Skocz do zawartości

Mielec / 13-latka zginęła wczoraj na skuterze :(


gurufarmi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak pare dni temu jechalem na kierowcow tirow to jakis frajer szczycacy sie tym ze jest motocyklista sie strasznie madrzyl to teraz pajacu idz do rodzicow dziecka i powiedz ze ci przykro madralo, bardzo szkoda dziecka i kolejne chwdp ode mnie

 

nie masz racji kolezko jezeli ktos jezdzi duzym zestawem to powinien miec oczy dookola glowy a nie zalic sie ze nic nie widzi i dlatego tylko puszka dla takiego kierowcy zero litosci trzeba sie nauczyc odpowiedzialnosci i nie uwazac sie za pana jezdni bo duzy moze wiecej

zdolność obiektywnego patrzenia i postawienia się czasem w czyjejś sytuacji to piękna cecha, szkoda, że Tobie obca. A siedziałeś kiedyś w takim TIRze? Następnym razem jak będziesz jechał moto, i zobaczysz na stacji benzynowej stojące ciężarówki zatrzymaj się, poproś czy możesz usiąść, zobacz jak to jest, porozamwiaj z kierowcami, może zrozumiesz, że zgniecenie takiego np. Tico rzeczywiście przy zestawie ważącym 40t może sięodbyć bez większego echa w kainie kierowcy. Nie usprawiedliwiam kierowcy TIRa, ale nie skazuję go nie znając szczegółów.

Szkoda mi tego dziecka niezmiernie, jego rodziców i całej rodziny. Brak mi słów kiedy próbuję sobie wyobrazić jaki czują ból. Ale nie uważam, że powinniśmy robić z Polski Wietnam, gdzie winny jest ZAWSZE ten jadący większym pojazdem, a konsekwencją za potrącenie może być kara śmierci.

 

['][']['] :icon_mrgreen: :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

kierowalem zestawem kilka razy, mam rowniez prawo jazdy c i e wiec nie mow mi co i gdzie mam robic a na stacji benzynowej to moge takiego kierowce strzelic w pape co najwyzej takiego ktory sie nie zatrzymal jak tamten albo ktory mial 0.8 alko we krwi jak ten wczoraj w czestochowie co piprzniku narobil na drodze jak i kazdego ktory wymusza pierszenstwo i wyprzedza na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi im pewnie o to że w tirach jest dużą tzw martwa strefa w lusterkach, i nie widać w pewnym miejscu co sie dzieje. Nie sposób jest zauważyć takiego skuterka. Sam dzisiaj zdałem pisemny na karte motorowerową... oby mnie nic takiego nie spotkało...

 

(')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ale co ma wspolnego martwa strefa przeciez kierowca nawet TIRa jadąc za skuterem chyba widział go ze jedzie bokiem.

Wiec mogl spokojnie ominac chocby wyjezdzając na drugi pas

 

Ale skoro mowicie e nie czuc jak sie na cos najeżdza to mi to wygląda tak

 

1.Dziewczyna jechała skuterem i chciała skrecic,kierowca ciezarowki miał pierszenstwo przejechac a ona powinna sie zatrzymac i go przepuscic.

Mozliwe ze nie zajrzała w lusterka i przed nosem tira skrecila a kierowca odbił i mogl zachaczyc naczepa nawet o tym niewiedząc.

 

2.Odwrotna sytuacja kierowca tira zmieniając pas ruchu skrecil za wczesnie i zachaczył mała naczepą.

 

3.Niewiem

 

Nie bede tu gdybał i poczekamy na konkrety

 

a tymczasem....[*] kolejna swieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi im pewnie o to że w tirach jest dużą tzw martwa strefa w lusterkach, i nie widać w pewnym miejscu co sie dzieje. Nie sposób jest zauważyć takiego skuterka. Sam dzisiaj zdałem pisemny na karte motorowerową... oby mnie nic takiego nie spotkało...

 

(')

 

Jeszcze karty motorowerowej nie masz a juz sie wypowiadasz na tematy TIRow i stylu ich prowadzenia. Tych samochodow nie prowadza zoltodzioby i laicy drogowi, kierowcy maja miliony kilometrow i setki, zeby nie powiedziec tysiace godzina za kolkiem. Dziejsze ciezarowki maja kokpity wziete chyba w prostej lini z samolotow, szybciej zaparkuje swojego tira jak ty osobowke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowcie kogo wina...ch*j sie naweet nie zatrzymal...spierdalal jeszcze przez 8km...gdzie pierwsza pomoc..

