Skocz do zawartości

ladowanie czy aku gsxr 750 srad


cieply
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak sie zabrac do tematu, moze cos poradzicie;) narzedzia mam, miernik tez zatem. uciekl mi prad z aku w czasie jazdy. w domu okazalo sie ze nie mam tam elektrolitu zatem zalalem i naladowalem. mial jakies 12,6V. jak odpalilem sprzet dalej bylo tyle, jednak jak wlaczylem swiatla wszystkie wzroslo na klemach do ok. 13,6V. jak dodaje gazu to swiatla przygasaja. wiec moje pytanie, czy aku jest zwalony czy ladowanie? no i jak to sprawdzic zeby miec w 100% pewnosc? sprawa dosc pilna, bo nie moge jezdzic, wiec prosze o szybka rade:).

 

pozdr

 

cieply

gsxr750 srad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, troche zagmatwane

 

zrob tak:

- naladuj porzadnie aku dobrym prostownikiem

- odpal moto i zmierz ladowanie (pomiar na jalowym i przygazuj do 5000rpm)

- wlacz swiatla i zmierz ladowanie (pomiar na jalowym i przygazuj do 5000rpm)

 

pojezdzij pol - do godziny i powtorz pomiary

 

wyniki nabazgraj tutaj

 

jak masz mozliwosc przyczep miernik i z nim jezdzij - najbardziej wiarygodne pomiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od stanu i rocznika akumulatora. Być może jest już na tyle wiekowy, że nadaję się do przemiału.

 

Jak napisałes:

"Motocykl stał sobie tydzień w garażu. Wczoraj odpalił za pierwszym razem, po zrobieniu 25 km postał jakieś 3 godz. a jak wsiadłam żeby wrócić do domu - odpalam - i pryk pryk i koniec kręcenia, aku rozładowane"

Wygląda na to, że nie ma ładowania. jezdząc bez ładowania ciągniesz prad tylko z akumularora.

Jak pisał MłodyVFR ważne zeby sprawdzić napięcia. Jeżeli regulator jest sprawny nie powinienes mie dużych spadków napięcia przy włączaniu swiateł.( po to jest regulator nap. )

Jeżeli się nie mylę to powinno być ok. 13,8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele sklepow sprzedajacych akumulatory nie ma gdzie ich skladowac, a poza tym chyba nie ma nakazu zabierania akumulatora starego przy zakupie nowego, botego sie wyegzekfowac nieda, przeciez mozna powiedziec ze ktos ukradl, albo oddalo sie na zlom itp. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, zakupilem nowy aku, najwyzej bede mial dwa, jesli to nie to:). tak na marginesie, dlaczego nikt nie poprosil mnie o zwrot starego? w puszce musialem przyniesc a tu nic...cisza. jak to jest?

 

Cholera, zapomniałem o tym. Następnym razem jak u nas będziesz to wyegzekwuję to od Ciebie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zapomniałem o tym. Następnym razem jak u nas będziesz to wyegzekwuję to od Ciebie :icon_mrgreen:

 

ha, to jednak jest wymagany zwrot:). no to przywioze. szczerze mowiac to dopiero jak podlaczalem nowy skojarzylem, ze chyba cos tam sie oddaje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...