Skocz do zawartości

Zdjecia i opisy waszych WSK M06Z, M06L, M150, M06B1


kobuz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co moze tak poza tematem ale kilka razy wkurw*ło mnie to ze w ogłoszeniach aukcji allegro widzialem WSK przerobioną na crossa a co najlepsze rama w "crossie" z zetki lub z M06 albo lepiej z -W-F-M- no boże kochany widzisz to i nie grzmisz!!!!!!!!!! Przeciez tym sprzętom nalezy sie szacunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwie już czemu tak jest. Ostatnio gadałem z młodym chłopaczkiem 16 lat co śmigał WSKą, zwykłym GILem pomalanym pędzlem. WSKa jednym słowem ostro dostawała w dupe. Pytam czemu tak katujesz motor?? On powiedział: " a co tam szkodować WSKe.." Nie bede go przecież usiadamiał bo nie jestem jego ojcem. Ale powedziałem mu że jak dorośnie (20-21 lat) to może będzie inaczej patrzał na motory nawet tą poczciwą WSKe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz GaCek on to zrozumi jak juz pisałes bedzie mial 20-21 lat, otworzy oczy i powie "kur*a jaki ja byłem głupi" Ja mam 17 lat i nigdy mi na mysl nie przyszlo zeby katować WSKę mam ją 2 lata i staram sie ciągle by skompletować ją do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten "cross" prosi o pomste do nieba" jak mozna tak psuć :)

Sam kiedys chciałem zbudowac crossa z wsk ale szybko mi przeszło bo żal mi wiesi. Skończyło sie na tym ze tylko rama była wzieta z wsk 125 - m06b3. I tylko ta rama zdobyta na złomie jest z wski. Nie było mi jej szkoda bo ktos to obcinał i powrocic do oryginału nie było łatwe. Reszte podzespołów do crossa to czesci z etz:zawias przedni i tylni, kierownica z jawy cross, koło przod etz, tyłcz 350, zbiornik paliwa od rometa elektronika, błotnik przedni plastikowy akcesoryjny do crossa, boczki i tylni błotnik robiłem sam z blachy - ciołem, wyginałem, klepałem. Jedne co mnie meczy, że silnik ktory posiadamto shl 175 m 11 żal mi go dawac do tego wynalazku. Nie mam nic innego :) ( silnik wyciągnołem z trzykołowego wozu do wożenia gnoju...) Pewnie ktoś zacznie wieszać psy na mnie :) ale tak jak napisałem z wsk to tylko rama i to po sporych przejsciach.

 

Posiadam WSK 125 kos. Jak kasa i czas pozwoli to w zimie ruszy odrestaurowanie jej. Ta Wiesia była moim pierwszym motocyklem :)

Kiedyś kupiłem wsk zetke, tyle ze ktos próbował crossa zrobic z bieduli ... ja nie miałem czasu na jej remonty wiec odkupił to gosciu który powiedział że przywroci jej dawny blask. Gość co to kupił jest juz po 50 tce.Znał sie jak cholera na wszystkim co dotyczy wsek. Czym sie różniły jakie modele do jakiego roku, jakie były koła w poszczególnych modelech. Do takiej zetki Mam 2 sztuki baków, przednie zawieszenie bez osłon, podnóżki kierowcy i pasażera.

Edytowane przez Mazda82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakis rok temu dostałem od jednego goscia motocykl WSK M21W2 Sport, tyle że rozłożony i nie kompletny ponieważ kiedys go okradli i wzieli kartery..koła.. itp, zbiornika paliwa tez nie ma.

I ten koles połowe czesci w tym moto pomalował w jakims ciemnym kolorze bo chcial robic z tego Crossa.. Boczki sa pociete, tylnik błotnik z Jawy TS itp.. Naszczecie te najbardziej trudnoosiagalne podzespoły sa dobrze zachwane, wiec nie bedzie specjalnych problemów wrocic do oryginału;) Musze sie przyznac że zaraz jak go od niego dostałem to chodziło mi po głowie zrobienie z tego typowego crossa... ale naszczescie w pore zmadrzałem i stwierdzilem że zrobie ja na oryginał, kolor itp wszystko bedzie mialo byc oryginał. A co do terenowego sprzetu to chetnie bym na czyms takim poszalał, wiec mimo wszystko kiedys bede mial zamiar zrobic jakiegos Enduraka, który bedzie na podzespołach jakichs japoncow czy też MZ (zawieszenie), a silnik to jeszcze nie wiem... W każdym razie podzespoły napewno nie beda brane z jakichs weteranów tylko z nowszych sprzetów. No a po za tym to jaki sens by mialo zrobienie Crossa z silnikiem WSK 125 ? Te silnik były robione do turystycznej jazdy, a do takiego crossa trzeba by wstawic jakis mocniejszy silnik z lepszym momenten obrotowym.

