Skocz do zawartości

Romety ...


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie ten problem z linkami, bo w siedzibie Rometa są do dostania od ręki albo przynajmniej były nie tak dawno. Najprawdopodobniej przyczyną takiej sytuacji jest jeden wielki bajzel a nie to, że nie mają części. :banghead:

Też miałem obawy co do wytrzymałości chińskich linek i zaopatrzyłem się w zapasowe ale jak do tej pory trzymają się całkiem dobrze, tylko, że nie są skorodowane tak jak u motocyklisty 45

22tyś i nadal oryginały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepiej zrobić sobie samemu, najlepiej z zapasowym kompletem? zakład "konsor" na zakopiance, ostatnio jak robiłem (dawno) to jakieś kilkanaście zeta za sztukę. tylko trzeba mieć na wzór (może być zerwana) i sprawdzić, czy dobrze zrobili

jsz

Witam Jeszua,dzieki za informacje, tylko szlag mnie trafia ze to bylo na gwarancji.Pozdrawiam, naklejka na puszce od Pana dobrze sie trzyma u synow tez :crossy: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Pana ale prawie wszystkich użytkowników Romet.Zabawny był też wywiad szefowej Romet na targach w Hamburgu która opowiadała takie rzeczy jak by nikt nie znał tego produktu.

Ostatnio zasugerowałem Pawłowi aby raz na dwa tygodnie sam wybierał się do Podgrodzia po części to przynajmniej przywiezie to co potrzebuje- jeżeli będzie na magazynie a nie przyślą mu "ni pięć ni w dziesięć".

Napisałem ostatnio list do szefowej odnośnie bałaganu na magazynie i jestem ciekaw czy będzie jakiś odzew.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Pana ale prawie wszystkich użytkowników Romet.Zabawny był też wywiad szefowej Romet na targach w Hamburgu która opowiadała takie rzeczy jak by nikt nie znał tego produktu.

Ostatnio zasugerowałem Pawłowi aby raz na dwa tygodnie sam wybierał się do Podgrodzia po części to przynajmniej przywiezie to co potrzebuje- jeżeli będzie na magazynie a nie przyślą mu "ni pięć ni w dziesięć".

Napisałem ostatnio list do szefowej odnośnie bałaganu na magazynie i jestem ciekaw czy będzie jakiś odzew.

Witam miloP,FILUIS.Dwa tygodnie temu wyslalem list polecony do Szefa firmy w Debicy,piszac o balaganie w jego firmie, proszac o uzasadnienie dlaczego 6 miesiecy pomimo roznych form monitow nie otrzymalem stelazy do kufrow, jak na razie mija 14 dni i cisza jak spiewa nasz krakowski bard Grzesiu Turnau ha ha :crossy: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z nimi to jak w przysłowiu "mówił dziad do obrazu a obraz ani razu"Wiem że oni zawsze twierdzą że cokolwiek ma być załatwione to przez serwis i oni wszystko na magazynie mają a jedynie serwis nie wysyła zamówienia.

Jest jeszcze jedna słodka tajemnica tego systemu że oni nie mają specyfikacji numerycznej części zamiennych tylko należy napisać jaki element jest potrzebny.To przed wojną było tak a Romet z błogim spokojem zaadoptował to na warunki współczesne .Serwisy dość często dostają części które nikt nigdy nie zamawiał.

Zastanawiam się jak mocne zabezpieczenie biurokracji państwa polskiego ma ta firma że urzędasy kontroli skarbowej tolerują taki stan rzeczy ponieważ jest to nie zgodne z systemem ewidencjonowania zapasów magazynowych.

Piotr Dudek chyba kiedyś coś takiego powiedział:To tak jak sekretarze PZPR biorą się za biznes.Uważam że to ma mocne uzasadnienie.

Szkoda że tak to jest z tym Rometem ponieważ w obecnej dobie zainteresowania dwoma kółkami te pojazdy by nakręciły trochę koniunkturę ekonomiczną w tamtym rejonie jak i zlecić wykonanie elementów małym zakładom dało by łatwiejszy dostęp do części jak i lepszą jakość a ceny na pewno nie wzrosły by drastycznie.

Przepraszam za zbyt długi tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna słodka tajemnica tego systemu że oni nie mają specyfikacji numerycznej części zamiennych tylko należy napisać jaki element jest potrzebny.To przed wojną było tak

Zgadza się, Romet ma części i nawet nie wie, że je ma :icon_mrgreen:

Dopiero pismo obrazkowe poskutkowało w postaci zrobionego zdjęcia tego co mi trzeba i okazało się, że to mają ale pod jakąś dziwną nazwą, której nikt by się nie domyślił :banghead:

Dobrze, że magazynier po wydrukowanym zdjęciu rozpoznał, że ma daną część na magazynie :icon_mrgreen:

Tu jest chyba cały problem Rometa z częściami, że nie mają bladego pojęcia czy mają daną część na magazynie i jaka nazwa odpowiada, której części. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Romet ma części i nawet nie wie, że je ma :icon_mrgreen:

Dopiero pismo obrazkowe poskutkowało w postaci zrobionego zdjęcia tego co mi trzeba i okazało się, że to mają ale pod jakąś dziwną nazwą, której nikt by się nie domyślił :banghead:

Dobrze, że magazynier po wydrukowanym zdjęciu rozpoznał, że ma daną część na magazynie :icon_mrgreen:

