Skocz do zawartości

CZ 175 vs MZ 150 vs WSK 175


Dari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamierzam kupić któryś z tych motocykli (tzn w sumie to waham sie między CZ 175 a MZ 150). Chodzi mi raczej o jazde we 2 osoby często po polnych nierównych drograch ale też czasami i po asfalcie. Chciałbym abyście mi doradzili który z nich jest waszym zdaniem lepszy. Za ile można je kupić (osobiście chciałem przeznaczyć nie więcej niż 1000 zł oczywiście za motor z papierami), i jakie mają osiągi moce itp. PS. Co jest szybsze na prostej?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak masz dać max 1000zł to jedynie co kupisz to WSK lub CZ bo ciezko jest zdobyć MZ za 1000zł z papierami trzeba sie niezle napocić. WSK wiadome wiejski sprzet kaskaderski to sprawdza sie w kazdym terenie a koszty eksploatacji jest tani. Nie wiem jak to jest z CZ lub MZ w terenie bo nie szalalem jedynie MZ po asfalcie prowadzi sie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie do prawka bede głównie w terenie jeździł co do MZ to niejest tak źle kumpel kupił za 900 zł z papierami a jakbym miał nawet dołożyć jeszcze te 200 to bym wzioł. Ale tak strasznie mnie korci ta CZ. Bardzo mi się podoba. Ale mówiąc szczerze to nic o niej niewiem. MZ ma kumpel. Fajny motor. WSK tez ma kumpel i mówiąc szczerze to potwornie mu sie psuje. Niepali na kopa tylko na pych. A CZ nawet nikt w w mojej miejscowości niema :D Dlatego tak mnie ona interesuje. Chciałbym motor na 2 osoby, dość szybki i taki którym można też po polnych drogach jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztka nie jest zła, moim zdaniem silnik bardziej dopracowany niż w WSK 175, tylko musisz się przygotować na to że w CZ jedynke będziesz wbijał do góry. No i ten półautomat daje odpocząć lewej ręce w trasie :D

MZ wygrywa z CZtą i WSKą pod względem zawieszenia, silnika i wyglądu (moim skormnym zdaniem) ale też cena jest odpowiednio więkrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niewiem czy CZ 175 szybsza od MZ. w sumie 25 cm3 robi swoje. Chyba wybiore CZ bardziej mi się podoba, jest chyba wygodniejsza dla 2 osób, moim zdaniem ładniejsza i rzadsza (przynajminiej u mnie) od MZ

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widze że WSK wszyscy tutaj spisali już na stary.. No ale zawsze tak jest "Cudze chwalicie swego nie znacie".. JEsli WSK 175 sie psuje to ja sie nie znam na WSK.. Mam WSK 175 model Kobuz i w życiu bym sie nie zamienił na żadna CZ ani MZ! Jezdziłem na MZ, jezdziłem na CZ i żadna nie chodziła lepiej od mojego Kobuza. Na starcie jak równiez na predkosci MZ i CZ sa gorsze od Kobuza. Mówie oczywiscie o Kobuzie który jest non stop czyszczony, ma silnik po remoncie itp, regulowany po danym przebiegu, Olej w silniku Motula itp. A dokładnie to "jak sie zrobi tak sie ma":D Ja sobie dobrze zrobiłem silnik i zmodernizowałem niedoskonałosci fabryki, miedzy innymi miałem wstawiony gażnik do JAwy TS a teraz zmieniłem go na gaznik Yamahy RD 250. Nie wiem jak na fabrycznym silniku, ale teraz po remoncie i z tytm gaznikiem motocykl na starcie, na predkosci zostawia w tyle MZ i CZ. Zreszta może mi ktos nie uwierzy ale na starcie zostawiłem ostatnio kolege który jechał Jawa TS 350. Ja polecam WSK 175 model Kobuz ponieważ wyglada naprawde jak ładny sportowo - turystyczny motocykl:) I jest ekenomiczny i tani w utrzymaniu! Zreszta porównaj sobie wyglad mojego Kobuza a CZ i MZ, no i sam zdecyduj który motocykl bys chciał kupic:) tu masz fotke tego mojego: http://img281.imageshack.us/img281/5827/ko...aprzezgg4az.jpg napewno tego motocykla nie mozna nazwac wiejskim sprzetem kaskaderskim!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co prawda to prawda ale wsk odstawi Cz na starcie

Ale to Cz ma wiecej koni niż Wsk.W Cz niewygodna jest kierownica.ale za to masz lepsze wyposazenie pół automat,kontrolka luzu itd. Ale jak bym miał znów wybierac wzioł bym Wsk. Cz jest na dłuższa trase niewygodna mala kanapa:/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie polecam MZ na jazde w 2 osoby i to jeszcze po polnych drogach... lubi podnosic przednie koło ;/

 

Wsk w taki teren jest moim zdaniem leprza "stabilniejsza" ma bardziej przystosowana konstrukcje ramy do polnych tras (zamknieta) Czesci do wsk jest masa i tanio!

 

Nie wiem jak w twojej okolicy z czesciami do CZ ale jesli jest ich mało to i pewnie mało częsci a to jest motocykl nie pierwszej nowosci i nawet jesli sie nie bedzie psuł to i tak trzeba bedzie cos wymienic od czasu do czasu bo sie zuzyje.

 

Udanych zakupów :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...