Skocz do zawartości

Sklejające się sprzęgło - cd.


Yaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już tradycyjnie walczę ze sklejającym się sprzęgłem. Objaw - w skrócie po całonocnym postoju muszę wbić na zgaszonym sliniku 3-ci bieg i bujać aż odpuszczą tercze. Inaczej przy wrzucaniu 1-go biegu gasi mi silnik, nie mówiąc o katowaniu skrzyni.

Niedawno podczas mkechanicznych dyskusji w warszawskiej tymbarkowni usłyszałem, że za rozklejanie sprzęgieł odpowiedzialne są dwie podkładki/sprężyny znajdujące się na końcu, za tarczami i przekładkami sprzęgłowymi. Kto rozbierał to ustrojstwo ten wie, że są tam dwa pierścienie z blachy - jeden płaski, a drugi wytłoczony pod pewnym kątem. Otóż jeden kolega twierdzi, iż nieprawidłowe założenie tych podkładek może powodować dokładnie taki efekt. Dodam, że w manualu jest wyraźnie zaznaczone jak owe elementy powinny być zainstalowane. Czy ktoś z Was jest w stanie potwierdzić lub obalić tą teorię?

 

PS. Nie demontowałem jeszcze całego sprzęgła - wymieniliśmy z Pawłem sprężyny dociskowe na "łoryginały" bo wcześniej były dużo twardsze EBC i je podejrzewaliśmy o sklejanie tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa Yaco , moze Ci sie tarcze za mało wysprzęglają ???sprawdź długośc tego pręcika od wycisku do sprzęgła ??za gęsty olej ?????.......... poddaje się

 

Kiedy właśnie bajer polega na tym, że jak już je rozkleje to wszystko jest OK. Nie ciągnie po wbiciu jedynki na wciśniętym sprzęgle. Może jakiś syf na tarczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Owszem, te podkładki spręzynujące mogą mieć w tym przypadku znaczenie. Tak czy owak jest to problem natury: po kolei eliminuj potencjalne przyczyny... Koszt takich podkładek to ok. 25 zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Yaco tak ma :banghead: nikt wiecej sie nie skarżył :) Yaca popsuł od tego ciągłego dawania na gume :banghead: LOL

 

MotoDoktora zalałem :icon_razz: :icon_razz:

 

Zastanawia mnie po prostu, jaka jest rola tych podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...