepsza helmet cam.

Pozdrawiam

Gajep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie kamery ale nie jest to tania rzecz wiec raczej zapomnij i przykombinuj cos wlasnie z przymocowaniem malej kamerki do kasku. W sumie to ja też od dłuższego czasu kombinuje jak to zrobić ujęcia z kasku - kiedyś przymocowałem małą kamerke miniDv nad daszkiem na kasku i było nieźle nawet poza tym że źle ją ustawiłem to efekt był ok. Największy problem jest taki ze do ujęć typu helmet cam potrzebny jest obiektyw bądź adapter typu fish eye (rybie oko) a do tych małych kamer ciężko dokupić taki. Myślałem też nad kupnem takiej małej kamerki przemysłowej bo widziałem że handlują tym na giełdzie RTV w Krakowie i ta kamerka ma dość szeroki kąt widzenia a przy tym jest malutka jak 2zł . - problem sie pojawia taki że przecież do czegoś ją trzeba podłączyć żeby sie materiał nagrał. I w tym miejscu więcej nic nie doradze bo sam kombinuje jak tu rozwiązać ten problem. W sumie można pomyśleć o nadajniku UHF itp. żeby to jakoś przesłać.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie na anglojęzycznych stronkach zestaw za około 115$ - 150$. W zestawie są kamera, zasilacz i przewód do podłączenia do kamery. Kamera powinna mieć wejście analogowe. Zobacz sobie fajne zestawy: kamerka mini dv lub od razu z twardym. Moim zdaniem ceny są ok. Za jakiś czas i tak chcę wymienić moją SONY MINI DV, a cena 1000$ jest do przyjęcia.

http://www.viosport.com/store/customer/our...e=complete_kits

Gajep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam montowanie kamery minidv do kasku na samej blaszcze aluminiowej - konieczna jest jakaś obudowa a przynajmniej pokrowiec przeciwko zabrudzeniom i piachem. Bez tego kamerka długo nie pociągnie - mechanizmy ulegają zabrudzeniu i padają. Na obiektyw polecam jakikolwiek filtr UV- cena ok 20 zł, jak się porysuje można zmienić a obiektyw pozostaje OK.

Kolejnym problemem jest ciężar - kamera z boku kasku daje w kość (tymbardziej w obudowie).

Jakkolwiek wstrząsy na motocyklu przyczynią się do szybszego zużycia kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny zestaw:

http://cgi.ebay.pl/Mobile-Head-Cam-Sony-52...1QQcmdZViewItem

 

Cena też do przyjęcia 170$

 

Gajep

 

To jest to o czym wspomniałem - teraz musisz mieć jeszcze kamere która bedzie ci nagrywała z wejscia video - nie wiem czy taka kamerke masz - ja mam ale to jest duza profesjonalna kamera za kilkanascie tys wiec bez sensu zebym mial ją na plecy brac jako recorder. - pomysl o czyms bezprzewodowym lub mini dv na kask tak jak ja zrobilem i git.

 

Dopisuje jeszcze cos zeby nie pisac nowego posta:

 

Dzisiaj byłem na gieldzie RTV i są kamerki wielkosciok 2cm kolorowe z nadajniczkiem w srodku + odbiornik - zasieg do 150m - cena od 190 do 210zł - kąt dość spory chyba 70 pare stopni ale gosci cos mowil ze moga wystapic zaklucenia wiec niewiem - trzeba by kupic i przetestowac.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.taborski.pl/sklep/product_info....&products_id=29 - to jest ta kamerka co na gieldzie gosc ma po 190zł z odbiornikiem .

Cześć

Obejżałem sobie tą stronkę i kamerę. Nie wygląda źle, ale wolałbym coś typu lipstick. Cenę też dali sporą, bo 350zł. Muszę napisać do nich i dowiedzieć się do czego można ją podłączyć?

Gajep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...