Skocz do zawartości

polerka kanałów


gutek_rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, w skrzyni korbowej nie ma żadnych zawirowań... w ogóle nic tam przecież nie wiruje... :)

Polerowane kanały mają wpływ na laminarny przepływ miesznki i a co za tym idzie mniejsze opory i lepsze napełnianie. Opinie sa różne. Generalnie polepsza to moc i zmniejsza zużycie paliwa. Ale zalezy to od konkretnego silnika.

O samym polerowniu możesz poczytać tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys byl madry to bys wiedzial ze samo rozpylanie mieszanki zalezy od mocy i jak ona wpada :) i jak to dziala na silnik.DZiwna sprawa ze ani polini,ani hebo ani Airsail bo z takimi cylindrami stycznosc mam na codzien nie poleruje kanalow na lustro.sa one normalnie odlane i nic nie kombinowane.z tego co wiem nawet najsilniejszy cylinder w klasie do yamahy Tzr Hebo manston nie ma polerowanych kanalow. :flesje: wiec prosze was.lepiej juz je poszerzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale interesuje mnie taka rzecz:

Słyszałem że kanałów niemożna polerować na lustro a u mnie świeca sie jak 100% lustro sa gładkie itp ludzie mówią że jak bedzie wypolerowane na lustro to bezyna sie bedzie skraplac i coś tam sie bedzie działo i sie zmniejszy moc i mówią żeby to zmatowić papierkiem 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm. A wiec zależy o jakie kanały Ci chodzi bo jesli ssący to niepowinno byc na "lustro" bo benzynka sie skrapla przy niskich w otoczeniu temperaturach. A jesli o płuczące to tam raczej nie ma wiekszego znaczenia(chociaz nie jestem pewien)

Jesli Cie to tak irytuje wes papier wodny "800 albo 1000" i zrób poprzeczne ryski wzdłuz kanału

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Tak jak pisałem, opinie są różne, ale z doświadczenia wiem, ze przynosi to efekty.

Np. w silniku, co prawda samochodowym (Honda Civic 1,4 16V) korekcja i polerownie kanałów dała 10 kucy więcej na hamowni...

 

A jeżeli jesteśmy przy motocyklach, to przytoczę wam fragment regulaminu FIM, dotyczący klasy Supersport:

 

2.03.20 Głowica cylindrów

 

Głowica cylindrów musi być taka, jak homologowana. Zezwala się na następujące modyfikacje.

Zezwala się na szlifowanie i polerowanie kanałów i komory spalania głowicy cylindrów, związane z indywidualnymi przeróbkami, takimi jak modyfikacje przepływu gazów czy naprawa.

Stopień sprężania jest dowolny.

Komora spalania może być modyfikowana.

 

Tak więc sami widzicie, jest coś na rzeczy, skoro nawet w sporcie motocyklowym to stosują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Tak jak pisałem, opinie są różne, ale z doświadczenia wiem, ze przynosi to efekty.

Np. w silniku, co prawda samochodowym (Honda Civic 1,4 16V) korekcja i polerownie kanałów dała 10 kucy więcej na hamowni...

 

 

przam bardzo masz jakieś na to dowody bo coś mi sie zdaje iż straszne głupoty wypisujesz i prawdopodobnie wyczytałeś to od jakiegoś ulicznika :biggrin: skąd to wiesz :flesje: sprawdziłeś sam na własnej skórze ;) nie sądze wiec nie pisz takich bzdur ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przam bardzo masz jakieś na to dowody bo coś mi sie zdaje iż straszne głupoty wypisujesz i prawdopodobnie wyczytałeś to od jakiegoś ulicznika :biggrin: skąd to wiesz :flesje: sprawdziłeś sam na własnej skórze ;) nie sądze wiec nie pisz takich bzdur ;)

 

Co masz na myśli pisząc ulicznik?

 

Napisałem, że wiem z doświadczenia... Po polsku, a nie po chińsku... Chyba, że masz zaległości ze szkoły podstawowej i problemy z czytaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc ulicznik?

 

Napisałem, że wiem z doświadczenia... Po polsku, a nie po chińsku... Chyba, że masz zaległości ze szkoły podstawowej i problemy z czytaniem...

troche bedzie offtopic ale co tam poddaliśmy wyżej wymienionym zabiegom honde civic 1.6 v-tec i na hamowni nie było widać żadnej rożnicy ;) więc jak czytam to co napisałeś to nie dziw sie że mi sie scyzoryk otwiera :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...