Skocz do zawartości

Pytanie dotyczy Wild Stara na które najstarsi górale nie znają odpowiedzi


Seboka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drako regulacją sie same ale nie wszystkie , Prałat to co napisałeś to samo sedno , jest tak jak mówisz :clap:

[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Mitsui Motor Polska jak nie wierzysz , jak się przekonasz postawisz flaszkę :) , dzisiaj byłem na regulacji gaźnika i jest ok. .Jedynie lekko przykopci na przygazówce jak kompletnie zimny (tylko na sprawdzenie, normalnie tak nie robię ) .Na ssaniu chodzi idealnie , równo i bez kopcenia .Jestem zadowolony :) i dziękuje kolegą za refleksje , trzymajmy się razem bo w kupie ;) łatwiej i przyjemniej . :lalag: Ponoś wskazane jest sprawdzić zawory po 30 tyś , u mnie nic nie pukało tylko miało wpływ na prace na niskich obrotach

Edytowane przez Seboka
[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa są do regualcji (0,16 o ile pamiętam dobrze) a reszta dopasowuje się sama. Poza tym nie polecam grzebania przy wydechach "domorosłym mechanikom". Wymiana samych końcówek, szczególnie pustych, wpływa jedynie na klang - niekoniecznie pozytywnie. Może nastąpić spadek mocy, a nawet cofanie się spalin - jeżeli wnętrze będzie kompletnie puste. Nie polecam też zapychania ich, by nieco wyciszć moto. Znajomy napakował do rurek drucianych siatek do zmywania naczyń...odpalił...i po pewnym czasie pompę olejową diabli wzięli, łącznie z kasatorami luzów zaworowych.

 

 

Acha! A gdybyście nagle zauważyli pęknięcie na błotniku od wibracji i nie chcieli już gnać do lakiernika, to polecam nawiercenie na końcu pęknięcia, aby nie postępowało dalej (inne naprężenia). Oczywiście najmniejsz wiertło. Sprawdziłem. Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha! A gdybyście nagle zauważyli pęknięcie na błotniku od wibracji i nie chcieli już gnać do lakiernika, to polecam nawiercenie na końcu pęknięcia, aby nie postępowało dalej (inne naprężenia). Oczywiście najmniejsz wiertło. Sprawdziłem. Działa.

 

^^ Chodzi o to że naprężenia działające na szczeline pęknięcia roskładaja się, a jak wiadomo dziórka jest okrągła , a ten kształt najruwniej przenosi naprężenia, i jest najbardziej optymalny - czarna skrzynka w samolotach jest zamknięta w kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tym wypalaniem wydechów , bo martwi mnie te lekkie dymienie na zimnym silniku z ostatniego cylindra i po co jest łączenie między oryginalnymi wydechami . Może wypowie się jakiś spec mechanik .Pytałem się w serwisie i mówili, że nie mieli żadnych przypadków wypalenia zaworów od pustych wydechów, mówili że do czegoś takiego może dojść w wyniku strzelania z wydechów .

Edytowane przez Seboka
[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tym wypalaniem wydechów , bo martwi mnie te lekkie dymienie na zimnym silniku z ostatniego cylindra i po co jest łączenie między oryginalnymi wydechami . Może wypowie się jakiś spec mechanik .Pytałem się w serwisie i mówili, że nie mieli żadnych przypadków wypalenia zaworów od pustych wydechów, mówili że do czegoś takiego może dojść w wyniku strzelania z wydechów .

 

 

Może po prostu serwisują motocykle z niewielkimi przebiegami :(

 

Rura interferencyjna (połączenie wydechów) ma za zadanie wyrównywac różnice ciśnień między wydechami. Słuzy to poprawie parametrów silnika. Połączone wydechy dają lepszy moment obrotowy w średnim zakresie w porównaniu do wydechów niepołączonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wyrownanie cisnien

nie robia tego zeby ladnie wygladalo :( dlatego zmiana na nieseryjny wiaze sie czasami z tym ze ta roznica zostaje zachwiana

zmienia sie odglos na lepszy

ale czesto spadaja parametry

no i gniazda ulegaja wypalaniu, benzyna spala sie czesto w wydechach bo zostaja te seryjne parametry zaburzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o spadku parametrów po takich operacjach sam się przekonałem. Jeździłem VL 1500 przed i po eksperymentach. Została usunięta puszka rezonansowa i wyżej wymieniony łącznik. Motocykl "ładniej" brzmiał, ale dynamikę przejawiał dopiero na wyższych obrotach. Także zabawa z wydechami nie jest chyba łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem różne cruisery. W każdym coś mi nie pasowało. Do kawy jestem uprzedzony przez oliwę. VTX ma odpał, ale dla mnie to nowoczesny motocykl w szacie retro. To się rzuca w oczy. Suzuki - mały zbiornik, spore spalanie, no i...suzuki. Wild star ma w sobie to cos. Stylistycznie (rzecz gustu) górna półka. Ostatnio wsiadłem na Fat Boya. Owszem, szczególy dopracowane, ale to małe w porówaniu do wildka. Warrior - super odpał, ale to nie cruiser. Wild star mógłby mieć nieco więcej kucyków, ale daje radę. Dotąd szybko się nudziłem nowymi zabawakami, ale ten motocykl zostanie ze mną na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...