Skocz do zawartości

CZ 175 vs MZ 150 vs WSK 175


Dari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To czy do remontu to jest nieważne w przypadku takiego rzadkiego sprzeta;) Ważne że wszystko jest kompletne, bo jak bedziesz miał wszystkie czesci w tym motocyklu, to nawet jak beda zużyte to możesz wiekszosc zregenerowac! Nie wiem jak z tłokiem, ale podejrzewam że jesli sie nie dostanie oryginału to dobierze sie od jakiejs innej 125ccm;)

A tak przy okazji, to pochwal sie jakie grosze zapłacisz za te maszynke? Bo jestem przekonany że kupujesz te CZ od jakiegos dziadka który jest nieswiad0omy co ma w garażu??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy do remontu to jest nieważne w przypadku takiego rzadkiego sprzeta;) Ważne że wszystko jest kompletne, bo jak bedziesz miał wszystkie czesci w tym motocyklu, to nawet jak beda zużyte to możesz wiekszosc zregenerowac! Nie wiem jak z tłokiem, ale podejrzewam że jesli sie nie dostanie oryginału to dobierze sie od jakiejs innej 125ccm;)

A tak przy okazji, to pochwal sie jakie grosze zapłacisz za te maszynke? Bo jestem przekonany że kupujesz te CZ od jakiegos dziadka który jest nieswiad0omy co ma w garażu??

Pozdro

Zaszło lekkie nieporozumienie. Ja nie chce tego motoru kupić tylko sprzedać... A motor stoi obecnie u mojego dziadka w garażu :banghead: ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no chyba że tak.. No to jak tak sprawa wyglada to wypytaj sie dziadka o historie i przejscia tego motocykla, czy był kupiony do jazdy w trialu? Czy może dziadek bral udział w jakichs zawodach? Jestem bardzo ciekaw;) I napewno inni też:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne ze jest kompletna i orginalna, a nie zadna po wiejskich tuningach bo to najbardziej sie liczy, ja bym poszukal informacji o tym motocyklu i tak jak wyzej koledzy napisali cenił bym wysoko!

 

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nastąpił przełom w moim życiu :) Niekupiłem żadnego z tych moto. Wujek dał mi za free WSK 125 (85 rok) tylko że do remontu. Powiedzcie ile będzi kosztowało kupienie bloku silnika do tego moto bo o to chodzi że jest pęknięte pozatym wszystko wypasik.

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze:) Fajnie CI sie trafiło z ta WSK 125, zapewne masz model M06B3? Same kartery możesz miec ciezko kupic, na allegro sa całe silniki, zazwyczaj chodza po 100zl;) Ale szukaj, może kartery same tez beda,pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No jest to model M06B3. Jak ją zrobie to rzuce zdjęcia ale troche mi to zajmie :) Zostawie ją czarną. Chciałem się tylko zapytać bo niejestem specem od motocykli. Jest dużo stron o motorach WSK ale te dane techniczne .... Co rok i model to inna moc i w ogóle. Czy mógłby ktoś napisać jakie dane ma ten silnik z mojego moto czyli modelu M06B3. Bardzo bym o to prosił. Z góry dzięki :flesje: A co do motoru to jak dla mnie jest wypasik kolega ma taki i jeździ się tym super tylko on ma z 79 roku ;) Chyba się zakochałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, widze że CIe zabrało:D:D WIem jak to jest, w koncu sam mam 5 różnych WSK;) Twój silnik według danych katalogowych ma moc około 7,3KM (jak był nowy):) Pali max 3L/100km;) Naprawd jest to super maszynka jesli traktuje sie ja turystycznie lub jako weterana;D A nie jak to wiejscy tiuningowcy traktuja WSK jak ich prywatne scigacze i robia z nich "wies przeróbki" które sa żałosne ... Mam nadzieje że ty podchodzisz do tego sprzetu w bardziej profesjonalny sposób:)

Pozdrowienia - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty dam jak ją zrobie. Dziś byłem u wujka zobaczyć tą WSKe. No wszystko jest tylko silnik trzeba zrobić jak już mówiłem. Teraz jest rama i silnik w częściach więc jest troche pracy. Myśle że za ok 2 tygodnie ją zrobie i zapodam zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja mam teraz WSK 175 z 77r i Czesie z 86,którą na codzien użytkuje. WSK ma bardzo krótkie pierwsze trzy przełożenia, przez co odstawia do 40 cześke jak chce, jednak bardzo długa 4 obfituje w muliste dobijanie do upragnionych 100km/h:D Czesia jest zdecydowanie bardziej komfortowa i przyjazniejsza dla oka. Widac,że przy projektach palce swe maczał Giugaro;) Na Cześce jeżdzę w Łodzi przez cały rok, zaś Wueche użytkuje tylko w wakacje na działeczce...Naprawde jesli miałbym wybierać pomiedzy tymi dwoma motorami,to wybrałbym bez dwóch zdań CeZetke. Obydwie palą mi z kopa bez zająknięcia. Denerwują mnie w mojej Slowaczce długie przełożenia i podnoszenie się przodu, przy ostrej jeździe na pierwszych dwóch biegach. Silnik WSK jest znacznie bardziej elastyczny mimo mniejszej mocy!!!! Czy w dwie,czy w trzy osoby tak samo na 1 i 2 sie zachowuje. WSKę cięzej jest postawić na kole, zaś Czesię bez większych przeszkód ustawisz w pozycji rozwścieczonego konia:D JEsli chodzi o montaż i spasowanie elementów to CZtka oferuje znacznie więcej od polskiego rywala. Większa paleta przełączników na desce rozdzielczej w Cztce jest wystarczająca,chociaż brakuje czasem obrotomierza...Wg moich pomiarów CeZeta powinna osiągnać stówke w granicach 17-18s. Jej miękkie zawieszenie z gracją tłumi wszelkie nierówności,a ogromny skok amortyzatorów zapewni użytkownikowi wrażenia wprost z rejsu kutrem rybackim po Bałtyku...

Jeśli ktoś by chciał to jestem w stanie swoją poczciwą Cześke(7800km,komplet dokumentów,białe blachy,ubezpieczenie,aktualny przegląd) sprzedać za 850zł...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ175 jest super własnie wrócilem z gór. Po kamienistych drogach , Kąty nachylenia do 30 stopni wjezdza wszedzie bez niespodzianek. Zawieszenie radzi sobie wspaniale (dupa nie boli). Troszke mi przeszkadzaa drzenie silnika al to moze zle wywazony wał czy cos takiego. No cóz za 120 zł nie mozna za wiel wymagac. Jak sie go dopiesci bedzie super. Na polne drogi w dwóch kupuj jawe cud. Opinia nieobiektywna :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...