Skocz do zawartości

Systemy łączności- Pasazer- kierowca...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam jakiegoś radiowego systemu łacznosci do porozumieniwania sie z pasazerem w czasie jazdy.

Czesto widoczne jest to w goldwingach

Narazie sam testuje przerobione walkie talkie- I nawet działa- jednak system VOX czyli uruchamianie nadawanie głosem nie działa zbyt dobrze aprzy wiekszych predkościach już wcale.( za dużży hałas w kasku i czujnik głupieje) Musiałbym mieć dodatkowo pociągniety kabel z przyciskiem nadawania na kierownicy, a pasażer chyba w rece.- dlatego zanim bede takie rzeczy robił chiałbym zapytac czy macie jakieś doświadczenia z tego typu sprzetami. Czy sa gotowe zestawy, a moze i firmy montujce takie helmofony w kaskach

Z jednej strony zależało mi na łącznosci z pasazerem- Jednak moje walkie talkie- działa bezprzewodowo- wiec mozna mieć łacznosc miedzy motocyklami- Raz już testowałm- choć działało średnio- to naprawde bardzo pozyteczna rzecz.

Idealne były sprzet z mozliwoscią nadawania w obu kierunkach jednocześnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rzecz, ale tylko jak się ma ciche kaski. Ale powyżej 100/h i tak mało co słychać, a mikrofon zbiera zbyt dużo szumów. Mam zestaw Alana z okablowaniem Louisa - radia w porzo, ale reszta do d...., kable rwą się przy każdej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również myśleliśmy o czyms takim, jednak chcialiśmy miec łączność pomiedzy dwoma motorami. wszytskie dostępne urządzenia są kiepskie ( w większości występują opisane przez Ciebie problemy) Wiec...zamierzamy zrobic własnoręcznie taki intercom, który...bedzie reagował na głos nie wyciszając drugiej strony, (obsługa palcem wydaje mi sie uciażliwa), będzie bezposrednio podłączony do motocykla, na zasadzie ładowarki samochodowej, zeby nie bawić sie w słabe baterie i co kilkaset kilometrów szukać nowych bateri. Zamontowany w kasku lub słuchawki z mikrofonem.

 

Jednak... z opini kolegów motocyklistów wiem ze takie urządzenie bardzo przeszkadza w jeździe, rozprasza i denerwuje.

 

Narazie najlepsza znaną mi metoda komunikacji z pasażerem jest grzmotnięcie sie kaskami bądź uderzanie w ramie :flesje: Bardziej inteligentny motocyklista zrozumie także sygnał ciągnięcia za rękaw prawej ręki ;)

 

Poszukaj na allegro lub w katalogu Luisa tam widziałam ciekawe (ale drogie) intercomy

Pozdrawiam

Asiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem taki sprzęt. Lecz odgłos silnika pododował, że mikrofon rozpoznawał jako rozpoczęcie gadania, więc druga osoba nic oprócz warkotu silnika nie słyszała. Niestety można było rozmawiać tylko jednostronnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='14 Lipiec 2006 - 10:55' post='664208']

Radiotelefon INTEK MT-4040 PMR/LPD*

"WERSJA EKSPORTOWA 2W

(nie można używać na terenie Polski i Uni Europejskiej)"

 

DLACZEMU nie mozna uzywac huh????

Pozatym. Jaki jest zasieg tych urzadzen??

 

 

W polsce tylko niektóre częstotliwości są tzw "uwolnione" i musza spełniać odpowienie wymogi w Polsce lub Unii

 

Poza częstotliwością ważnymi parametrami są też szerokość pasma, cykle pracy, rodzaj modulacji, a w szczególności do urządzeń, których praca odbywa się w warunkach sterowania siecią telekomunikacyjną, co dotyczy stacji ruchomych systemu GSM, TETRA, UMTS i TFTS.

 

Szczegółoych informacji mozna uzyskać na stroine UKE dawnego URTiP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna uzywac na terenie RP i EU, gdyz jest to nadajnik o zbyt duzej mocy. Powyzej 1W jest potrzebna koncesja, czestotliwosci PMR sa ustalone takie same dla calego globu i przyjete przez standard IEEE.

 

Pozdrawiam

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna uzywac na terenie RP i EU, gdyz jest to nadajnik o zbyt duzej mocy. Powyzej 1W jest potrzebna koncesja, czestotliwosci PMR sa ustalone takie same dla calego globu i przyjete przez standard IEEE.

 

Pozdrawiam

 

 

Z tą mocą nie jest tak do końca bo np. zgodnie z § 2 ust. 1, pkt 3 rozporządzenia nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96 - 27,41 MHz, pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM/SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM, oraz z mocą 12 W (PEP) dla SSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...