Tu jest chyba cały problem Rometa z częściami, że nie mają bladego pojęcia czy mają daną część na magazynie i jaka nazwa odpowiada, której części. :banghead:

Witam,fotografowanie w moim pryzpadku nie dalo zadnego rezultatu np, feralny stelaz do kufra mial zrobione 3 ujecia i brak odzewu z Debicy, mysle ze tym swoim balaganem biora wszystkich na przeczekanie, lecz ja im nie odpuszcze, prawdopodobnie naglosnie w mediach motoryzacyjnych i Sadzie konsumenckim w Krakowie i fiii w Tarnowie.Jednak chyba mam male szanse, Debica musi miec jakas karte blanco u decydentow wysokiego stopnia.Dziekuje, zycze duzo zdrowia a nam motocyklistom malo takich zakretow.Pozdrowienia dla braci na dwoch kolkach i nie tylko. :crossy: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie P.Mikołaju i mam nadzieję że zaglądnie Pan na forum ponieważ Paweł ma już stelaż do Pańskiego Romet/a/.

Naciskam na Pawła aby sam zaczął jeździć po części do Podgrodzia i zależy mi aby Pan poparł tą moją myśl jak będzie Pan w serwisie.Agnieszka,Sebastian i Kuba już mnie popierają teraz kolej na Pana .Mój argument to to że jadąc raz na dwa tygodnie z zamówieniem będzie miał gwarancje że przywiezie to co potrzebuje a nie wcisną mu mu tego co im się zdaje.

Teraz w temacie Romet;Paweł twierdzi że żadne nowe modele nie wejdą na rynek w 2009 roku.Ciekawy jestem czy ma rację a na pytanie skąd wie?odpowiedział że był w Podgrodziu i nic nie widział na magazynie. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Lefthandy

 

A co do większych wynalazków czoperopodobnych. Czego te kołki tak nadmuchuja plastikiem cały motocykl? przeca to niewyglada. Jak popatrzec np na Rebla 125 to widac ze to mała pojemność, wszystko pasuje do siebie nic nie przerasta widoku i nie odstaje od normy. A chinole to te plastiki z drożdży chyba robia bo rosnie toto i przestac nie chce. Widzimy qpe plastiku z przewaga qpy no i na końcu dostrzegamy gdzies tam malutki silniczek ;] Pasi jak swini siodło.

 

Sorki, że to powiem ale poza drobnymi wyjątkami to pie**olisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie P.Mikołaju i mam nadzieję że zaglądnie Pan na forum ponieważ Paweł ma już stelaż do Pańskiego Romet/a/.

Naciskam na Pawła aby sam zaczął jeździć po części do Podgrodzia i zależy mi aby Pan poparł tą moją myśl jak będzie Pan w serwisie.Agnieszka,Sebastian i Kuba już mnie popierają teraz kolej na Pana .Mój argument to to że jadąc raz na dwa tygodnie z zamówieniem będzie miał gwarancje że przywiezie to co potrzebuje a nie wcisną mu mu tego co im się zdaje.

Teraz w temacie Romet;Paweł twierdzi że żadne nowe modele nie wejdą na rynek w 2009 roku.Ciekawy jestem czy ma rację a na pytanie skąd wie?odpowiedział że był w Podgrodziu i nic nie widział na magazynie. :icon_biggrin:

Witam, sorki jakos nie zauwazylem Panskiego artykulu.Jasne ze Pana popieram.Pan Pawel odniosl by same korzysci :crossy: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tym razem na forum i żałuję że nie mogłem zostać dłużej i pogadać o motocyklach i nie tylko-nic straconego ponieważ po Nowym Roku jeżeli znajdzie Pan trochę czasu to przy kawie można by też trochę :icon_biggrin: pogwarzyć.A jak pogoda by dopisała to proponuję przelotkę do Proszowic jest to bardzo miła trasa :crossy: a w Proszowicach dobra kawiarnia z jeszcze lepszą kawą.

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tym razem na forum i żałuję że nie mogłem zostać dłużej i pogadać o motocyklach i nie tylko-nic straconego ponieważ po Nowym Roku jeżeli znajdzie Pan trochę czasu to przy kawie można by też trochę :icon_biggrin: pogwarzyć.A jak pogoda by dopisała to proponuję przelotkę do Proszowic jest to bardzo miła trasa :crossy: a w Proszowicach dobra kawiarnia z jeszcze lepszą kawą.

serdecznie pozdrawiam

Witam, ja tez dlugo nie posiedzialem po 18,00 sie zerwalem i puszka od Pna Pawla do pracki na dyzur.Musze przyznac ze Szef stanal na wysokosci zadania, hyle czola.Wlasnie nic straconego , dziekuje za zaproszenie nie omieszkam przyjechac, dziekuje :crossy: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie dopisać najnowszą informacje o Romet;niestety Romet 400 pozostał tylko w sferze przemyśleń a podobno wycofaniem się z oferty jest cena która oscylowała by w okolicach 17 tyś.

Jest jeszcze jedna smutna wiadomość;v250 też zostaje powoli wycofywany z rynku. :notworthy:

Te stwierdzenia padły podczas ostatniego spotkania sprzedawców z Właścicielami firmy. :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej V-ki zbytnio mi nie żal bo, według mnie, nie był to udany motong.

Ale Lifana LF400 szkoda. Gdyby złożyli go zgodnie z prawidłami sztuki, a nie na przysłowiowy czerwony silikon, mógłby chwycić na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...