Skocz do zawartości

Problemy z zapłonem i rozrusznikiem?


mrjack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, mam wkurzajacy problem z napieciem i rozruchem. Sprawa wyglada tak: wczoraj normalnie z parkingu odpalilem i pojechalem kilometr na stacje. Zatankowalem, probowalem odpalic - dupa. Cos terkocze.

 

Przeturlalem moto, zdejmuje siedzenie, sprawdzam czy sie kabelki nie poluzowaly od aku, ale w porzadku. Terkocze cos za aku, takie cos wcisniete nisko. Kwadratowe. Pytalem sie dzisiaj znajomego, mowi ze to przekaznik. Moze i przekaznik, to by tlumaczylo niemoznosc rozruchu... Ale cos mi sie nie do konca zgadzaja objawy.

 

A objawy sa takie, ze przy probie zapalania gasna lub sciemniaja sie kontrolki, tak jak by aku bylo rozladowane. Aku ladowalem wczoraj ale nic to nie dalo. W dodatku podczas jazdy nastepuje efekt "szarpania", czyli co jakies pol minuty, moze czesciej, nastepuj szarpniecie jak by odcinany byl zaplon. Dodatkowo podczas jazdy obrotomierz skacze do 0.

 

Podobne numery z obrotomierzem i szarpaniem mialem jakis czas temu, okazalo sie ze obluzowany byl kabel od aku i po prostu nie bylo do konca styku. Po dokreceniu sruby efekt ustal. Obecnie wszystko jest dokrecone, a nadal to zle dziala.

 

Co to moze byc?

 

Mam jeszcze teorie, ze to jednak moze byc do dupy aku, moze ladowanie nic nie dalo, albo mam zepsuty prostownik czy cus... Bo w zasadzie to mi wyglada jak brak pradu - jak stoje na swiatlach i silnik chodzi na niskich obrotach to mi swiatla gasna... W dodatku przy probie zapalania w ogole nic nawet nie terkocze jak mam wlaczone swiatla, dopiero jak je wylacze to przynajmniej jakis odglos jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...