Skocz do zawartości

Milicyjne Urale.


wieczny student
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! W internecie nie mogę znaleźć NIC co dotyczyłoby floty milicyjnych Urali. Interesują mnie szczegóły odnośnie malowania, wyposażenia, detali, motocykli służących milicji na początku lat 80'tych (w Polsce rzecz jasna). Może ktoś ma zdjęcia, jakieś stare gazety, książki...

W sumie zamiast kłaść bezpłciowy czarny akryl i dodać emkowe szparunki mógłbym zrekonstruować (albo chociaż rozważyć podjęcie się rekonstrucji) milicyjnego Urala. Takiego, jakim był... To byłaby atrakcja i indywiduum :icon_mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć NIC co dotyczyłoby floty milicyjnych Urali

bo to pojazdy strategiczne w PRL-u były i obowiązywał zakaz fotografowania. :icon_mrgreen:

Pomysł bardzo fajny i godny realizacji. Serio, zadzwoń do biura rzecznika prasowego Komendy Głównej, przedstaw pomysł i poproś o pomoc. Niedawno bujali się z organizacją muzeum milicji/policji. Muszą mieć materiały i jak będą chcieli to Ci jakoś pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak prędko :icon_mrgreen:. Najpierw to ja bym sobie coś japońskiego kupił, a nie się uziemiał na całe wakacje :D.

Swoją drogą wystarczy jedno piwo i jakie fajne pomysły, nie ;)?

 

No i warto by było się dowiedzieć, czy w ogóle pomalowanie moctoykla w barwy milicyjne i ozdobienie go milicyjnymi znakami, napisami, jest jakoś prawnie dozwolone...?

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ;). Nawet rok produkcji ten sam, co mój Ural :biggrin:. W moim koszu (gdzieś to już na forum pisałem) przy "renowacji" i przemalowywaniu jeszcze psia sierść się ostała...

Ja pisałem całkiem serio. W jednym odcinku trochę tego jeździ, a były to motory wzięte prosto ze służby. pomijam to, że pod obraz jadącej MZ TS 250 podłożyli gang boksera :icon_mrgreen: , no, ale to była "fabryka snów" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja jak najbardziej wziąłem na serio to co napisałeś. Mam nadzieję, że owa sierść nie zabrzmiała jak żart... :icon_mrgreen: . Na razie szukam screenów w necie, ale cienko z nimi. Trzeba będzie wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz, extra masz ten pomysł! Ostatnio wpadł mi do głowy podobny pomysł własnie przy ogladaniu tego filmu przypadkowo w TV, bo zobaczyłem MO jak jezdzili na Uralcach:D I poimyslałem że jesli tylko bym miał Uralca to własnie tak bym go odrestaurował:icon_mrgreen: Zrobiłbym tak ponieważ miał bym wyjatkowo oryginalny motocykl, raczej sie nie spotyka w wersji M0;) Niestety obejrzałem tylko kawałeczek tego filmu, ale zdazyłem zauważyc że z przodu na koszu na samym srodku jest napis 'MO" dużymi białymi literami;) Swietnie to wygladało, mam nadziej że uda Ci sie idealnie odtworzyc wersje milicyjna!

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! W internecie nie mogę znaleźć NIC co dotyczyłoby floty milicyjnych Urali. Interesują mnie szczegóły odnośnie malowania, wyposażenia, detali, motocykli służących milicji na początku lat 80'tych (w Polsce rzecz jasna).

 

Nie wiem, jak było w Uralami w MO, ale na pewno były w BOR-ze. Wycofano je w drugiej połowie lat 70. gdy sprowadzono Hondy CB400F. Postały kilka lat w garażach, by zostać później sprzedanymi "przyjaciołom królika". Wyglądały wyjątkowo elegancko. Solówki, czarny piecowy lakier, białe szparunki, gmole i chromy. Dość ciekawie prezentowała się dwuosobowa kanapa pokryta czerwonym skajem, po bliższych oględzinach okazało sie, że to przerobiona kanapa od... Janka! No i miały cholery szybki dyfer, dzięki czemu były jednymi z najszybszych motonów PRL-u. "Ech, to se nevrati" ;) :icon_mrgreen: :D

Edytowane przez Zygmunt III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i warto by było się dowiedzieć, czy w ogóle pomalowanie moctoykla w barwy milicyjne i ozdobienie go milicyjnymi znakami, napisami, jest jakoś prawnie dozwolone...?

 

Wiesz poruszajac sie po ulicy z napisem Milicja czy MO i w abrwach milicyjnych moze sie policja doczepic ale mozesz robic tak ze jadac po ulicy zaslaniać takie napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solówki, czarny piecowy lakier, białe szparunki, gmole i chromy.

Mój był biało-niebieski, bo milicyjny a nie BOR'owy. Chromów było niezbyt dużo. Wiem o szperaczu na kosz, metalowych osłonach na nogi (takie osłony przed wiatrem), owiewka ta ze zdjęcia. Niestety nie mam syreny, która została zdjęta przed oddaniem zaprzegu AKM'owi (Akademicki Klub Motocyklowy - nalezał do niego mój tata).

 

Jest tu fan serialu "Przygody psa cywila"? Chodzi mi o orientacyjną informacę w którym odcinku jest owy zaprzęg :icon_mrgreen:. http://pl.wikipedia.org/wiki/Przygody_psa_Cywila

Na razie ściągam odc. 4 "Pościg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Student!

 

A można byłoby Ci podwędzić pomysł?

 

Mam na myśli to że może razem spróbowalibyśmy skompletować 2 takie cacka. Wiem że ja raczej nie mógłbym wnieść do tego tyle co Ty, ale chętnie Ci w tym pomogę a w zamian Ty pomożesz mi. :icon_biggrin:

Napaliłem się na ten pomysł strasznie!

 

To jak towarzyszu ...pomożecie?

 

:biggrin: ZŁY BOB :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...