A co do tych baków to w jakim sa stanie? A co do zawieszenia to chetnie bym obejrzał fotke:P

Interesuja mnie również : zbiornik paliwa do M21W2 Sporta , błotniki do tego modelu, lampe przednią, uchwyty lampy, zegary, boczki,

Z góry dzieki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baki sa w stanie dobrym, nie dziurawe. Czerwony - malowanie oryginalne ma jakies małe wgniecenie takie jak ziarenko fasoli a fioletowy troche wieksze i kilka, bo wyciagniety był ze sterty złomu. Bak mam tez do sporta hmm jak go opisac, emblematy są przykrecane, bak jest spawany z 3 czesci i ma 2 takie zgrzewy na jego długosci ale jest węższy niz w kosie. Lampe tez mam do sporta ale tak na 99% nie jestem pewny do końca. Jezeli chodzi o błotnik to mam tylni w chromie, nie wiem do jakiego modelu. Sugeruje sie tym ze dostałem kiedys rame, z błotnikiem, bakiem, filtrem powietrza wachaczem,kołem,osłona łańcucha i gornym tłumikiem. Jak poszperałem w ksiażkach i necie to sie okazało że to chyba jest wsk 125 bąk.

 

Jak będę w Krakowie to wysle Ci zdjecia, w czwartek powinienem zawitac do domu... :)

 

 

 

 

Witam. Właśnie wrociłem ze zwiedzania pewnej wioski i znalazłem wsk 125 dwuramówka, czarna oryginalna, do remontu. Brak tylko dużych osłon, reszta jest. :)

Sa tez 4 silniki ale nie kompletne 3sztuki 175 i 1sztuka 125. Znalazłem tez do WFM: teleskopy bez półek, 2xkolanka wydechowe, zabierak,rolgaz, amortyzator. Panonia: koło przednie kompletne, gaznik, bak.

Edytowane przez Mazda82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Kurde Mazda, tylko pozazdroscic tych znalezcisk:D:D Jak ty żes to wszystko wyrwał tak na raz?

Co do koła do Pannoni to wiesz;P Brakuje mi takiego do wózka bocznego, wiec sie dogadamy chyba a w jakim ono jest stanie?

Tak samo co do tego zbiornika od Sporta i tej lampy to powysyłaj mi jak mozesz foty tych wszystkich czesci na maila;) Dzieki z góry!

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koło z Panoni jest kompletne, vtak jak by ktos je wyjoł z motocykla i zostawił. Opona tez jest. Do tego jest jeszcze jeden dekiel ze szczekami w zapasie. Duzo rzeczy mam odłozonych bo nie mam teraz tyle kasy zeby zabrac wszystko. Jestem na urlopie ,kasa poszła na wczasy. Silniki tez zostały. Jak je przegladnołem... tzn. worki z nimi to brakuje skrzyń, koszy sprzegłowych i drobiazgów...

Co do WSK to silnik do remontu. Brak sprzegła, a i skrzynia jest do uzupełnienia. Dokumenty gdzies są tylko musi je znależć. Z kierownicy chrom odpada. Motocykl musiałem rozkrecic, zeby zmiescic go do samochodu. Wiec nie mam jak zrobic zdjec. Po dotransportowaniu do Krakowa umyje i poskładam do kupy wszystko. Brakuje klosza z przodu i tyłu. Licznik w lampie cały. Zasówka stacyjki do naprawy. Instalacje trzeba by nowa dać bo tu coś modzone było. Potrzebne mi ok 200zł.na reszte gratów (te zwłoki silników, czesci od panoni i jeszcze jedną rame ponoc dwuramowa ale przysypana złomem była wiec sie nie dogrzebałem) i żywcem nie mam jak zebrać tej małej sumki. Mam wazne płatnosci na koniec miesiąca i nie moge przeznaczyc funduszy na zakup tych znalezisk. :clap: Za miesiac to bede miał za co kupić ale obawiam sie ze to pojdzie na złom. Tak chłop postanowił ze za jakies 2-3 tygodnie wywiezie wszystko. Wypada kupic gumowy młotek i w łeb mu pier... za jego głupote :wink:

 

Znaleziska sa w wiosce przy Bełchatowie. Jak sie wioska nazywa nie mam pojecia. Umiem dojechać :bigrazz:

 

Na złomie w Bełchatowie znalazłem koła do komara cenia sobie po 15zł/sztuka

Edytowane przez Mazda82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu maja słuzyc takie wynalazki?

Prawdopodobnie ten tlumik powoduje ze silnik WSKi otrzymuje gratis 12km i osiaga prędkość 200km/h ale szczerze mówiąc najpiękniej wsk mruczy na standardowym WSKowym tłumiku a nie na jakiś wieś tuningach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...