Skocz do zawartości

Niskie Zawieszenie


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem. otóż moja crmka ma strasznie (wg mnie) niskie tylne zawieszenie. wkurza mnie troche uczucie jak siedze ze zaraz mi blotnik bedzie szorowal o opone (przesada). inne crmki maja zadek troche wyzej hmm ale nie wiem czy 50-tki tak juz maja. jesli sa na forum posiadacze Hond CRM 50, 75 , 125 to prosze o kontakt 2323884

 

a pondto innych co moga mi pomoc z moim problemem o rozwiazanie sprawy. (nowy amor ? :/)

 

 

tu jest moj folder ze zdjeciami moto, i jedno jak na nim siedze

 

http://www.bikepics.com/members/wilqcrm/personal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podepne pod temat.W moim KTM tez mam nieco podobny problem bo tez mi tak siada tylne zawieszenie nisko ale nie az tak bardzo.I mam pytanie bo mam takie pokretełka dwa z cyframi od 1 do 12bo dajże jedno które sie znajduje u doły amortyzatoras czyt. tam gdzie sie mocuje do ramy, i drugie obok tego zbiorniczka gazowego tez takie samo pokrętło ze skalą chyba do 8.I nie wiem czym i jak trzeba pokręcic zeby troche utwardzić te zawieszenie zeby tył tak nie siadał mocno.AA i jeszcze mam taka nakrętke kontrującą nad sprężyną.nie mam teraz moto pod ręką i nie moge sie ppobawic z tymi śrubkami.Wie ktos jak i czym kręcić???ale sie rozpisałem :icon_mrgreen: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak ;) Te dwie nakretki przy sprezynie słuzo do ustwiania napiecia (ugiecia) wstepnego. Ustawia sie to tak ze jak moto jest podparte pod silnikiem i tylne kolo wisi bezs podparcia nalezy zmierzyc odległosc pomiedzy jakimis charakterystycznymi punktami np. oską koła a koncem kanapy ;-) potem nalzey moto postawic na kołach i na nim usiasc. nastepnie osoba druga znów nmusi dokonac pomiaru pomiedzy wczesniej przyjetymi punktami i róznica powinna wynosic 10cm :D jezeli jest znacznie wieksza (a w waszym przypadku to chyba własnie ten problem) to nalezy rozkontrowac te duze nakretki i zgniesc bardziej sprezyne i spowrotem ja zakontrowac. I tak do skutku az pomiary będa własciwe.

Jesli chodzi o dalsze ustawienia to pokrętełko oznaczone literkami RE lub napisem rebound oznacza srubkę do regulacji tłumienia odbicia. Jak bedzie za bardzo odpuszczona to tył bedzie ci skakał na dziurach a na muldach moze Cie wybijac z motoru, natomiast jak ja za bardzo dokrecisz to tył po wcisnieciu bedzie za powoli wracał do pozycji wyjsciowej i podczas jazdy nie bedzie nadązał na dziurach kamieniach itp. To drugi pokrętło którego oznacznia nie pamietam słózy du ustawiania tłumienia dobicia co rózwniez moze wpływac na twardosc zawieszenia . Działa ona analogicznei tak jak poprzednia srubka :biggrin:

z tymi regulacjami nie mozna przesadzic i wymaga to poświecenia sporej chwili czasu na jakims jednym konkretnym odcinku zróznicowanego terenu. Trzeba rozwiazac sprawe metodą prub i błędów :icon_mrgreen:

mysle ze musisz poprawic ugiecie wstepne i tłumienie dobicia. Pozdr!

(to tyczy sie raczej KTM i innych wyczynówek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko Gawron dzięki za wyjaśnienie.Tylko jeszcze jeden element mnie ciekawi co te cyferki oznaczaja bo nie wiem właśnie ale moze to że np.1 to twarde zawieszenie a 10 to miękkie zawieszenie???jak bede mial moto to pojde sie povawic z tym i dopompuje jeszcze moze powietrze do zbiorniczka przy amorze i powinno byc si.dzieki pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 to najmiekksze a 10 to najtwardsze :icon_mrgreen:

 

zgadza sie :icon_biggrin: znalazłem drugi amor w garazu i tam właśnie jest naklejka z opisem co oznaczają te liczby i jak nimi kręcic.czemu wczesniej otym nie pomyslalem :biggrin: pozdr :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Też mam Honde CRM, ale 125. U mnie problemem był miękki amortyzator z tyłu , ale wysłałem do regeneracja do firmy reklamujacej sie na allegro. Po ( niestety aż 2 tygodniach) amorek przyszedł do mnie spowrotem i jest jak nowy.

Jeżeli regulacja wysokości nie pomoże to nie kupuj nowego tylko do regeneracji wyślij .

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...