W dupie byłaś gówno widziałaś. Czasami kierowcy tirów nawet nie wiedzą o tym,że kogoś potrącili. Ostatnio ktoś opowiadał mi historię albo nawet czytałem na forum jak tirowiec zahaczył o jakieś nastki idące poboczem.Wkręciły mu się w koło i dopiero po jakiś kilku kilometrach ludzie dawali mu znak do zatrzymania.Podobno widok był taki,że facet do tej pory leczy sie psychiatrycznie.

A sam wypadek to chyba dobra okazja żeby zastanowić się czy 13latkowie powinni dostawać do dyspozycji pięćdziesiątki ,które nie rzadko jadą 100km/h. Moim zdaniem zezwolenie na jazde skuterem na dowód osobisty to czysta głupota. Szkoda dziewczyny,ale tak czy siak życia jej nei zwrócimy.Można się tylko zastanowić jak unikać takich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni sezon był tragiczny a ten robi się jeszcze gorszy:/ Mój ojciec jest kierowcą TIRa i jak widzi moto w lusterku to :"spieprza do rowu" szkoda że tak mało jest osobników zwracających uwagę na jednoślady:/ i tych poruszjących się wolniej... [*] :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ale co ma wspolnego martwa strefa przeciez kierowca nawet TIRa jadąc za skuterem chyba widział go ze jedzie bokiem.

Wiec mogl spokojnie ominac chocby wyjezdzając na drugi pas

 

Ale skoro mowicie e nie czuc jak sie na cos najeżdza to mi to wygląda tak

 

1.Dziewczyna jechała skuterem i chciała skrecic,kierowca ciezarowki miał pierszenstwo przejechac a ona powinna sie zatrzymac i go przepuscic.

Mozliwe ze nie zajrzała w lusterka i przed nosem tira skrecila a kierowca odbił i mogl zachaczyc naczepa nawet o tym niewiedząc.

 

2.Odwrotna sytuacja kierowca tira zmieniając pas ruchu skrecil za wczesnie i zachaczył mała naczepą.

 

3.Niewiem

 

Nie bede tu gdybał i poczekamy na konkrety

 

a tymczasem....[*] kolejna swieca

 

jedyne co moge powiedzieć narazie to że:

 

droga dwukierunkowa- dwupasmowa- byćmoze wyprzedzał i zachaczył??

 

prędkość nie mogłabyć wyższa niż 80 .. teren zabudowany ale szybciej raczej nie jeżdżą

 

warunki bdb- ducho, bez słońca, jasno

 

 

byćmoże wyjechała mu jakoś bo tam jest takie jakby skrzyżowanie - nowa dłuuga droga- obwodnica specialnie dla tirów.. dowiem sie niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykre i niesprawiedliwe ze tak molody czlowiek ginie w tak tragicznym wypadku... Trudno sie z tym pogodzic... Wlasnie rozpoczynaly sie jej wakacje Pewnie byla pelna entuzjazmu miala jakies plany z nimi zwiazane Naprawde wspolczuje rodzinie i znajomym...

 

Mam jeszcze jedna uwage do wszystkich ktorzy wieszaja psy na kierowcy TIR'a Z gory oswiadczam ze nie chce nikogo osadzac ani bronic bo nie mam podstaw do tego Chce jedynie obiektywnie spojrzec na cala sytuacje i nieco uswiadomic niektorych... Przede wszystkim to zalozyciel nie podal zadnych szczegolow odnosnie przyczyn wypadku jego przebiegu itp Nie mam pojecia kto zawinil popelnil blad-z pewnoscia wykaze to dochodzenie Ale ludzie zastanowcie sie chwilke zanim kogos osadzicie a juz w szczegolnoscie jesli posadzacie kogos o spowodowanie smierci/nieumyslne morderstwo!! Dlaczego sadzicie ze kierowca uciekl z miejsca wypadku?? Byliscie tam widzieliscie cale zajscie?? Kierowca nawet mogl sie nie zorientowac w calym zdarzeniu Wiecie jak to jes prowadzic 40tonowy zestaw?! Wiecie co to jest martwy punkt w takich pojazdach?! Chyba nie skoro tak pochopnie wyciagacie wnioski i kogas osadzacie To ze kierowca sie nie zatrzymal nie koniecznie musi swiadczyc o jego winie... Poprostu mogl niczego nie poczoc-doslownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...