Skocz do zawartości

cudowny tuning mbx mbx80 mb


motowojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bmwm5fan Napisano Dzisiaj, 20:07

Zapamiętałem ten post i zapragnąłem sprawdzić czy rzeczywiście ten tuning jest taki zły jak podajesz. Śmiem twierdzić, że krytykujesz gościa bez powodu. Kupiłem od niego tego e-booka i się okazało że bardzo porządny poradnik. Od razu zabrałem się za rasowanie skutera i efekty są jak w opisie z allegro! To nie jest nic dla frajerów, albo jakiś podrzędny wyrwigrosz! Arcyciekawy i solidny text, okraszony odpowiednimi zdjęciami. Seryjnie to to jest super pomysł. Nie widziałem tak taniego i skutecznego tuningu. Nie wiem jak możesz krytykować coś, czego nie czytałeś???

 

No to w takim razie podziel się z nami tym poradnikiem to sprawdzimy czy na prawdę działa :wink:

Edytowane przez zaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie mogę. Człowiek się namęczył 2 miesiące a ja będę rozsyłał jego poradnik w necie za friko? On z tego ma trochę kasy a ja mu wtedy zabiorę. Jesli by mi pozwoił, to podzieliłbym się nim, ale on tego raczej nie zrobi. To byłoby nie FER wobec niego. Naprawdę bardzo fajny ebook, chyba w sporcie żużlowym podobnie rasują motory...

 

Sorry ale nie mogę. Człowiek się namęczył 2 miesiące a ja będę rozsyłał jego poradnik w necie za friko? On z tego ma trochę kasy a ja mu wtedy zabiorę. Jesli by mi pozwoił, to podzieliłbym się nim, ale on tego raczej nie zrobi. To byłoby nie FER wobec niego. Naprawdę bardzo fajny ebook, chyba w sporcie żużlowym podobnie rasują motory...

aha działa na serio ale tylko w pojazdach z zaplonem iskrowym, nie wiem czy w mbx taki jest??? Ja próbowałem na skuterq simsonku braciszka. Działa jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwm5fan jak czytam twoje posty to smiac mi sie chce, juz dawno nie widzialem takiego sciemniacza

 

aha działa na serio ale tylko w pojazdach z zaplonem iskrowym, nie wiem czy w mbx taki jest???

 

a tutaj to juz sie calkowicie popisales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że ja wiem jaki masz zapłon w mbx? ja wżyciu nie widziałem tego sprzętu, tylko wiem że jest całkiem dobry. Nie znam się zbyt bardzo na mechanice, ja tylko raczej jeżdżę i leję olej :wink:

 

no widzisz przynajmniej nie każdy ma taką wiedzę jak ty, to masz się z czego cieszyć.

 

I muszę się pochwalić, ze nie widziałem nawet nigdy świecy w swoim suzuki gsx (mam je już rok). Od 2 lat mam dopiero do czynienia z motocyklami. Ty byś chciał, żeby ktoś się z Ciebie tak śmiał (jak Ty ze mnie)kiedy jeszcze mało wiedziałeś??? :icon_biggrin: Lepiej byś pomagał ludziom w końcu łączy nas jedna pasja, a nie jeździł po nich :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Od razu zabrałem się za rasowanie skutera i efekty są jak w opisie z allegro! ...

 

. Nie znam się zbyt bardzo na mechanice, ja tylko raczej jeżdżę i leję olej. I muszę się pochwalić, ze nie widziałem nawet nigdy świecy w swoim suzuki gsx (mam je już rok). Od 2 lat mam dopiero do czynienia z motocyklami. Ty byś chciał, żeby ktoś się z Ciebie tak śmiał (jak Ty ze mnie)kiedy jeszcze mało wiedziałeś??? Lepiej byś pomagał ludziom w końcu łączy nas jedna pasja, a nie jeździł po nich

 

Bmwm5fan - dajesz czadu !!!

To jakim w koncu jezdzisz sprzetem: zaplon iskrowy czy tzw diesel ? :wink:

 

PS.Skoncz ten wywod bo sie pograzasz i kompromitujesz.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy wyciągnie 20KM przy pomocy tego poradnika. Ja mam w swoim MBX-sie prawie 100ccm gażnik 23mm membrana malossi inne spręzyny w docisku sprzęgła stozkowy filtr MK i jeszcze bym musial sporo zrobić żeby dojść do tych 20KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiano ile ci wyciąga?? bo terz planuje rozwiercic na 100 cm3

 

 

Licznikowo udało mi się osiągnąc 130 ale z gorki i z wiatrem i myslalem ze zaraz zostawie silnik za sobą zeby zwiekszyć prędkość trzeba podnieść obroty ale z tym nie jest tak prosto bo musisz zalożyć inny moduł bo orginalny ma za slabą przepustowość. Ale samo rowiercenie silnika nie bedzie miało takich efektów jak nie załozysz wiekszego gażnika i innej mambrany zeby dostarczyć mu wiecej mieszanaki. Ja sobie sam zrobilem membrane z karbonitu malossi i kupiłem sportowy gażnik od ns1 jest przykrecany normalnie do krucica w miejsce starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz przełożenie bo ja mam 16-37 i na ostatnim biegu wykreci mi sie do8,5-9,0 tys obr to jest 105-110 km/h

do mbx mozna kupic tłok na 8 szlif ale ja myslałem zeby zrobic na 6 szlif i to by było cos koło 90cm3

a wymieniałes łozyska w silniku??

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam seryjne zębatki czyli 15-38moj na ostatnim biegu osiaga ok. 11tys. obrotow ale to juz jak się jedzie na maksa ale tak ni jezdze moja srednia predkośc przelotowa to 80 i obroty rzedu 6,5tys. stawiam na ekonomiczna jazde ale czasmi jak przycisne to 7l / 100km to moze byc malo. A tobie ile pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w trasie kiedys wzią 4 litry a u mnie 7 tys to jakies 90 i jesli bym zrobił 6 szlif to napewno by mi sie wykrecił na biegu do 10-11 tys obr na obecnych zebatkach co by odpowiadało 120-130 bo obecnie 100 to jest 8 tys.obr

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...