Skocz do zawartości

Ktorego rusa?


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłącze sie do tematu aby nie zakładać nowego. Posiadzacze rusów dzielą sie na preferujących dolniaki i na takich co wola górniaki... przedstawcie swoje wszystki za i przeciw dotyczące tych dwóch typów silników. rozumiem ze obydwa są dobre ale na inne okolicznośc. Oswieccie mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górniaki mniej palą, szybciej jeżdża. Moc ponad 30KM, moment ledwo ponad 40Nm. Są bardziej podatne na zwiększanie stopnia sprężania, cześci silnikowe do nich sa tańsze. Na razie cena kompletnego silnika górnego jest niższa od dolniaków. No i górniaki trochę wyżej sie kręcą. To wiem z doświadczenia.

Dolniaki mają inny kształt komory spalania, większy skok, niżej się kręcą, ale mają większy moment obrotowy. Moc 20-stu paku koni rekompensują momentem rzędu 50Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cwaniak bo sam masz .. :buttrock:

 

a ja ciebie musze opieprzyc..

 

m-61 tzw "irbit" to ciekawy motocykl- "gornozamowowa ema" pozytywna hybrida.

 

w teren jest dobre mw, na szose kaski, uralce.

 

z miesiaca na miesciac rusy co raz to drozsze.. :)

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teren jest dobre mw, na szose kaski, uralce.

 

Tylko że magiczne literki "MW" podnoszą cenę sprzeta dwukrotnie... :buttrock:

 

Jak nie trafię nic ciekawego w ogłoszeniach, to chyba zamówię coś u "handlarzy". Zależy mi na papierach, zdrowej ramie i nie zajeżdżonym silniku - resztę i tak mam zamiar wyremontować sam. Mam w pracy spory garaż, własne narzędzia ze spawarką włącznie i (podobno) talent do prac ręcznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koshal- proponuje ci Pawla- on mieszka kolo siedlc. ma naprawde ogrony wybor- narzucasz cene od do i ci pokazuje co ma w tej cenie... u niego kupowialam kache. namiary mam jak by co..

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koshal- proponuje ci Pawla- on mieszka kolo siedlc. ma naprawde ogrony wybor- narzucasz cene od do i ci pokazuje co ma w tej cenie... u niego kupowialam kache. namiary mam jak by co..

Goska

Możesz podać namiary...

Z góry dzięki

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr. do Pawła

504-474-381

lub

602-454-218

 

kilka zdjec, tego co tam posiada.

http://img85.imageshack.us/my.php?image=k95nw2.jpg (ta zielona po prawej- ta kupilismy :crossy:

http://img84.imageshack.us/my.php?image=k92se7.jpg

http://img75.imageshack.us/my.php?image=k98zm9.jpg

 

tutaj tylko byly urale,dniepry i kaski. emki i mw mial w innym miejscu.

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze motory na sniegu to tylko wziac siekiere i ...... wlasciciela. Co do kupna polecam pana Krzysztofa z Bialej Podlaskiej, sprowadza na zamowienie, ja bylem bardzo zadowolony, sprowadzil mi Urala m-67 z przebiegiem oryginalnym 1700km, stal w stodole pod sianem caly czas. Papiery, wszystko zalatwione, motorek odnowilem, i jezdzi juz ponad 2000km od czerwca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie-

musielismy na dzien dobry blachy wymienic bo te byly zjechodze, nie wiadomo ile u niego tez stala.. ale nie byla wybrakowana, miala wszystko- to nas interesowalo. rowniez z przebiegiem ledwo 17tys.

 

gosc przynajmniej powaznie podchodzi do klienta, a nie co ch*j z narutowicza 8 w siedlcach..

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja duzo poradzic nie moge, bo ruska nie mialem... Zawsze chorowalem na M72, orginal, jak najstarszy... oczywiscie z wózkiem... No ale tak wyszlo, ze przeskoczylem z Pannoni, na Royala Enfielda WD/CO.

Szkoda, ze "Koshal" niszczy orginalna maszyna, no ale jak potrzebuje tych zmian, zeby miec frajde, to trudno... Musi sobie tylko zdawac z tego sprawe, ze kazda nieodwracalna modyfikacja zaniza wartosc jego motocykla...

Moj kuzyn jezdzil Uralem i chyba duzo problemow z nim nie mial, bo kilometrow robil duzo... Przynajmniej takie mialem wrazenie, jako 13latek zafascynowany motocyklami... Ural... Jakie to bylo dla mnie wrazenie, jak zostalem przewieziony rano na kacu... Normalnie zyc nie umierac:)

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...