Skocz do zawartości

Zdjecia i opisy waszych WSK M06Z, M06L, M150, M06B1


kobuz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już widziałem te piekna Zetke z allegro, jest identyczna jak jedna z tych moich Zetek, wszystko identyczne nawet kolor;) Te swoja kupiłem w prawie takim samym stanie (prawie - dlatego że trzeba było wszystko wyczyscic i wypolerowac, no i moja miała chromowane felgi;) Kupiłem ja z dokumentami za magiczne 60zl:D:D Wiem, to jest smieszna cena, ale czasem sie poszczesci i spotyka sie takie okazje;) Chciałbym zapodac foto ale niestety ze dwa lata temu porozkładałem ja do całkowitego remontu..wprawdzie zupełnie niepotrzebnie, bo teraz skupiam sie na Pannoni a wisniowa Zetka leży w piwnicy..;( Mam jakas fotke, ale musze zeskanowac;) Jak zrobie skan to wrzuce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, Agrupa - ładnie zachowana ta Twoja Zecia;) Szczerze mówiac jeszcze nie widzialem Zetki która na czarnym lakierze miała białe szparunki..? One były poprawiane czy oryginał? No i jeszcze oprócz amortyzatorów przydało by sie żebys zdobył oryginalna kierownice(teraz masz chyba założona od modelu M06B3, oraz oryginalne kartery silnika (okragłe pod cylindrem i miały numer silnika wybity nie pod cylindrem z boku tylko na górnej czesci silnika pod gaznikiem),wtedy bys miał całkowity oryginał:icon_mrgreen:

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: sliczna ta zetka z allegro ! ... kobuz ten moj tlumik jest przerdzewialy i ma dziure jak zrobie fotki to ci pokaze i wtedy bedziemy mogli pogadac :icon_eek: .. kobuz licytuje boczki na allegro (znalazlem) wszystkie cztery narazie cena 35 zł i jestem zaraz za gosciem ale na ostatni dzien sie policytujemy ;-)

a tu link: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=115047309 pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, Agrupa - ładnie zachowana ta Twoja Zecia;) Szczerze mówiac jeszcze nie widzialem Zetki która na czarnym lakierze miała białe szparunki..? One były poprawiane czy oryginał? No i jeszcze oprócz amortyzatorów przydało by sie żebys zdobył oryginalna kierownice(teraz masz chyba założona od modelu M06B3, oraz oryginalne kartery silnika (okragłe pod cylindrem i miały numer silnika wybity nie pod cylindrem z boku tylko na górnej czesci silnika pod gaznikiem),wtedy bys miał całkowity oryginał:biggrin:

Pozdrawiam - Julas

 

szparunki jak i lakier sa oryginalne.

Mozesz coś napisać więcej o kierownicy i karterach.

Mam sporo zdjęć zetek z sieci i na niektórych jest kierownica taka jak moja a na innych jak w wczesnych m06 tak samo przedstawia się sprawa karterów. NIe wiem czy pisałem ale mój sprzęt jest z 67roku - czyli ostatni rok zetki.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, widze kolejna ładnie zachowana dwu-ramóweczke, model M06B1: http://allegro.pl/item115344771_wsk_125_z_1968_roku.html

Jak myslicie?? Wymienione siedzenie na to od starszego modelu? Wymieniona lampa na te od nowszego modelu? Czy może przejsciówa jakas?? I tu zagadka;D

Moim zdaniem przednie koło z chromowanym (teraz już zardzewiałym) dekielkiem, oraz falowane siedzenie sugeruje ze jest to starszy model. Nowszy juz nie miał chromowanego dekielka na przednim kole;) Ale znowuż tylnia lampa i chromowany tłumik sugeruje nowszy model z płaskim siedzeniem... Ciekawe czy ma wszystko w oryginale czy składak?

Pozdrawiam - Julas

Edytowane przez kobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyko mam sprzeta. Kanapa jest taka jak powinna być, ramka przedniej lampy dlaczego jest czarna z nie chromowana? Tylne swiatło nie jest od tego modelu tylko od tego po roku 70, jeden amorek przedni jest chromowany, wieć jest nie oryginalny, powinny być malowane, tłumik powinien być czarny, kopniak jest od M06B3, w B1 jest prosty. A poza tym reszta jest ok, z tego wczesniejszego modelu.

 

Bardzo ładny materiał do odrestaurowania. Blachy wszystkie wypolerować pasta polerską, nowe szparunki... i mamy Wskę z duzym stopniem oryginalności. Dużo roboty nie ma. Jest piękna.

 

 

I to nie zaden składak z kilku maszyn i nie zadna przejsciówka.

 

Kobuz, a o jakim deklu Ty mówisz w przednim kole? Ja nigdy nie widziałem żadnego dekla w chromie. Jest, ale to wytłoczka z blachy i to raczej ocynk.

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, chodzi o te blaszke w przednim kole która zakrywa otwory na zabierak zebatki, i własnie w tym modelu M06B1 z falistym siedzeniem zastosowano koła "wymienne". Na zdjeciu widac już zardzewiały dekielek, ale jak był nowy to był chromowany. Przypuszczam że lampa tylnia jest oryginalnie zamontowana, tak samo jak wydech. A to czy ta lapma tylnia i chromowany wydech były w tym motocyklu oryginalnie zamontowane czy też nie, tego już sie raczej nie dowiemy..

Aha, Lukass - żadna WSK z przednim widelcem teleskopowym nie miała malowanych leg przednich. Wszystkie modelel miały chromowane lagi;) Na tym zdjeciu również oba sa chromowane, tyle że zasniedziałe i brudne.. A ta czarna ramka reflektora to pewno zamiennik oryginalnej która była chromowana.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...