Skocz do zawartości

Yamaha RD 80


tomb2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szkoda że wcześniej nie widziałem tego tematu :notworthy: Do rzeczy

 

Mam Yamahe RD 80 LC (wersja nieznana) rocznik prawdopodbnie 84-85 Czy ktoś wie gdzie kupić części tj. linka prędkościomierza, linka obrotomierza, przednia lampa, pasujące pełne owiewki, przyzwoite zabezpieczenie wałka od kopa ( orginalny ziger czy jak to się pisze jest za miekki i nie trzyma porządnie ), kanape, tylną owiewke na lampe, rączke hamulca przedniego, rączke sprzęgła i stacyjkę ( albo jak zrobić tak żebym miał postojówki z prądnicy ?) i na koniec całe zegary ( moje są w opłakanym stanie ).

 

Żeby nie było że nic nie robie to w KEMOTcie są części i na allegro widziałem plastiki ale wiadomo jakto jest z kilkoma różnymi osobami na allegro. Zamienników nie szukałem wiem jedynie że suzuki RG 80 plus odmiana enduro, kawasaki którego modelu nie znam i yamaha DT 80 mają identyczne części choć podobno suzuki ma pare innych.

 

Schematy mile widziane :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do linek i klamek to sprawdź

 

http://sklep.larsson.pl/

http://www.sklepmotocyklowy.pl/

http://www.olekmotocykle.pl/

 

może znajdziesz tam więcej części :crossy:

 

Dzięki za adresy, wiedziałem że są dobre sklepy motocyklowe z "Dizmara" ale nie mogłem sobie nazw przypomnieć.

 

Big THX jeszcze raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wejdz na www.sklep.larsson.pl i tam dasz yamaha rd 80 i tam jaka wersja (MX lub LC,LC2) i jakis numer.

Wejdziesz w lancuchy i tam jest napisane ile ma ogniw. Sorry ze tak naprowadzam ale niewiem czy masz ciecz czy powietrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na www.sklep.larsson.pl i tam dasz yamaha rd 80 i tam jaka wersja (MX lub LC,LC2) i jakis numer.

Wejdziesz w lancuchy i tam jest napisane ile ma ogniw. Sorry ze tak naprowadzam ale niewiem czy masz ciecz czy powietrze.

Pozdrawiam

 

Mam LC tak jak w sigu :D Sklep w Larssonie padl :icon_razz: Popatrzylem w KLASA i znalazlem "Nazwa: łańcuch napędowy YBN 428 H , liczba ogniw: 118" a potem na Allegro to

http://www.allegro.pl/item319651069_romet_...anie.html#photo

 

Jakie sa roznice miedzy tymi lancuchami i jaka jest szansa ze ten z Allegro nada sie do RD-tki :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie prościej Ci zciągnąć łańcuch wyczyścić troche, zadzwonić do qumpla, podjechać do najbliższego sklepu motocyklowego, lub jakiegoś innego gdzie można dostać łańcuch? Cześto w sklepach z częściami do maszyn można dostać. Jak już bedziesz na miejscu porównać i już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej Ci zciągnąć łańcuch wyczyścić troche, zadzwonić do qumpla, podjechać do najbliższego sklepu motocyklowego, lub jakiegoś innego gdzie można dostać łańcuch? Cześto w sklepach z częściami do maszyn można dostać. Jak już bedziesz na miejscu porównać i już wiesz.

 

Nie, byl tak zardzewialy ze dalo sie tylko rozerwac, nawet po przesmarowaniu byl zablokowany. Druga sprawa ze maszynowe nadaja sie tylko do 50ccm. Mialem taki pochodzacy chyba z WSK to puscil na 6 biegu blokujac silnik.

 

Juz mam wsio zamowione i czekam na DID 428NZ Teraz szukam warsztatu ktory wymienilby mi tuleje od hamulca bebnowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...