Skocz do zawartości

Urwana linka gazu - kilka pytań


jacek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Urwała mi się linka gazu w rolgazie przy samym grzybku. :biggrin: Rozkręciłem i ciągnąc za linkę jakoś doczołgałem się do chałupy. Mam kilka pytań co do tego:

 

1. Czy mogę jakoś fachowo linkę zregenerować ( na całej długości jest OK ). Kiedyś urwała mi się od EXAPU też w tym samym miejscu. Przewierciłem w grzybku dziurkę, linkę rozgiąłem, ścisnąłem, jeżdżę tak już drugi sezon i trzyma. Może ktoś ma jakieś lepsze pomysły na zrobienie tego ( nowa trochę kosztuje ).

 

2. Po co są dwie linki do gazu, skoro jeżeli ciągnąłem tylko za tą urwaną gaz działał OK.

 

3. Jaka może być przyczyna, że gaz nie odbijał gdy linki miałem w rolgazie. Ciągnąc za urwana linkę - linka cofa się.

 

4. Czy muszę robić synchronizację gażników w przypadku wymiany linki ( linek )?

 

Pomóżcie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Druga linka działa w drugą strone, czyli zamyka przepustnice. Gdyby ci sie zacioł gaz druga linka i tak go zamknie.

 

3. Gaz powinien sam wracać ale nie błyskawicznie, sam decydujesz z naką prędkością zamykasz, poto jest druga linka. W moim motocyklu po odkręceniu i puszczeniu reki, gaz sie zamyka ale z pewnym opuźnieniem.

 

4. Niech sie wypowie mechanik. Według mnie nie, ponieważ linki nie mają nic wspulnego z synchronizacją. Można tylko wyregulować na nich luz i ewentualnie sprawdzić obroty na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

1.Nowa linka chyba 35zł kosztuje ??? a naprawa nie wiem gdzie to naprawiają ,choć podobno opłaca się naprawiać jesli stan jest dobry.

2.Jedna linka otwiera przepustnice druga jest po to by miec mozliwosc szybkiego zamkniecia.

3.Może miałeś gdzies załamaną ,lub przesmaruj rolgaz.

4.Linka nie ma nic wspólnego z synchronizacją ,wymianisz i jezdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie robcie z Polski kraju trzeciego swiata. Jak linka strzeli to sie wymiena na nowa/dorabia - a nie majstruje jak naprawic samemu stara.

 

Linka to taki element, ktory w dalszej odleglosci od domu moze solidnie popsuc humor. A jak strzeli w czasie wyprzedzania to moze nawet tragicznie sie skonczyc.

 

Wiem, ze 120 zl nie jest tanio, ale na pewnych rzeczach nie da sie oszczedzic.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jaka może być przyczyna, że gaz nie odbijał gdy linki miałem w rolgazie. Ciągnąc za urwana linkę - linka cofa się.

 

Na obydwu linkach są śruby regulacyjne . Możliwe że miałeś je zbyt mocno naciągnięte . Stopień naciągnięcia zmienia się również podczas skręcania kierownicą .Moja instrukcja podaje 2-4 mm luzu na manetce. Następnie regulujemy linkę zamykającą przepustnicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jednej lince Ci gaz odbija ? sprawdz na lince otwierającej przepustnice . moze masz uszkodzoną spręzyne albo spadła z zaczepu,ablo za mocno skręcasz manetke z rolgazem

Edytowane przez seba_VF750FR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...