Skocz do zawartości

PĘKNIĘTA OSŁONA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem co prawda moj motor jest motocyklem enduro ale mam pęknieta i to tak dośc boczna osłone pod siedzeniem i chciałbym ja jakoś naprawić tylko jak to zrobić zeby mi to najlepiej wyszło??Znacie jakieś sposoby?/Prosze o pomoc..

 

pozdrawiam dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem u siebie normalną lutownicą. Ściskasz obie części żeby dobrze do siebie przylegały i od wewnętrznej strony topisz plastik trochę z jednej strony, trochę z drugiej i kładziesz go na pęknięcie. Możesz stopić plastik z jakiegoś kawałka innego elementu i wzmocnić to. Musisz uważać żebyś nie wypalił dziury i nie zebrał za dużo plastiku z jednego miejsca. U mnie trzyma. Są też firmy które specjalizują się w klejeniu plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Okreslenie plastik jest błedne poniewaz nie wszystkie tworzywa sztuczne sa plastyczne na co mogła by wskazywac nazwa. po pierwsze zobacz z czego jest wykonany ten element powinna byc to zaznaczone badz w trójkacie recyklingu oznaczeniami tworzyw sztucznych badz jesli jest to materiał termoutwardzalny czyli nie nadajacy sie do recyklingu bez trójkata bedzie wybity symbol tworzywa! Owiewki motocyklowe robione sa zazwyczaj z HDPE czyli z polietyleny wysokiej gestosci a ten material nadaje sie do zgrzewanie jednak nie jest to zabieg gwarantujacy ze dany element za chwile znowu nie peknie! Najlepiej udac sie do sklepu chemicznego i poprosic o klej do tworzyw sztucznych jest to okszt bodajze 30zł. Najlepiej zabrac ze soba dany element i pokazac sprzedawcy jesli bedzie kompetentny doradzi ci odpowiedni klej do tworzywa z ktorego wykonany jest element.

Edytowane przez Wioslarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Okreslenie plastik jest błedne poniewaz nie wszystkie tworzywa sztuczne sa plastyczne na co mogła by wskazywac nazwa. po pierwsze zobacz z czego jest wykonany ten element powinna byc to zaznaczone badz w trójkacie recyklingu oznaczeniami tworzyw sztucznych badz jesli jest to materiał termoutwardzalny czyli nie nadajacy sie do recyklingu bez trójkata bedzie wybity symbol tworzywa! Owiewki motocyklowe robione sa zazwyczaj z HDPE czyli z polietyleny wysokiej gestosci a ten material nadaje sie do zgrzewanie jednak nie jest to zabieg gwarantujacy ze dany element za chwile znowu nie peknie! Najlepiej udac sie do sklepu chemicznego i poprosic o klej do tworzyw sztucznych jest to okszt bodajze 30zł. Najlepiej zabrac ze soba dany element i pokazac sprzedawcy jesli bedzie kompetentny doradzi ci odpowiedni klej do tworzywa z ktorego wykonany jest element.

 

Ok dzieki za odpowiedz i podopwiedz.Będę coś myślał bo juz mi sie ta pęknieta osłona nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się w to bawiłem efekt nawet nawet ...ale udalo mi się dostać za parę złotych element bez pęknięć właśnie na allegro ..polecam teraz duży wysyp jest tego typu części :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz i podopwiedz.Będę coś myślał bo juz mi sie ta pęknieta osłona nie podoba

 

witam, jak się nie mylę (jakiś kumpel mi to mówił) bodajże w Kluczborku jest koleś który maluje motorki i regeneruje plastiki nawet po szlifie, jak chcesz spróbuje dorwać namiar na niego daj znać jak cię to interesuje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z lutowaniem klejeniem itp. jak chcesz mieć to porządnie i profesjonalnie zrobione znajdź gdzieś w swojej oklicy zakład który się zajmuje spawaniem plastików zapłacisz okolo 20 zł ale za to masz to zrobione najlepiej jak sie da ( ja za pospawanie czachy i dwóch boków w swojej RR-ce - kilka spawów

+ dorobienie trzech uchwytów - zapłaciłem 50 zł)

Edytowane przez miras111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma byc w motocyklu enduro, który w dodatku często jest eksploatowany w terenie to raczej radze kupic nowy plastik bo nawet profesionalny spaw pęknie za któryms razem :biggrin:

 

a plastiki nie są aż takie drogie - np. 2 plastkiki boczne pod siedzenie do większosci crossówek można dostac po 115 zł/ komplet polisporta :biggrin:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...